WĘGORZEWO: Kolejne sukcesy Karoliny Doruch! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Kolejne sukcesy Karoliny Doruch!

0

24-26 czerwca w chorwackim kurorcie Crikvenica rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Mażoretek World Association of Majorette-sport and Twirling, w których Węgorzewo reprezentowała Karolina Doruch – trenerka i jednocześnie zawodniczka zespołu Elfy.

Do rywalizacji stanęły najlepsze reprezentantki Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Filipin, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Kirgistanu, Republiki Południowej Afryki, Polski, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, USA, Węgier i Włoch.

Karolina Doruch wróciła z Crikvenicy z 4 medalami, z czego aż 3 wywalczyła w kategoriach solistek.

Najważniejszy tytuł – mistrzyni świata – wraz ze złotym medalem zdobyła w wieloboju seniorek. Kolejne dwa złota uzyskała w kategoriach: solo show seniorki oraz mini formacja baton tradycyjny seniorki (jako członkini polsko-chorwackiego zespołu Dream Team). Miejsce drugie, nagrodzone tytułem I wicemistrzyni świata, zajęła w kategorii solo open pompom seniorki. W konkurencji solo open baton seniorki uplasowała się zaś na wysokim 6. miejscu.

opracowanie: UM Węgorzewo