WAŻNY TEMAT: „Wyp***dalaj z busa!” – Kamińska po raz kolejny dała show swojego zachowania – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: „Wyp***dalaj z busa!” – Kamińska po raz kolejny dała show swojego zachowania

28

Kazała mi wyp***dalać z busa – powiedział ewidentnie rozżalony i roztrzęsiony sołtys Podławek, pan Zenon Duński, który na marcowej sesji Rady Gminy Barciany relacjonował powrót z Olsztyna. W taki sposób wyraziła się do niego Marta Kamińska, organ wykonawczy Gminy, a były one efektem niezadowolenia z wypowiedzi sołtysa na temat zbliżających się wyborów.

Podczas marcowej sesji Rady Gminy Barciany [21 marca 2024] w przedostatnim punkcie obrad, w sprawach różnych, sołtys Podławek opowiedział w skrócie jak zachowała się wobec niego Marta Kamińska. Na początku wypowiedzi pochwalił o dobrej organizacji wyjazdu do Olsztyna oraz o fantastycznej atmosferze podczas pobytu w Hali Urania na Dniu Sołtysa. W czasie powrotu z Olsztyna jak relacjonuje Duński:

Zaczęła prowadzić agitację przedwyborczą i uświadamiać, jak kto ma na kogo głosować. I w końcu się do mnie zwróciła. Ja nie kłamię, od razu powiedziałem: Za panią Anią Kupczak będę głosował.

Sołtys Podławek jasno zadeklarował na kogo zagłosuje, a to wywołało u Kamińskiej ogromne oburzenie. W niecenzuralnych słowach, przytoczonych na początku artykułu, zwróciła się do pana Zenona, aby ten opuścił busa, którym wracali do domu. Poza tym przez resztę dogi do Podławek – jak mówi w dalszej części pan Duński – używała różnych wulgarnych frazesów w jego kierunku.

Relacja sołtysa na forum sesji Rady Gminy Barciany wywołało ogromne poruszenie, zarówno wśród obserwatorów jak i radnych. Po samym mężczyźnie widać było, że ta sprawa bardzo odbiła się na nim. Widać było gołym okiem, że targają nim emocje, jak pod koniec wypowiedzi załamuje mu się głos, jak ciężko przeżywa to, że w taki chamski sposób został potraktowany przez Kamińską.

Zaraz na „szczujni” opłacanej sowicie co miesiąc z budżetu Gminy Barciany pojawił się hejterski artykuł snujący, że cała sytuacja przedstawiona przez sołtysa Podławek to zwyczajna ustawka, która miała na celu zdyskredytować obecnego wójta. Oliwy do ognia dodaje fakt, że niby po tych „oszczerstwach” Kamińska nie chce iść do sądu. Rodzi się zatem pytanie czy USTAWKĄ nie był ten hejterski artykuł, w którym próbowano oczernić bardzo wiele osób, a szczególnie wspomnianego pana Zenona. Na szczęście internauci i mieszkańcy Gminy Barciany bardzo szybko zweryfikowali ten bohomaz jako artykuł w obronie Kamińskiej i prawdopodobnie intratnych interesów…

Może ciężko byłoby uwierzyć w relacje sołtysa Podławek, gdyby nie fakt, że w listopadzie 2023 roku Kamińska już pokazała na co ją stać. Wówczas na łamach naszego portalu informowaliśmy o interwencji policji w mieszkaniu Kamińskiej. Organ wykonawczy miał zwrócić się do funkcjonariuszy policji: „wyp***dalać z mieszkania”, „nic mi nie zrobicie”, „żebyście spi****doli się ze schodów”, „znam Darka, waszego komendanta”. Po nagłośnieniu całej sytuacji Kamińska została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a po interwencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji wszczęto wewnętrzne postępowanie. Warto dodać, że wspomniany przez Kamińską Darek nie jest już komendantem w Kętrzynie, lecz w Bartoszycach.

Czy nie wydaje się państwu, że sytuacja przedstawiona przez sołtysa nie jest podobna do sytuacji z listopada 2023 roku? Czy sołtys zorganizował ustawkę? Szczerze w to wątpię, bo Kamińska nie raz udowadniała, że jej zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Nie raz mieszkańcy Gminy Barciany konfrontowali się z nią i nie raz mówili o jej nagannym zachowaniu.

Mieszkańcy Gminy Barciany zasługują na kogoś lepszego, kogoś kto będzie szanować mieszkańców jako swoich partnerów, a nie jako pańszczyźnianych chłopów na prywatnym folwarku. Żywię ogromną nadzieję, że 7 kwietnia mieszkańcy Gminy wybiorą dobrze uwalniając się od chamstwa i buńczucznej buty na rzecz kultury i poszanowania drugiego człowieka.  

28 thoughts on “WAŻNY TEMAT: „Wyp***dalaj z busa!” – Kamińska po raz kolejny dała show swojego zachowania

 1. Trafny artykuł, trafne stwierdzenie, bo po co się przejmować wulgaryzmem w stosunku do p. Duńskiego (o ile takie było???), przecież to tylko SŁOWO a nie CZYN i jest mniej ważne. Każdy za takie publiczne nieprawdziwe pomówienie innych osób powinien ponieść konsekwencje, więc dlaczego p. Wójt odpuszcza sobie przeprosiny od Pana Sołtysa. Czyżby dlatego, ze w Sądzie składa się zeznania pod przysięgą i dotyczy to każdego powoda, pozwanego i świadka? Mam nadzieję, ze ktoś będzie potrafił rozwiać moje wątpliwości. Pozdrawiam

  1. Rodzice Pani Kamińskiej byli porządnymi ludźmi,więc proszę ich nie obrażać Jej władza uderzyła do głowy i komitywa z pewną gazetą.Proszę nie pisać komentarzy w tej gazecie z maili z imieniem i nazwiskiem,bo na pewno w.w.Pani będzie wiedziała ,kto jest zwłaszcza przeciwko niej.

   1. Ta jasne… jak to się mówi daleko jabłko od jabłoni nie spada. Dam rebus: manko na kasie, pożar sklepu, Arklity. Historia stara a pokazująca oblicze pewnych osob

   2. Szanowni Państwo, żeby zatrzymać to szaleństwo w Gminie najlepszą okazją są wybory a te już 7.04.2024r.

 2. już jest głośne echo że obecna Pani wójt wymusiła by osoby, które były obecne podczas tego zajścia wszystkiemu zaprzeczyły. Same mowia że kilkadziesiąt razy do nich dzwoniła nawet w tej sprawie więc coś jest na rzeczy.

 3. Artykuł zabolał hejtera z tygodnika kętrzyńskiego, bo zaczął już atakować Pana redaktora, nerwy puszczają temu człowiekowi i zapewne Kamińskiej ponieważ nie mogą udźwignąć ciężaru kłamstwa i obłudy.

  1. Do przykrycia swoich nikczemnych występów wkorzystuje się słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
   Szanowni Państwo nie dajcie sobą manipulować .

   1. Część seniorów nie jest zaślepionych, wiele widzi i słyszy. wie, że to nie uchodzi. Jest niegodziwe, co robi wójt.
    Zły to ptak co własne gniazdo kala.

   2. Nie wszyscy dadzą się nabrać na plewy.
    Wiele rzeczy co robi wójt jest niegodne tej funkcji, nie uchodzi.
    Zły to ptak, co swoje gniazdo kala.

 4. Już dawno ludzie mówili w Barcianach co tam się dzieje , częste imprezy z towarzystwem z Kętrzyna traktowali to jak prywatny folwark !!!!
  Sytuacja z policją , ubliżanie policji efektem tego był mandat 500 zł za zakłócenie ciszy nocnej itp. !!!!
  Za to powinna zostać odwołana w trybie natychmiastowym że stanowiska !!!!
  Powoływanie się na znajomość z komendantem policji Darkiem a to jest nauczka dla policji że nie należy się spoufalać z takim towarzystwem. Obecnie nagonka na sołtysa oraz jej młodą i ładną konkurentkę na stanowisko Wójta .
  A już widać po twarzy Pani Wójt że jest zmęczona i nerwy puszczają. Tygodnik Kętrzyński bardzo dużo zablokował komentarzy na temat Wójt bo prawda kole w oczy i bardzo boli !!!
  Barciany potrzebują młodości i zmian a tej starszej pani należy już podziękować !!!!!

 5. Co mogą mieć do powiedzenia członkowie komitetu, którzy wręczają człowiekowi kartkę i wysyłają przed kamerę, żeby opowiedział jakich doznał krzywd? Może gdyby im ktoś takie kartki podarował, to by przyszli?
  Jest to cytat z wpisu pana redaktora RM na facebooku obecnie urzędującej wójtki gminy Barciany. Mądrość, przenikliwość tego pana nie zna granic, a wtóruje mu oczywiście pani kamińska. Ale mam propozycję dla komitetu Pani Kupczak. Zróbcie też konwencję i wyraźnie odetnijcie się od tych insynuacji ze strony redaktora tygodnika kętrzyńskiego i jeszcze urzędującej wójt. W tej sytuacji głosuję na Panią Annę Kupczak, jestem przekonany, że nie stoicie za tymi insynuacjami wymyślonymi przez tą słynną parę „redaktor- wójtka”. Ale „boję się”, że redaktor RM zaatakuje mnie tym razem kobietę, ale ja mam to gdzieś tych strachów wójtki i redaktora.
  A tak na marginesie oni już wiedzą, że ich dni są policzone, ale kamińska ma wszędzie znajomości więc poradzi sobie, ale to mnie jak najmniej obchodzi.

 6. Ja się nie dziwię że Pani Ania Kupczak się nie pokazała tam. Też bym ta szopkę sobie darowała. Jeszcze by usłyszała że ma wypier***** z sali. Dobrze zrobiliście KWW Blisko Ludzi i Lewica że nie przyjęliście „zaproszenia” o ile tak to można nazwać. Z resztą była KO do której w sumie i należy Lewica i wystarczy. Oby tylko ludzie z Uniwersytetu 3go wieku nie mieli zamydlonych oczu. A wypowiedzi Pani Wójt na fb i komentarze są jak widać na jej poziomie.

  1. Nie wspomina się nic o „Trzeciej Drodze”czyli koalicji PSL i Polska 2050 oraz partii Prawo i Sprawiedliwość, czyżby o tych ugrupowaniach zapomniała Pani Prezes U T Wieku Lidia Łojko o nich ?a może inna jest przyczyna ich nieobecności?
   Czy te ugrupowania były zaproszone na spotkanie z Seniorami?
   Przecież też wstawiają swoich kandydatów w wyborach Samorządowych .

 7. To jest wstyd na całą Polskę. „Wydarzeniem interesują się już media ogólnopolskie”. Ciekawy jestem jak się czują ci kandydaci występujący z kamińska na bilbordach? Czy im nie jest wstyd? Takie słownictwo i zachowanie spotyka się tylko u najgorszych meneli. Gdyby mieli honor to by ……… ale czy mają? A ten kontratak? Żałosna próba odwrócić kota ogonem.

  1. Widocznie utożsamiają się z takimi zachowaniami oraz nikomu z tych Państwa nie to co robi p.Kamińska nie przeszkadza.
   Może zweryfikują to wybory ?zobaczymy.

     1. No jeżeli by tak było to dług Gminy oscyluje w granicach 24 mln złotych.
      To dopiero „polka”,aż nie mogę w to uwierzyć.
      .

 8. W kampanii wyborczej do Samorządu Gminego nie podnosimy kwestii istotnych dla naszej Gminy.
  A dyskutujemy o zachowaniu p.Kamińskiej, które jeżeli jest to prawda nie pierwszy raz zdaje się być ze wszechmiar naganne.
  Nic lepiej nie załatwia takich spraw jak wybory te już 7.04.2024r.
  Pani Kamińska skarży się, że jest pomawiana i oczerniana takie sprawy sporne w trybie wyborczym rozstrzyga Sąd,a nie opowiadać iż nie ma na to czasu.

 9. Dlaczego mieszkańcy komuś takiemu powierzają ważne stanowiska samorządowe. To przecież wstyd mieć na urzędzie takiego Wójta. A się prosi o zmianę 07.04.2024.

 10. Bądźmy dobrej myśli, że tak się nie stanie.
  Chociaż słaba aktywność KWW Blisko Ludzkich Spraw nie nastraja optymistycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *