WĘGORZEWO: „Wczoraj tak, ale dziś od rana już nic nie piłem…” – policja zatrzymała pijanego kierowcę – Magna Masuria

WĘGORZEWO: „Wczoraj tak, ale dziś od rana już nic nie piłem…” – policja zatrzymała pijanego kierowcę

0

,,Wczoraj tak, ale dziś od rana już nic nie piłem…”- takie uzasadnienie jazdy na podwójnym gazie przedstawił wczoraj policjantom 39-letni mieszkaniec Węgorzewa. Mężczyzna kierował samochodem osobowym mając w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (27.11.2023 r.) policjanci ruchu drogowego węgorzewskiej jednostki zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W trakcie wykonywanych czynności wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w wydychany powietrzu. 39- latek tłumaczył,  że dziś od samego rana nic nie pił i jest bardzo zdziwiony wynikiem. Podczas sprawdzania przez funkcjonariuszy mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że w 2020 roku 39- latek miał zatrzymane uprawnienia do kierowania za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

W najbliższym czasie mieszkaniec Węgorzewa za swojego zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę. Brak wyobraźni kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *