WĘGORZEWO: 43-latek znęcał się nad rodzicami – usłyszał zarzuty

0

Policjanci z Węgorzewa zatrzymali 43-latka, który od miesiąca znęcał się nad swoimi rodzicami. Mężczyzna zakłócał spoczynek nocny, wyzywał słowami wulgarnymi, popychał, szarpał i groził pozbawieniem życia. Mieszkańcowi Węgorzewa został przedstawiony zarzut znęcanie się nad rodzicami.

W miniony weekend (22.07.2023r.) do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zgłosił się  starszy, roztrzęsiony mężczyzna. Okazało się, że jego 43-letni syn od miesiąca znęca się psychicznie i fizycznie nad nim oraz jego żoną. Według relacji zgłaszającego mężczyzna wyzywa ich słowami wulgarnymi, zakłócał spoczynek nocny oraz trzymając w ręku nóż grozi pozbawieniem życia matce. Ponadto agresor szarpał i popychał kobietę, w wyniku czego doznała obrażeń ciała. Zachowanie 43-latka związane był z tym, iż nadużywa on alkohol oraz ma problemy z narkotykami.  W  obawie o życie i zdrowie swoje oraz żony mężczyzna postanowił złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, aby zatrzymać sprawcę przemocy w domowej. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli u mężczyzny susz roślinny oraz biały proszek. Zabezpieczone środki zostały przesłane do laboratorium i po uzyskaniu wyników będzie można podjąć decyzję o ewentualnym przedstawieniu zarzutów.

43-latek usłyszał zarzut znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca Węgorzewa policyjnego dozoru, obowiązku opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie substancji zabronionych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *