WĘGORZEWO: Kolejny kierowca ukarany wysokim mandatem – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Kolejny kierowca ukarany wysokim mandatem

0

Przypominamy, od 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców (ale i pieszych) zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Teraz kierujący za przekroczenie prędkości może otrzymać mandat nawet 2,5 tys. złotych, czyli nieporównywalnie więcej, niż dotychczas. Do końca 2021 roku najwyższy mandat za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h wynosił 500 zł. Również piesi muszą liczyć się z nowymi wysokimi karami za niektóre przewinienia.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to nadal główna przyczyna najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem. Od początku roku konsekwencje za popełnione wykroczenia są o wiele surowsze. 

W niedzielę (20.02.2022) około  godziny 11:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Kolonia Rybacka kierującego osobowym volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h. Za popełniono wykroczenie 40-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego otrzymał mandat karny w wysokości 800 złotych. Jak oświadczył mundurowym bardzo spieszył się na pociąg. Jednak te tłumaczenie nie pomogło uniknąć surowych konsekwencji nagannego zachowani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *