WAŻNY TEMAT: Sukces w cieniu totalnej porażki? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Sukces w cieniu totalnej porażki?

7

W poniedziałek [tj.21 marca br.] Ryszard Niedziółka w obstawie posłów PiS – Iwony Arent oraz Jerzy Małecki – podpisał umowę na wykonanie remontu ul. Ogrodowej. Całość będzie kosztować prawie 10,5 miliona złotych – środki pozyskane z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” to 8,5 miliona złotych oraz 2 miliony z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ogrodowa powinna być już zrealizowana dawno temu według szumnych zapowiedzi w 2019 roku, lecz wtedy władze Kętrzyna straciły 14 milionowe dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i jak widać dalej próbują zamieść tę sprawę pod dywan udając, że nic się takiego nie stało. Strata tych pieniędzy nadal będzie czarną plamą na działalności samorządowej Ryszarda Niedziółki – a za te ponad 10 milionów złotych można było remontować lub budować inne ważne dla mieszkańców Kętrzyna miejsca.

Na spotkaniu, gdzie podpisano umowę z lidzbarskim wykonawcą [wykonawca na chwilę obecną może pochwalić się budową Term Warmińskich, które okazały się totalną klapą za ponad 100 milionów złotych – niedługo pojawi się osobny artykuł] uczestniczyli radni obecnej koalicji. Na zdjęciach zamieszczonych przez Miasto Kętrzyn widać radnych: Zofia Waszkiewicz, Marzena Gajek oraz Jerzy Baranowski. Radni z klubu PiS oraz pozostali radni będący obecnie w opozycji nie uczestniczyli w tej „propagandowej szopce”.

Ta ulica powinna być już dawno zrobiona!komentują radni opozycyjni nie raz podczas ostatnich sesji Rady Miasta w Kętrzynie.

Przypomnijmy, że władze Kętrzyna w 2019 roku złożyły dwa wnioski inwestycyjne, które zakładały budowę ulicy Górnej w Kętrzynie oraz przebudowę ul. Ogrodowej. Oba projekty uzyskały najwyższe możliwe dofinansowanie przewidywane w programie Funduszu Dróg Samorządowych – a więc 80%. Tym oto sposobem na budowę ulicy Górnej miasto Kętrzyn otrzymało aż 7 189 740,37zł, a na przebudowę ulicy Ogrodowej aż 7 080 376,29 złotych.

W wyniku zaniedbania doszło do wygaśnięcia obu umów z mocy prawa. Faktem jest, że burmistrz Niedziółka oraz Skarbnik podpisali umowy, lecz z przyczyn leżących po stronie władz miasta, nie dotrzymali bardzo jasno określonych terminów przewidzianych w umowie. Nie wszczęto w terminie żadnych postepowań przetargowych i faktem się stało, że ponad 14 milionowe dofinansowanie przepadło bezpowrotnie.

Czy ulica Ogrodowa będzie zrobiona dobrze? Według planów ulica ma zostać zwężona oraz powstaną ścieżki rowerowe, tylko, dla kogo i gdzie będą one prowadzić? Ścieżki rowerowe na tym odcinku obecnie nie mają sensu, ponieważ rewitalizacji powinna podlegać również ulica Chopina oraz droga do Nakomiad. Przypomnijmy, że również na terenie po byłej cukrowni ma się budować fabryka należąca do PKN Orlen, która będzie tworzyć biopaliwa – co spowoduje natężenie ruchu pojazdów ciężarowych.

Nie ma jednak, co się dziwić, że ta inwestycja może zostać wykonana źle. Raport Najwyższej Izby Kontroli, który dotyczył rewitalizacji Zamku w Kętrzynie zarzuca Niedziółce: nieskuteczne sprawowanego nadzoru nad wykonawcą. Czas pokaże jak będzie wyglądać ulica Ogrodowa po hucznych zapowiedziach Niedziółki i jego świty.

[ays_poll id=”5″]

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Sukces w cieniu totalnej porażki?

  1. a może p. redaktor wie dlaczego firma z Olsztyna , która wygrała zamówienie publiczne na Ogrodową z ceną mniejszą o 1 mln od tej z Lidzbarka została po kilku dniach wyatowana !!!!! Mieszkańcy z chęcią się o tym dowiedzą – pzdr

  2. A po co tam stoi Arentowa i Małecki? Czyżby to oni sponsorują ze swojej kieszni przebudowę Ogrodowej?

  3. Panie redaktorze, doczłapią się do wyborów, niestety stracone 5 lat Kętrzyna. Tylko Wróbel na tym dobrze wyszedł, bo sobie znalazł w mieszkańcach Kętrzyna sponsora…

  4. Wyczyszczą budżet i pójdą szukać kolejnych frajerów. Miasto na tym straciło. Wszystko co robią to wyciąganie naszych pieniędzy na swoje konta i tych, których Wróbel sprowadził lub zaprosił w taki, czy inny sposób do Kętrzyna. A wszystkiemu winny jest ten starszy człowiek, któremu niestety powierzyłem władzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *