WĘGORZEWO: Policjanci odzyskali kosiarkę wartą 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH! – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjanci odzyskali kosiarkę wartą 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

0

Węgorzewscy policjanci odzyskali skradzioną kosiarkę samojezdną wartą 15 tys. złotych. Do kradzieży doszło pod koniec listopada br. na terenie miasta. Skradziony przedmiot kryminalni znaleźli na terenie powiatu nidzickiego. Podejrzani o popełnienie tego czynu zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem w tzw. recydywie, ponieważ wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Dodatkowo prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Pod koniec listopada br. do węgorzewskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który powiadomił funkcjonariuszy o kradzieży z włamaniem na jego prywatną posesję. Jak się okazało sprawcy po uprzednim zniszczeniu kłódki zabezpieczającej bramę wjazdową do posesji, dostali się na jej teren  skąd zabrali kosiarkę samojezdną.  Dzięki wnikliwej pracy i zaangażowaniu policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy prowadzili szereg czynności na terenie powiatu węgorzewskiego oraz innych jednostek, ustalili osoby  podejrzane o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że warta 15 tys. zł. kosiarka znajdowała się na terenie powiatu nidzickiego w garażu u jednego z podejrzanych. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat, którzy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem w tzw. recydywie, ponieważ wcześniej byli już karani za podobne przestępstwa. Dodatkowo prokurator zastosował wobec sprawców dozór policyjny.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *