WAŻNY TEMAT: Ważne zmiany w Spółdzielniach Mieszkaniowych? Koniec Książka? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Ważne zmiany w Spółdzielniach Mieszkaniowych? Koniec Książka?

8

Na początku przyszłego roku ma dojść do ważnych zmian w spółdzielniach mieszkaniowych, które ma wprowadzić obecny Rząd. W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawiła się informacja o pracach nad projektem ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy Prawo spółdzielcze oraz ustawy o własności lokali. Rząd planuje przyjąć planowane rozwiązania jeszcze pod koniec tego roku.

Co to oznacza dla członków spółdzielni mieszkaniowych? Najważniejszą kwestią jest umocnienie pozycji prawnej członka spółdzielni mieszkaniowej oraz ma panować większa jawność. Projektowane przepisy mają doprowadzić do tego, by wybór członków zarządu spółdzielni dokonywany był obligatoryjnie przez walne zgromadzenie. Mają też wprowadzić kadencyjność członków zarządu. Walne zgromadzenie będzie mogło zostać zastąpione przez zebranie przedstawicieli.

„Rozwiązania wymaga m.in. problem udziału w głosowaniu nad uchwałami walnego zgromadzenia przez członków spółdzielni mieszkaniowych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w obradach walnego zgromadzania spółdzielni, a samodzielnie chcą oddać głos” – wskazuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zmiana przepisów na pewno pomoże w skończeniu samowolek tak jak to było w przypadku prezesa Książka i dzierżawy parkingów między innymi przy ul. Wojska Polskiego 4 i 6 w Kętrzynie. Kadencyjność skróci długie rządy jednych i tych samych prezesów, którzy nie będą już wybierani przez członków Rady Nadzorczej, lecz w głosowaniu bezpośrednim przez członków spółdzielni mieszkaniowej.

8 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Ważne zmiany w Spółdzielniach Mieszkaniowych? Koniec Książka?

  1. Kolejny majstersztyk. Wróbel i Niedziółka tracą 14 milionów dofinansowania do dróg, udaremnia się ich pomysł na zamianę loży z dom seniora. I co robi Wróbel z Niedziółka? Wyciągają sprawę przedszkoli. Wróbel na fejsbuku publikuje płomienną przemowe, zwoluja sesje nadzywaczajna, publikuja stanowisko rady. Zamiast walczyć z bezpodstawnymi roszczeniami, zatrudnić profesjonalne kancelarie prawne, wola przegrać sprawę, podarować 3 miliony bez walki. A po co to wszystko??? Zaciemnić swoje nieudactwo!

  2. Do Arka…..
    nie czepiaj się prywatnych spraw …………………. komentuj działalność Spółdzielni i jej statutowych organów……

  3. Do Arka………
    a jakie to ma znaczenie kto z kim jest w jakich relacjach czy związku …… to sprawy prywatne, komentuj działalność władz Spółdzielni ……

  4. ważny temat: redaktor z tygodnika oskrżył bezpodstawnie o niemal zbicie człowieka kętrzyńskiego chirurga, a sam pobił człowieka i nie płaci długów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *