WĘGORZEWO: Te jedno piwo kosztowało 47-latka 2500 złotych – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Te jedno piwo kosztowało 47-latka 2500 złotych

0

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe, o czym przekonują się osoby łamiące przepisy. Wejście w życie nowego taryfikatora mandatów z pewnością zapadnie w pamięci 47-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów, kiedy pod wpływem alkoholu jechał rowerem. Jego zdziwienie i zaskoczenie było ogromne, kiedy usłyszał jaki jest jego wynik po zbadaniu stanu trzeźwości. Funkcjonariuszom tłumaczył, że to niemożliwe, ponieważ wypił tylko jedno piwo. Mieszkaniec gminy Węgorzewo został ukarany mandatem karny w kwocie 2500 zł.

Nowy taryfikator mandatów podniósł wysokość kar nawet kilkukrotnie. Przewiduje wysokie kary dla kierowców, którzy łamią prawo drogowe, a zwłaszcza przekraczają dopuszczane limity prędkości. Okazuje się jednak, że mandaty wzrosły nie tylko za przewinienia spowodowane przez zmotoryzowanych uczestników ruchu. Nowy taryfikator znacznie surowiej karze także przewinienia rowerzystów.

,,Ja wypiłem tylko jedno piwko, może było duże…”- takie słowa do funkcjonariuszy skierował wczoraj 47-latem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na jednej z dróg w gminie Węgorzewo, po tym jak jego tor jazdy zwrócił uwagę mundurowych. Badanie trzeźwości cyklisty potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mieszkaniec gminy Węgorzewo, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i był bardzo tym wynikiem zaskoczony. Jednak jeszcze bardziej zaskoczyła go wysokość kary. Cyklista do domu wrócił z mandatem wartości 2500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *