WĘGORZEWO: Uroczyste otwarcie repliki stodoły w Muzeum Kultury Ludowej – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Uroczyste otwarcie repliki stodoły w Muzeum Kultury Ludowej

0

15 grudnia, Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski wraz z Zastępcą Burmistrza Lidią Czerniewicz uczestniczyli w uroczystym otwarciu repliki stodoły w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Spotkanie otworzyła pani Magdalena Górniak – Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, która powitała zaproszonych gości i opowiedziała o etapach realizacji repliki stodoły.

Następnie zaproszeni gości zabrali głos, m.in. Sylwia Jaskulska- członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marzenna Supranowicz – Starosta Powiatu Węgorzewskiego oraz Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.

Wnętrze stodoły zwiedzano przy dźwiękach muzyki Kapeli Rodzinnej Bałdygów z Mazuchówki.

Po zwiedzaniu wysłuchano wykładu „Opowieści z klepiska i sąsieków” Roksany Butryn-Lampard.

Zadanie pn. „Budowa stodoły przeznaczonej do celów kulturalnych i magazynowych” zostało Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego” oraz w kwocie 300 000,00 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budynek zaprojektowano na podstawie inwentaryzacji i na wzór istniejącej zabytkowej stodoły przy ul. Rolnej w Węgorzewie, która została zbudowana przed 1920 r. według projektu Hansa Meiera. Celem wybudowania stodoły na terenie Muzeum jest stworzenie optymalnych warunków dla ochrony zgromadzonych muzealiów – maszyn i urządzeń rolniczych. Oferta zostanie rozszerzona i uatrakcyjniona poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci zakupu sprzętu multimedialnego prezentującego m.in. pokaz maszyn i urządzeń rolniczych podczas prac w gospodarstwie.

źródło: UM Węgorzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *