WĘGORZEWO: Nie dostał cukru, więc zrobił awanturę – spędził noc w policyjnej celi – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Nie dostał cukru, więc zrobił awanturę – spędził noc w policyjnej celi

0

Od czego może zacząć się domowa awantura? Powodów jest wiele m. in. głośna muzyka, zupa za słona itp. Tym razem węgorzewscy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, którego do skrajnych emocji doprowadził fakt iż, jak oświadczył, babcia nie dała posłodzić mu płatków. 29-latek zaczął wyzywać starszą kobietę słowami wulgarnymi i wyganiać z domu. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Węgorzewa w policyjnej celi. Teraz mundurowi sprawdzają sytuację rodziny.

W poniedziałek (02.10.2023r.) w godzinach porannych oficer dyżurny węgorzewskiej komendy skierował patrol na interwencję do jednej z rodzin mieszkających na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 29-latek. Jak się okazało, mężczyzna zdenerwował się na babcię, że ta nie chciała dać mu cukru, aby posłodzić płatki przy śniadaniu. W nerwach 29-latek zaczął wyzywać słowami wulgarnymi starszą kobietę, wyganiać z domu. Ponadto 85-latka dodał, iż ją opluł i nie dokłada się do opłata za mieszkanie ani jedzenie, a wszystko traktuje jak swoje. Policjanci zatrzymali awanturnika. Ponadto od starszej kobiety funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu i objęli rodzinę procedurą niebieskiej karty.   

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *