WĘGORZEWO: Groził bratu – trafił do aresztu na trzy miesiące – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Groził bratu – trafił do aresztu na trzy miesiące

0

Węgorzewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swojemu bratu i innym członkom rodziny. Bił ich, a w dniu zatrzymania groził pokrzywdzonym przy użyciu ostrego narzędzia. Na podstawie zebranych dowodów policjanci wraz z prokuratorem zwrócili się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował o 3 miesięcznym areszcie.

Węgorzewscy policjanci podczas przeprowadzonej kilka dni temu interwencji, zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o groźby karalne. W godzinach wieczornych funkcjonariusze pojechali na jedną z ulic w mieście, w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna grozi pozbawieniem życia swojemu bratu.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do pokrzywdzonego przyszedł jego brat, a następnie wszczął awanturę, w trakcie której używał wobec niego wulgaryzmów oraz trzymając ostre narzędzie w ręku, groził jemu oraz innym członkom rodziny, pozbawieniem życia. Mężczyzna był nietrzeźwy i  bardzo agresywny i w podobny sposób zachował się wobec pokrzywdzonych już wcześniej i to kilka razy, co stwarzało realną i uzasadnioną obawę, że groźby zostaną spełnione.

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia. Następnie przeprowadzono z nim dalsze czynności procesowe. Na podstawie zebranych dowodów policjanci wraz z prokuratorem zwrócili się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował o 3 miesięcznym areszcie.

Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *