WAŻNY TEMAT: Związki zawodowe w PUP odpowiadają na „list poparcia”

44

Obrazek poglądowy: Dyrektor PUP oraz starosta powiatowy Kochanowski

W dniu 20 lutego 2023 w większości nowo zatrudnieni pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie podpisali się pod oświadczeniem, że nie utożsamiają się z „donosami, skargami i tym podobnym” składanymi do różnych instytucji oraz w piśmie negują stosowany mobbing przez Dyrekcję PUP pomimo, że podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy kontrolerzy wskazali zachowania mobbingowe.

Związek zawodowy od razu odpowiedział na te pismo i skierował je do radnych Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu.

Warto dodać, że ze znanych nam anonimowo źródeł dowiedzieliśmy się o złożonym zawiadomieniu do prokuratury przez Państwową Inspekcję Pracy. O szczegółach napiszemy wkrótce.

44 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Związki zawodowe w PUP odpowiadają na „list poparcia”

 1. To jakiś żart? Poważnie powstał jakiś komitet obrony potencjalnych mobberów? Chyba szykują się premie w PUP.
  Przecież tam już prawie nikt nie został niby z tych, co potwierdzili mobbing. Jakiś cyrk normalnie.
  Czy to prawda, że dochodzi do żalenia się przed pracownikami, na działania związków zawodowych?
  Czy to prawda, że sprawą zajmuje się Jaworowicz?

  1. Wygląda na to że starosta i jego ludzie w radzie postanowili uczciwie sprawę wyjaśnić i bronić dyrektora i zastępcę pupu przed pomówieniami.Ani razu nie ma słowa mobing w protokole pipu powiedział na sesji w sierpniu Kochanowski.https://bip.starostwo.ketrzyn.pl/329/Protokoly_z_posiedzen_Rady_Powiatu_w_Ketrzynie/ I jak nie ma to znaczy że nie ma. Po pół roku Pani Baraniecka nawet poszła do pupu porozmawiać z pracownikami pod niebecność dyrekcji jak dodała.I chyba nie zobaczyła mobingu.Bo jakby mobing był to myślę że jednak by zauważyła.Nie zauważyła też dziesięciu pracowników którzy odeszli z pracy w ciągu ostatniego czasu . Bo ich po prostu nie było tak jak nie było mobingu.I jak tu nie wierzyć Przewodniczącej Rady.Mnie to przekonuje.Była i na własne oczy i uszy sprawdziła.Wzorowa radna.Pani Urszulo niech Pani koniecznie startuje.Ma Pani mój głos. Szacun.PS.Proszę się nie denerwować niepotrzebnie.Wszystko będzie dobrze.

   1. W punkt !!! Jak Starosta mówi, że czegoś nie ma to znaczy, że nie ma – nawet, gdy jest. A jak Przewodnicząca nie widzi chodzącego po korytarzach mobbingu, to też oznacza, że go nie ma. Jasne?

 2. Ale cyrk.
  Co ten Michał wyprawia , przecież nie broni byłych pracowników PUP.
  Już na 100% na tego człowiek ja i moja rodzina nie odda głosu w najbliższych wyborach.

  1. A jaki był … dla radnego Ryndzionka. „ Ja mówię, Pan słucha? „ Tak to było? Nerwy puszczają. Ktoś uderzył w czule miejsce?

   1. Nerwy puściły. Nie panował nad sobą. To brak szacunku do starszej osoby. Podnieść głos na radnego? Takie standardy?

 3. Przecież ta petycje czy coś że nie się tam nie dzieje to podpisują osoby pracujące tam kilka miesięcy i które są po znajomości.

 4. Ja tu potwierdze, że osoby przyjmowane teraz do urzędu się na niczym nie znają. Zle informuja ludzi. Kobieta siedząca na wejściu jest roszczeniowa, chamska i kłótliwa. Podaje zle informacje, kłóci się i nie pozwala przejść do pracownika ani kierownika. Nowe osoby zatrudnione często nie znają się na swojej pracy.

 5. Do powyższego wpisu. Nie ma co się dziwić jak osoby nie są kompetentne. A wysłać ich na bezrobocie- wówczas zaczną szanować petenta. One łaskę robią , za publiczne pieniądze siedzą i maja sie dobrze. Proszę niech Pan Redaktor skieruje pytanie do Prokopa o ile zmniejszyło sie bezrobocie od kiedy Prokop został dyrektorem? Dla bezpieczeństwa i wiarygodności to może lepiej spytać Wojewódzki Urząd Pracy który ma nadzór nad kętrzyńskim?

  1. Za to jacy wdzięczni i oddani. List poparcia? Jaja jakieś totalne. Chyba tylko zaszkodzili wizerunkowi co niektórych panów?

 6. Idąc za ciosem to Pan Redaktor niech dodatkowe zada pytanie dla Prokopa. A ile osób bezrobotnych dostało dofinansowanie na utworzenie stanowiska pracy w jakiej kwocie z podziałem na poszczególne gminy w powiecie kętrzyńskim Ponieważ różne krążą informacji w mieście na ten temat.

 7. Ten list poparcia to wygląda jakby łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu…Żenada.Nie wierzę ani trochę w szczerość tego listu.Ani trochę.Biedni ci ludzie.. Ale Pieniak jakoś nie podpisał…

  1. Pytanie, czy był w pracy? Ciekawe, co odpisze na pytania zadane przez radnego Ryndzionka? A może przed wyborami nie będzie wiedział, jak jest w PUP, chociaż tam jest?

 8. Dzisiejsza sesja Rady Powiatu uświadomiła mi ale pewnie i dla mieszkańców jak silne więzy istnieją między Starostą , Dyrektorem i radnymi .Na ich twarzach widać było przerażenie, niepokój a nawet trzęsący się głos osoby chcącej coś usprawiedliwiać .Ale fakty mówią za siebie że jest bardzo źle.
  Rozmowa radnych z ludźmi nowo zatrudnionymi,pisanie listów jest tylko ucieczką od próby zamazania sprawy. Jedynie dwóch Radnych : pan Ryndzionek i Węglarski potrafili powiedzieć że jest problem w PUP i to jak wielki przytaczając fakty. Takich właśnie radnych Kętrzyn potrzebuje!!!
  Dlatego też Panie Burmistrzu Krzysztofie Hecman mieszkańcy pana potrzebują i liczą na pana powrót!!!!! Dziękujemy Pani poseł Paslawskiej za interwencję w sprawie PUP.

  1. Świetnie. Pomoc na były problem w PUP może przyjść tylko z zewnątrz. Ten temat na naszym podwórku jest już bpod dywanem.

 9. Lepiej niech wrócą starzy pracownicy bo przyszłości temu urzędowi nie widzę. Od działalności Pani nie ma, od interwencyjnych nie ma, od rejestracji wcześniejszej też nie ma. To byli pracownicy co kupę lat to robili i wiedzieli co robią. Ci nie wiedzą nic. Panie od podpisów oprócz jednej moze dwóch starych to patrzą w sufit albo w telefon i tylko slychac zakupy torebki. Pani z wejścia to od otwarcia drzwi wprowadza chaos. Głośna
  i upierdliwa . Czy starosta nie widzi że urząd działa zle

 10. Strasznie stracił wizerunkowo Michał Kochanowski starosta powiatu-ta bezgraniczna, niesamowita obrona Prokopa zamiast poszkodowanych ludzi często wyborców.

  1. Bardzo dobry pomysł i to samo należy zrobić z drugim stopniem samorzadu czyli powiatem rozwiązać zadania przydzielić Gminą miejskim i wiejskim .
   Proszę zwrócić uwagę jakie niesie to ogromne oszczędności.

 11. Zwolnieni pracownicy wini złożyć skarge na bezczynność starosty i rady w kwestii braku zawieszenia dyrektora PUP na czas toczącego sie postepowania, bo jak widac gołym okiem dyrektor jest pod wielkim parasolem ochronnym trzymanym oburącz przez staroste. Jedynie radny Węglarski pokusił się o swoją interpelację i podsumował potrójną działalność derektora. Brawo Panie Przewodniczący.

 12. W pełni popieram w/w wpis . Natychmiast odwołać Grzegorza z funkcji a Michał powinien mieć o grosz honoru i złożyć rezygnację łącznie z Baraniecką i Olenkowiczem. Jak można przeciągać sprawę , przecież tam ludzie pracują i mają rodziny. To wszystko odbija sie na zdrowiu tych ludzi, rodzin.
  Pytam radych za co pobieracie diety radnych – środki finansowe bez opodatkowania.

  1. To wszystko dla dobra społecznego jak miewał w kampanii wyborczej radny Olenkowicz. A dziś siedzi cicho jak mysz pod miotłą udając że ma swoje zdanie choć niczego to nie wnosi. Radny Węglarski szacun za interpelacje w sprawie kontroli czasu pracy. Jak widać starosta nie zapoznaĵąc się ze zgromadzonym materiałem już miał swoje zdanie broniąc dyrektora.

 13. W mojej ocenie Kochanowski stracił wiarygodność. Liczyłem , że młody człowiek będzie realnie spoglądał na politykę lokalną a tutaj się zawiodłem.

 14. Ludzie zorganizujmy się w grupę i pokażmy w drodze referendum Michałowi Kochanowskiemu, Urszuli Baranieckiej, Jarosławowi Pieniakowi – ten to jest gość jest radnym, pracuje w urzędzie pracy i jak do tej pory to słowem się nie odezwał w sprawie urzędu, Zbigniewowi Olenkowiczowi – gdzie jest ich miejsce!!! W Bartoszycach właśnie trwa proces zbierania podpisów w sprawie zorganizowania referendum dotyczącego odwołania burmistrza. Do akcji przyłączyło się już ponad 200 osób. W tydzień zebrano ponad tysiąc podpisów. W powiecie kętrzyńskim potrzeba 5000 podpisów. Mielibyśmy na to 60 dni. Zmieńmy wspólnie władzę w powiecie. Potem tylko odwołanie Prokopa pójdzie jak” z płatka”. Do akcji jest chętnych mnóstwo ludzi czekamy na lidera.

  1. Z tego, co wiem, tych imion jest o wiele więcej. Już nie pracujących i jeszcze pracujących. Mimo, że ich nie widać, nie słychać, aktywnie działają na rzecz prawdy. Tylko pytanie, czy interesuje ich referendum, polityka… ale może można ich wprost zapytać, nie przez media

 15. Uważam że w niedługim czasie wyskoczy kolejny „królik z kapelusza” co może być kolejną niespodzianką dla zainteresowanych nerwy już puszczają a może być jeszcze trudniej!!!

  1. Oj puszczają i puszczą jeszcze bardziej. Gdy się zapomina, że polityk jest na służbie narodu, to potem jest szok, że ktoś od niego czegoś wymaga. A wymaga uczciwości, bezstronności, kręgosłupa i jaj. Nie da się już tego zatuszować…

 16. Referendum jak najbardziej,ale to musi być osoba która zna się na prawie i wtedy zgodnie z prawem mogą to mieszkańcy zrobić bo jak czytam w komentarzach nie byłoby że zbieraniem podpisów problemu w samym Kętrzynie jak i w powiecie.
  Dlatego też apel do osoby lub osób które pomogą mieszkańcom Kętrzyna przeprowadzić referendum.
  Gdy słuchałam sesję powiatu to zakłamywanie prawdy jak byłam , widziałam itp. pół roku po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy a także nerwowość, niepokój na słowa p. Weglarskiego i Ryndzionka to referendum jest nieuniknione. Tacy właśnie radni jak ci panowie powyżej powinni zasiadać w nowej Radzie Powiatu i na te osoby będziemy głosować a także podczas głosowania wyeliminować raz na zawsze wszystkich tych którzy zakłamują prawdę.
  Chciałabym również radnym zadać pytanie jaki cudem znalazł się po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy protokół w prokuraturze i obecnie jest prowadzone postępowanie ?

 17. Czy obecnosc dyrektora PUP na sesji rady, ktory siedząc nawet przeszkadzał stroscie w wypowiedzi była koniecznoscią slużbową? Czy tylko przyszedł aby przysluchać sie kto w jego sprawie negatywnie się wypowiada? Panie Węglarski chyba trzeba jeszcze raz sprawdzić czy w podczas sesji dyrektor był w pracy czy wnioskował do starosty o zwolnienie z zajęć slużbowych zgodnie z zasadami? Bo jesli sam strosta nie przestrzega tych zasad to o czym tu mowa?

  1. A może po stworzeniu „listu pochwalnego”, chciał z dumą potwierdzić, że jest uważany przez OBECNĄ KADRĘ, za super szefa? A tu zonk. Usłyszał interpelację na temat nadużyć, ripostę Związków Zawodowych- powstałych, by bronić praw pracowniczych ( a nie dyrekcji 😉 ) oraz kilka trudnych pytań o reakcję starosty, rady, przewodniczącej na raport PiP i spraw toczących się w prokuraturze i sądzie.
   Widać było ogromny szok i niedowierzanie pt. „ i co teraz ?”.

 18. Do komentarza to „To był Szok”

  Trzeba dodać że siedzący obok zaprzyjaźniony dziennikarz (zdjęcie wspólne z Barcian) miał ten sukces opisać w lokalnej gazecie a tu niespodzianka i „Szok” a dalszy ciąg tak jak w telenoweli
  nastąpi….!

 19. Baraniecka,Prokop,Kawczynski,Olenkowicz,KOchanowski nie podjęli konkretne decyzji w sprawie Prokopa za to POWIAT KETRZYNSKI jest słynny w całym kraju – NAGŁOSNIŁA SPRAWE RADIO ZET i pewnie następne to zrobią.

 20. Już redaktor INFO zamieścił link i artykuł w tej sprawie. Mieszkańcy powinni to wiedzieć. Wybory blisko, trzeba je podejmować z rozwagą….

 21. Młodzi ludzie wykształceni zwolnieni z urzędu pracy na głowę biją wiedzą, inteligencją, wykształceniem „POwiatowego garkotłuka”. Czas na zmiany już nadszedł w radzie powiatu.
  Jestem pod wrażaniem radnego Pana Węglarskiego który rzetelnie wykonuje mandat radnego.

  1. Takiego ukladacza bez kregosłupa moralnego jak kucharz chyba nie ma w calej radzie. Jak jego byt na rynku zawodowym zależal od Hećmana i Kozyry bo wspolpraca śmieciowa z Komunalnikikami byla priotytetem to za Hecmanem w ogień by wskoczył i uklad PO PSL był istotny. Jak Niedziolka zacząl mu sprawdzać zależnosci zawodowe ze społecznymi to trzeba bylo go zdeklasować i odwołać podburzając calą rade. A gdy zacząk sie ukladać z Michalen z PIS nagle znaczki w klapie straciiły ważność bo dobro spoleczne jestcistotne. A dzisiaj ukladzik idzie lekko Michalek pozwala mu na wszystko, wsadzanie swoich na etaty, stołowka od starostwa więc interesy idą zgodnie z planem możliwosci. Problemu w PUP nie widzi i POpiera brak decyzji w sprawie odwolania Prokopa bo nie wiadomo jak to sie ułoży jeszcze lepiej nikomu nie szkodzić a dobro społeczne???

 22. PANIE. BURMISTRZU !

  Ja. mieszkanka Kętrzyna. a. także do wiadomości. mieszkańców naszego miasta. chciałabym panu. zadać. pytanie. czy. to. prawda jak. była. z. panem. zawarta koalicja. z PiS. to na. stanowisko prezesa spółki Wodociągi. został. powołany. przedstawiciel. PiS a. jak została. zerwana koalicja z PiS to. prezes spółki Wodociągi. stracił stanowisko. Więc. pytam dlaczego nadal w Radzie Nadzorczej. KTBS. jest osoba o której. mówi. środowisko. Kętrzyna. bo przecież Pan go powołał. czy. to też są. podwójne standardy jak w przypadku Rady Powiatu ?
  Mieszkańcy , zwolennicy PiS poparli. pana i wygrał. pan. wybory.
  Może. to. jest pytanie. niewygodne ale. mieszkańcy Kętrzyna. już. niejednokrotnie się. przekonali że na. Sesjach Powiatu czy Urzędu Miasta. trudno jest zadać niewygodne pytanie. i. uzyskać. odpowiedz od. ludzi sprawujących. władzę w. Kętrzynie. Więc jak. to. jest niby. koalicja została. z. PiS. zerwana i już. nie. jest. w PiS a ten człowiek nadal jest w Radzie Nadzorczej KTBS ..Uważam że ten problem. Pan rozwiąże. w imię sprawiedliwości !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *