forBET IV liga: Zwycięstwo Mrągowii, Granica i Mamry tracą punkty… – Magna Masuria

forBET IV liga: Zwycięstwo Mrągowii, Granica i Mamry tracą punkty…

0

Za nami 18 kolejka forBET IV ligi, która przyniosła ponownie kilka zaskoczeń, w tym porażkę Mamr Giżycko z Huraganem Morąg, który przez wszystkich był spisywany w tym sezonie na straty. Liderem nadal pozostaje GKS Wikielec, który coraz bardziej powiększa swoją przewagę nad pozostałymi zespołami, natomiast na ostatnim miejscu nadal utrzymuje się Pisa Barczewo, która zdobyła w tej rundzie pierwszy punkt!

Mrągowia Mrągowo 5:2(2:0) Olimpia II Elbląg

„Żółto-czarni” u siebie otrząsnęli się po wysokiej porażce z liderem ligi i prawdopodobnie wrócili na zwycięskie tory w rundzie wiosennej. Mrągowski zespół pozostawił na boisku serce i wywalczył bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o „pudło” na koniec sezonu – zwłaszcza, że zespoły ze szczytu tabeli poza liderem gubią punkty.

Myślę, że już powinniśmy zapomnieć o meczu w Wikielcu. Cały tydzień czyściliśmy głowy. “Drzazga” w postaci wyniku siedziała w chłopakach. Zresztą było widać to na boisku – nieporównywalnie większe zaangażowanie, wola walki, ambicja. Chwała za pracę dla drużyny. Wybiegaliśmy, wywalczyliśmy ten mecz – mówi po meczu trener Mrągowii, Mariusz Niedziółka.

Na listę strzelców Mrągowii wpisali się dwukrotnie Mateusz Skonieczka i Przemysław Rybkiewicz oraz raz Wiktor Bojarowski.

Granica Kętrzyn 1:2(1:0) Rominta Gołdap

Jest to pierwszy raz w historii trenerskiej Adama Fedoruka w Granicy Kętrzyn, że jego podopieczni przegrywają trzy spotkania z rzędu. Zawodnicy z Bydgoskiej 20 źle weszli w rundę wiosenną, a przekłada się na to kilka czynników w tym wąska kadra zawodników w drużynie seniorów. Porażka ta boli jeszcze bardziej przez niewykorzystanie rzutu karnego w samej kocówce spotkania – bardzo słabe uderzenie Bartłomieja Czerniakowskiego w środek bramki broni bramkarz Rominty. Za tydzień Granica Kętrzyn jedzie do Wikielca, gdzie o punkty będzie bardzo trudno, choć już nie raz ten zespół udowadniał, że potrafi sprawić niespodzianki.

Bramkę dla Granicy Kętrzyn zdobył Patryk Policha poprzez strzał „nożycami”.

Huragan Morąg 1:0(0:0) Mamry Giżycko

Zawodnicy Mamr przeważali przez całe spotkanie, nawet w drugiej połowie podkręcili tempo coraz częściej goszcząc pod bramką Huraganu, lecz w rozrachunku kocowym brakowało wykończenia. Wystarczyła jedna akcja gospodarzy w 82 minucie spotkania, która została przekuta w zwycięskiego gola, a zespół Mamr opuszczał Morąg bez punktów.

Pozostałe wyniki forBET IV ligi:

Polonia Iłowo 2-3 Tęcza Biskupiec
Polonia Lidzbark Warmiński 4-0 Znicz Biała Piska
DKS Dobre Miasto 0-1 GKS Wikielec
Jeziorak Iława 2-2 Olimpia Olsztynek
Motor Lubawa 3-3 Pisa Barczewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *