WĘGORZEWO: 47-latek potrącił kobietę z wózkiem na pasach! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 47-latek potrącił kobietę z wózkiem na pasach!

1

fot. KPP Węgorzewo

Piesi wykazujący zamiar przejścia przez oznakowane przejście dla pieszych mają pierwszeństwo. Pierwszeństwo mają tym bardziej znajdując się już na przejściu przez jezdnię. Od kierujących wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie gdzie przez drogę przechodzą piesi. Na szczęście wtorkowe potrącenie kobiety z dzieckiem w wózku na przejściu dla pieszych w Węgorzewie okazało się niegroźne dla pieszych.

We wtorek (13.09.2022r.) około godziny 09:00 na jednej z ulic w Węgorzewie doszło do groźnie opisanego w zgłoszeniu zdarzenia – potrącenia kobiety z wózkiem na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 47-letni kierujący samochodem osobowym marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa 33-letniej kobiecie, która prowadziła wózek z 3-letnim dzieckiem przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowani mieszkańcy Węgorzewa na szczęście nie odnieśli większych obrażeń. Kobieta wraz z dzieckiem zostali przebadani przez obecnych medyków i ich stan nie wymagał hospitalizacji. Kierujący osobową Toyotą, mieszkaniec gminy Węgorzewo był trzeźwy i na miejscu został ukarany mandatem.

1 thought on “WĘGORZEWO: 47-latek potrącił kobietę z wózkiem na pasach!

  1. pewnie wózek na ulicy a matka na chodniku jak to zazwyczaj bywa, albo jedną ręką prowadzi wózek a drugą trzyma telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *