WĘGORZEWO: Narkotyki pomagały mu wyciszyć się i zrelaksować… – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Narkotyki pomagały mu wyciszyć się i zrelaksować…

0

„Choruję, a narkotyki pomagają mi się wyciszyć i zrelaksować – tak tłumaczył się mieszkaniec Węgorzewa, przy którym funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w jego mieszkaniu amfetaminę. Teraz mundurowi ustalają źródło pochodzenia narkotyku. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Węgorzewscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci prowadzą działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób  w sobotę (11.03.2023r) dotarli do 32-latka. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, ponieważ był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Jak się okazało mieszkaniec Węgorzewa na pytanie, czy posiada przy sobie jakieś środki odurzające okazał marihuanę. Następnie w mieszkaniu mężczyzna przekazał policjantom amfetaminę. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 10 gramów amfetaminy i 27 gramów marihuany. 32-latek tłumaczył mundurowym, że narkotyki służą mu do wyciszenia i zrelaksowania się, jednak to nie pomoże w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *