WAŻNY TEMAT: Sytuacja kętrzyńskiego szpitala pogorszy się w najbliższych latach – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Sytuacja kętrzyńskiego szpitala pogorszy się w najbliższych latach

16

W dniu wczorajszym odbyła XXXVII sesja Rady Powiatu Kętrzyńskiego, gdzie jednym z punktów obrad była ocena ekonomiczno-finansowa Szpitala Powiatowego w Kętrzynie za rok 2020 i prognoza na lata 2021-2023. Radni z ugrupowania starosty wraz z nim samym chwalili działania kętrzyńskiego szpitala. Przekazali informacje, że uzyskali zysk pieniężny, jakim sposobem? Nie wytłumaczyli, lecz z pomocą jest raport, który został dołączony do oceny ekonomiczno-finansowej Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Stan środków pieniężnych wzrósł, a przy tym samym kętrzyński szpital zaliczył zysk w wysokości ponad 3,5 miliona złotych. Głośno nie wspomniano, że ten wynik uzyskano dzięki przekształceniu Szpitala Powiatowego w Kętrzynie w Szpital Chorób Zakaźnych. Wiadomo, jak podawały to media powszechne, pieniądze nakładane przez rząd na tego rodzaju szpitale były ogromne, co de facto również mogło poprawić kondycje finansową kętrzyńskiego szpitala.

Na sesji Rady Powiatu nie wyjaśniono natomiast dlaczego zamknięto Oddział Chorób Wewnętrznych, a dyrektor Glinka głośno wypowiadał się o demograficznych problemach Powiatu Kętrzyńskiego przez, co nie uruchomi w szpitalu porodówki. Również odniósł się do przekazów medialnych o nie operowaniu wyrostka robaczkowego – twierdził, że kętrzyńskiego szpitala nie stać na taki zabieg.

Jednak najbardziej przemilczany fakt to prognoza na najbliższe trzy lata – licząc ten rok. Szpital będzie borykał się z kolejnymi brakami kadrowymi, wiele pielęgniarek i lekarzy będzie odchodzić w najbliższych miesiącach na emerytury. Wzrost kosztów wynagrodzeń, a w samej prognozie zakłada się pogorszenie sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Zatem dalej są aktualne pytania: czy nadal zgadzamy się na utrzymywanie jednego z najdroższych dyrektorów w województwie warmińsko-mazurskim? Czy zgadzamy się na trzymanie tak drogich lekarzy – nie ujmując im umiejętności, doświadczenia i prestiżu – którzy pracują w szpitalu w formie konsultantów, nie operują i odsyłają do innych jednostek szpitalnych w innych miastach? Czy zgadzamy się na kolejne milionowe dotowanie szpitala, który przejada nasze pieniądze i nie widać efektów?

Mamy nadzieję, że Szpital Powiatowy poprawi swoją sytuację ekonomiczną i w końcu ze spokojem będziemy mogli się leczyć na miejscu, a nie w innych placówkach szpitalnych rozsianych po całym województwie.

16 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Sytuacja kętrzyńskiego szpitala pogorszy się w najbliższych latach

 1. Kłamstwo! Dyrektor ani słowa nie powiedział że nie operują wyrostków. Mówił o operacjach specjalistycznych które są wykonywane w szpitalu.

 2. Starosta Kochanowski mówił, że żadne ”głupie ” teksty nie są w stanie jego obrazić. (Bo on jest STAROSTA?)

  A może tak konkretnie panie starosto odpowie pan na pytania mieszkańców zadane w poprzednim poście?

  Cytuję:
  Dlaczego zamknięto oddział wewnętrzny?
  Dlaczego odeszli lekarze z oddziału wewnętrznego?
  Kto zawinił?
  Kto zatrudnił profesorów za horendalną kasę a nie miał pieniędzy na podstawowe oddziały; wewnętrzny, położniczy, ginekologii?
  Dlaczego osoby odpowiedzialne za upadek szpitala: dyrektor, starosta, zarząd powiatu, burmistrz (były starosta) i radny powiatu (były dyrektor szpitala) nie prześlą rzeczowej polemiki?
  Boją się odpowiedzieć na prawdę?
  Czy dlatego ze wspólnie ukrywają swoje błędy?
  Dlaczego nie odpowiadają na pisemne zapytania publiczne?
  Kto zaniedbał podstawowe leczenie w szpitalu poprzez przekształcenie go w kowidoy?
  Jak obniżył się poziom lecznictwa w powiecie kętrzyńskim?
  Jakie koszty ponieśli mieszkańcy powiatu z powodu dojazdu do szpitali w Biskupcu, Mrągowie, Giżycku, Bartoszycach…?
  Dlaczego mieszkańcy wolą się leczyć w innych szpitalach?
  Dlaczego szanowani lekarze rodzinni polecają inne szpitale a nie kętrzyński?
  Koniec cytatu

  Pan jest PiS, Glinka z KOD. Może pan głośno wtłumaczy swoim władzom partyjnym w Warszawie, że w powiecie kętrzyńskim potrafi pan współpracować lepiej niż „PiS z KODem” w Warszawie?
  Pieniądze połaczyły was ponad podziałami partyjnymi?

 3. Proste , ludzie powinni się skrzyknąć i tłumnie przyjść na następną sesję z postulatem odwołania dyrektora szpitala jeżeli ten artykuł przedstawia prawdę ?. Lub zebrać podpisy i złożyć wniosek o jego odwołanie. Niech młodzi ludzie biorą sprawy w swoje ręce. !!!

 4. Do Rządzą jak PIS z KODem. Tu jest racja. Pan Kochanowski myśli że skoro jest starostą jest mądrzejszy od innych. Pamiętam jak głosił będąć radnym, że elektoratu trzeba słuchać bo to w jego imieniu występuje. Ale stare przysłowie mówi że „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” i niestety to się sprawdza. Pańską „mądrość ” zależy od wyborców. Bo jeżeli nie wybiorą Pana na następną kadencję to swoją mądrość wsadzi Pan głęboko do kieszeni. Myślę, że na każdym portalu na których są komentarze niezależnie czyj ten portal jest powinien się Pan dokładnie przyglądać i oceniać odpowiadając na ich pytania, uwagi, czy zwykłe komentarze.

 5. Kucharz powiatowy Zbigniew umie sie ustawić w życiu. Teraz wspiera Michała z PIS i wszystko jest ok.
  Wyborcy podziękują dla niego przy najbliższych wyborach.

  1. Masz chłopie jakiś problem personalny skoro piszesz o jakimś kucharzu?
   Może w młodości byłeś głodzony?
   Polecam konsultacje z psychologiem.
   PS
   Zainteresowani wiedzą kim jesteś, więc może ujawnią twoje „tajne” CV?

  2. Nie wspiera tylko nie przeszkadzaja sobie wzajemnie. Uklad kolejny działa. Jak to mówią „to nie mydło nie wymydli się” 😉

 6. Czy jest możliwość dodawania w komentarzach zdjęć jako dowód w sprawie. To do Pana Prowadzącego ten portal.

 7. Nie mam zamiaru zbierać podpisów i burzyć tego co udało się w końcu tej ekipie. Sądzę, że ten artykuł ma się nijak to aktualnej sytuacji. Zabiegi są wykonywane, dobra obsada na chirurgii, ratownictwo wróciło do szpitala. Powoli wraca zaufanie do kętrzyńskiego szpitala. Brawo radni tak trzymać.

  1. Szpital kowidowy przez pół roku nie przyjmował normalnych pacjentów,
   zamknięty oddział wewnetrzny,
   nie ma oddziału położniczego i kobiety rodzą w odległych szpitalach, w innych miastach…

   …udało się tej ekipie wygonić pacjentów z Kętrzyna.

   Nadmiernie wysokie wynagrodzenie dyrektora,
   kontrakty lekarzy dwa razy wyższe niż w innych miastach…

   …udało się tej ekipie dorwać do kasy powiatowej, której (nie)pilnują starosta, zarząd powiatu i radni.

 8. A czy to prawda, że jak mówią mieszkańcy Giżycka, ojciec zastępcy burmistrza Kętrzyna Macieja Wróbla był pierwszym sekretarzem PZPR w Żegludze Mazurskiej w Giżycku, a jego ciotką jest była burmistrz Giżycka ,a teraz radna wojewódzka Jolanta Piotrowska ? Może to ktoś potwierdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *