WAŻNY TEMAT: Szczęśliwy finał niefortunnego rachunku – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Szczęśliwy finał niefortunnego rachunku

6

Sprawa niebagatelnego rachunku za dowóz niepełnosprawnego dziecka z Gminy Barciany ma swój szczęśliwy finał. Przypomnijmy, że 4 grudnia 2020 roku jedna z mieszkanek Gminy Barciany otrzymała rachunek z barciańskiego urzędu opiewający na kwotę 1768 złotych. Był to rachunek za transport niepełnosprawnego dziecka z domu do szkoły i z powrotem. Rachunek był wystawiony za transport dziecka za miesiąc listopad. Pod rachunkiem podpisała się Wójt Gminy Barciany, Marta Kamińska.

Po naszej interwencji i nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych możemy mówić o niewielkim sukcesie, radości z udzielenia pomocy i szczęśliwym finale pani B. i jej niepełnosprawnego syna. W dniu dzisiejszym, tj. 10.02.2021, otrzymaliśmy informację, że Wójt unieważniła wystawiony rachunek. Jest to ogromny sukces i motywacja do dalszej pracy na rzecz lokalnej społeczności.

Również z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę sprawę, za udzielnie opinii, porad czy też zasięgnięcia języka u osób, które zajmują się, na co dzień tego typu sprawami. Również chciałbym podziękować pani B. za zgłoszenie się do naszej redakcji i za to, że mogliśmy pomóc. Przypominamy również, że każda osoba, która ma problem natury prawnej z władzami samorządowymi może zgłosić się do naszej redakcji, gdzie udzielimy pomocy na tyle ile możemy. Skontaktować się z nami można za pomocą Facebook lub naszego e-maila: inketrzyn@gmail.com

6 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Szczęśliwy finał niefortunnego rachunku

 1. Sprawa zakończyła się szczęśliwie dla dziecka niepełnosprawnego i jego Mamy bo inaczej zakończyć się nie mogła ale wstyd pozostał. Tutaj widać jak na dłoni jaką rolę w naszych małych społecznościach odgrywają media niezależne, takie które patrzą na ręce tym, którym wydaje się, że już posiedli mądrość wszelaką.

 2. Pani wójt w gminie Barciany i Barcianiankom, które poznały prawdę dedykuję wiersz Czesława Miłosza:
  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując
  Złote medale na twoją cześć kując
  Radzi,że jeszcze jeden dzień przeżyje

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić – narodzi się nowy
  Spisane będą czyny i rozmowy.

 3. Jeżeli były nieprawidłowości dobrze że je naprawiono.
  Pozostaje pytanie czy jest prawda iż przewoźnik, (którego nie wiadomo dlaczego Gmina Barciany wynajmuje mając swój samochód oraz dwóch kierowców zatrudnionych w Urzedzie)również wystawił rachunek?,bo to byłby dopiero skandal.

 4. Obniżenie standardów wyborczych jest następstwem obecnej polityki ogólnokrajowej. Specjalistą od spraw finansów namaszczamy kogoś, kto nie potrafi zadbać nawet o własne finanse, znawcą literatury kogoś, kto nie przeczytał żadnej książki.O losach mędrców decydują głupcy, o szybkich- wolni, o budownictwie – kucharze. I stąd na naszym lokalnym tronie ktoś, komu się wydaje, że się zna na wszystkim. Wina zbiorowa -niestety- wyborców, klakierów, obojętnych. A niektórzy zawsze u szczytu, (obojętnie kto rządzi), zmieniają poglądy, częściej niż bieliznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *