WAŻNY TEMAT: Urząd Pracy w Kętrzynie na oku parlamentarzystów! – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Urząd Pracy w Kętrzynie na oku parlamentarzystów!

35

Wcześniej pisaliśmy już o podjętej interwencji poselskiej Poseł na Sejm RP – Urszuli Pasławskiej – w sprawie Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Posłanka Pasławska zwróciła się wówczas do Minister Rodziny i Pomocy Społecznej – Marleny Maląg – o wyjaśnienia oraz jakie działania podjęła Minister w sprawie PUP.

23 marca br., interwencję poselską podjęli posłowie Lewicy: Posłanka na Sejm RP Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz Poseł na Sejm RP Marcin Kulasek. Złożyli oni pisma zarówno do starosty kętrzyńskiego M. Kochanowskiego oraz do Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie, które dotyczą możliwych naruszeń praw pracowniczych oraz mobbingu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie.

Posłowie Lewicy zwracając się do starosty kętrzyńskiego wnieśli o przeprowadzenie kontroli w PUP w celu zbadania czy działania dyrektora tejże placówki nie stanowią naruszenia przepisów prawa pracy w stosunku do pracowników PUP w Kętrzynie, a jeśli ta kontrola wykazała by naruszenia to podjęcie wobec dyrektora PUP środków dyscyplinarnych przewidzianych prawem.

Z podobną treścią wyżej wspomniani posłowie zwrócili się również do Państwowej Inspekcji Pracy w Olsztynie o ponowne przeprowadzenie kontroli PUP w Kętrzynie w związku z naruszeniem praw pracowniczych oraz mobbingu.

O wynikach tej interwencji poselskiej będziemy informować na łamach portalu Magna Masuria.

35 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Urząd Pracy w Kętrzynie na oku parlamentarzystów!

 1. Nic się nie dzieje? Nic się nie stało? To skąd takie zainteresowanie? Widać, że posłowie mają wiedzę na temat sprawy, skoro wymagają wyjaśnień.

  1. Inspekcja pracy powinna zbadać jeszcze ewidencję czasu pracy dyrektora i pracowników zwłaszcza tych którzy w czasie pracy uczestniczą jao radni w sesjach.I czy na podstawie tej ewidencji wynagrodzenia były wypłacane prawidłowo.Inspekcja powi na też sprawdzić wszystkie delegacje dyrekcji i pozostałych pracowników.Sprawa będzie wtedy jasna.Inspekcja nie jest zależna od Starosty.Albo Najwyższa Izba Ko troli.Jak jest wszystko dobrze to Starosta sam powinien wezwać inspekcję żeby wszystko wyjaśnić.Proste.

   1. I tych co laza na papierosa co 30 min. Kiedyś wchodząc do urzędu i chcąc spotkać się z kierownikiem usłyszałem że nie mogę i że Pani siedzącą w wejściu nie będzie ze mną teraz rozmawiać bo idzie zapalić. Paliła bardzo dlugo bo wychodzac jeszcze stala

 2. – A w szkole uczą, że Parlament to miejsce stanowienia prawa – o, tak, tak, drogie dzieci, srają muchy przyszła wiosna, patrzcie na tych dorosłych tych poosłów lewicy rządzącej i nierzadzącej, zamiast siedzieć i mysleć nad poważnymi sprawami latają po swoich prowincjach wyborczych za głupotami typu sex w małym mieście… a latają bo wybory za niedługo, Konfederacji się przestraszyli, mimo, że skasowali jej fejsbuka i portal nczas.com

 3. Czas najwyższy zająć sie problemem w Powiatowym Urzędzie Pracy. A tak na marginesie w obecnjej sytuacji to powinien Kochanowski, Lewandowski itd. zawieśić w czynnościach służbowych Prokopa do czasu wyjasnienia przez odpowiednie służby.

  1. Jeżeli nie chcą zawiesić Prokopa to niech sami podadzą się do dymisji.
   Z Dyrektorem Zespołu Szkół w Reszlu poszło im bardzo szybko Widać, że rola bycia Starostą przerosła Kochanowskiego.
   Posłowie niech bombardują Zarząd Powiatu na czele z Kochanowskim i Lewandowskim bo to właściwy adres bezpośrednim przełożonym Prokopa jest Zarządu Powiatu w Kętrzynie a nie Minister.

  2. Ten czas niestety juz minął a radni zdają sobie z tego sprawę. Po odejściu osób, które czuły mobbing to co mają tam jeszcze zrobic radni? Zawieszenie bylo konieczne rok temu gdy wszczeto postepowanie prokuratorskie. Skoro wowczas tego nie zrobiono to dlatego sprawa toczy sie także w kwestii niedopelnienia obowiązków i chyba została rozszerzona wobec calego zarządu i rady bo ich aktywność wyraźnie wzrosła.

   1. Ale mąci wyborca , mąci. Od mieszania herbata nie stanie się słodsza. Z matematyki nie jestem dobry , ale kontrola w PUP była w czerwcu zeszłego roku, a wcześniej nikt mobingu nie zgłaszał , zatem skąd ten rok? Czyli w marcu zeszłego roku należało zawiesić Dyrektora.? A może ta zwolniona chciała być Dyrektorem ? Wszyscy sobie zdają sprawę i od początku było to wiadome, że jedynie postawienie zarzutów przez Prokuraturę może ewentualnie zmusić starostę do zawieszenia , Pieniak nie może pełnić tej funkcji , bo jest radnym. A swoją drogą jak można być tak tępym aby starać się porównywać sprawę Dyrektora PUP a Dyrektora Szkoły w Reszlu, który ewidentnie miał relację z uczennicą . To dwie zupełnie inne światy. Szkoda, że media to podchwyciły, współczuję tym uczennicom i ich rodzicom. Wszyscy, którzy wywlekli tę sprawę , pisząc o niej, pytając na sesji jest zachowaniem karygodnym. Trzeba swoją wojnę ze starostą nie przedkładać nad swoje interesy szanowny redaktorze i tu komentujący.

    1. To albo decyduje Prokurator albo Starosta…w każdej ze spraw kto inny? czy to oby nie są podwójne standardy?

 4. I co z tego , że przełożonym Prokopa jest jeszcze obecny starosta Kochanowski.
  Pan Radny Węglarski , żeby tego tematu nie nagłośnił to już dawno było by po temacie.
  Czas na zmiany, może Pan Węglarski na funkcję starosty i problem będzie rozwiązany z PUPracy.

  1. Radnemu Węglarskiemu należą się tylko wyrazy współczucia. Daje się wykorzystywać, ale jest na tyle nieporadny, aby się dawać wykorzystywać . Jego zachowanie, wypowiedzi są żenujące . Widać , że to wewnętrzna walka PIS , a raczej z jej byłymi członkami. Cztery lata było razem ok, tyle lat Dyrektor PUP był ok ? A teraz na rok przed wyborami się zmieniło ? To paskudna , powtórzę brudna gra , a posłowie cóż mogą zrobić ? Nasłać kolejne kontrole ? Niech nasyłają a ja stawiam wniosek do posłów , proszę likwidować urzędy pracy . Niech w końcu skończy się ten socjal i niech ludzie zaczną realnie myśleć o swojej pracy i wezmą się do niej. Niższe podatki , prostsze procedury zakładania działalności gospodarczej . To są wnioski do posłów , a nie włączanie ich w lokalne rozgrywki

 5. Cyt,” Kętrzyn straci miliony, bo Niedziółka nie chce złożyć kasacji od wyroku?” z internetu Ketrzyn bez cenzury.
  Radni miejscy powinni zgłosić wniosek do Najwyższej Izby Kontroli a może Pan radny Nowak zgłosi, bo został jako jedyny na polu bitwy w opozycji do Niedziółki.

 6. Plotki po mieście krążą , że na miejsce odchodzącego do Olsztyna Wróbla będzie jeden z radnych zastępcą.

 7. Słuchy krążą na mieście , że Michał sie wystarszył nagonki medialnej i dla spokoju poświęci na pożarcie Grzegorza sołtysa.

 8. Teraz każdy czeka na wyniki konkursu, ciekawe kto wygra z rocznym stażem w urzędzie albo służbach zatrudnienia co było wymogiem koniecznym. Listy kandydatów spełniających te wymagania jeszcze nie podano.

 9. Jaki rok jak na listach jest ta dziewczyna z korytarza która jest tam chyba od tego roku na stażu. Co ciągle mówiła że to dla niej konkurs. Z daleka widać ustawkę. Skoro takich tam biorą na „urzednikow” to współczuję

 10. DO. KOMENTARZA. ” MANIUS ”

  To. panu. należą. się. wyrazy. współczucia. że pan. nie. rozumie. krzywdy. ludzi którzy. chcieli. spokojnie pracować a im to uniemożliwiono. Tak pan. radny. WĘGLARSKI jako. jedyny. zareagował na krzywdę ludzką.
  Tych 12 urzędników nie. interesowały żadne rozgrywki. polityczne. a. jedynie. spokojna. praca.
  A. pan. nawet w swoich. wypowiedziach. poniża ludzi. bezrobotnych to może. się. pan. z. nimi zamieni. rolą ?
  Widzę że. zabolała. bardzo Pana. pomoc radnego Węglarskiego , Pani. poseł. Paslawskiej itp. więc. trzeba było
  rozmawiać z osobami przez. których. ci pracownicy odeszli. z. pracy. i. w porę to powstrzymać.
  Uważam. że. pan. Węglarski. powinien. zostać. STAROSTĄ.

  1. Zgadzam się, Pan radny Węglarski, zachował się uczciwie i sumiennie wykonując swój mandat. Robi to ponad polityką, wbrew układankom i naciskom. I to tak bardzo Was boli, bo nie dał się uciszyć, ignorował próby ośmieszania go. BRAWO PANIE PIOTRZE. Takich ludzi potrzebuje nasz powiat.

   1. W najbliższych wyborach do rady powiatu w Kętrzynie nie mają szans kandydaci, którzy są w jakikolwiek sposób powiązani są z starostwem powiatowym, urzędem miasta czy innymi jednostkami miasta i powiatu. Zobaczcie co się dzieje: jeden z radnych ma synową w starostwie, drugi radny żonę w sanepidzie, kolejny lokalny biznesmen powiązany wykonywaniem swoich usług w całym mieście, następny pracuje w urzędzie pracy, kolejnego żona jest dyrektorem jednej z instytucji samorządowej w Kętrzynie. Jak oni mogą niezależnie pracować na rzecz mieszkańców powiatu?

 11. A co na to Olenkowicz? Co na platforma i Homza? Może już dość tego popierania Kochanowskiego .Wstyd po prostu i żenada.Jakieś jasne stanowisko by się przydało bo sprawa już głośna jest huczy na mieście.Afery w Reszlu,zadyma w pupie.Jakieś śledztwa,sądy.Masakra.Pisowcom chyba nie do śmiechu.

  1. Ten jak zwylke nawet nie ruszy. Aktywność mu się wlączyła tylko raz gdy Starosta Niedziólka z Krasińskim wówczas przyglądneli się jego interesom powiązanym na krótko z dzialanoścìą kilku społek miejskich i gminnych.

 12. Jeśli zostanie udowodniony mobbing w PUP , powrót zatrudnienia, odszkodowania. Co wówczas z osobami obecnie zatrudnianymi .

 13. DO. KOMENTARZA. ” LUKI ”

  Jeśli. pan uważa że praca radnych polega. tyko. na siedzeniu. na stołku i przyciskaniu. przyrządu. do głosowania to jest pan w błędzie. Ich rolą jest praca dla społeczności bo. nie każdy obywatel. Kętrzyna zarabia. 20 tys. zł .
  W. Kętrzynie. mieszkają. ludzie to emeryci , renciści oraz pracujący zarabiający. tyle że trudno. im utrzymać bardzo często swoje rodziny . Dlatego też panowie. radni to jest. wasza rola aby ci lekarze przyjmowali naszych
  mieszkańców. Kętrzyna. na NFZ !!!!
  W Mrągowie. na. NFZ. przyjmują. lekarze. nawet. z Olsztyna !
  Dlaczego. Kętrzyn jest zawsze. na. szarym. końcu a seniorzy na sesji. muszą o. tym. przypominać ?
  Czy. to wszystko. zależy od władz miasta??

 14. W Giżycku na NFZ do lekarza ortopedy można się dostać z marszu w przeciwieństwie jest w Ketrzynie. A kto jest organem prowadzącym Szpitala Powiatowego w Kętrzynie a no Kochanowski Starosta Powiatu. A co w te materii zrobił Kochanowski?

 15. Aby poprawić sytuację w kętrzyńskiej służbie zdrowia to radni lekarze powinni zrezygnować z funkcji radnego i zacząć przyjmować pacjentów. To były by dobry kierunek rozwiązania problemów lecznictwa w Ketrzynie.

 16. Za całokształt służby zdrowia w powiecie kętrzyńskim odpowiada Zarząd Powiatu z Kochanowskim na czele. Jeśli nie spełniają oczekiwań mieszkańców to radni powiatu powinni obniżyć uposażenie miesięczne dla Kochanowskiego, Lewandowskiego, może wówczas zmobilizowani będą do konkretnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *