WĘGORZEWO: Wycieczka na 70-lecie LO w Węgorzewie – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Wycieczka na 70-lecie LO w Węgorzewie

0

70-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie zostało uświetnione wycieczką do Pokamedulskiego Zespołu Klasztornego w Wigierach. Uczniowie klasy 1d, 1b, 1a i 2a wraz z nauczycielami Danutą Bujno i Magdaleną Fido wzięli udział w projekcie „Poznajemy dziedzictwo kulturowe bliższych i dalszych okolic Węgorzewa”.

W drodze do Wigier uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, takich jak piramidę w Rapie z 1811 roku, tężnie w Gołdapi, mosty w Stańczykach wybudowane w latach 1917-1918 oraz trójstyk w Żytkiejmach – miejsce styku granic Polski, Litwy i Rosji. W Suwałkach uczniowie odwiedzili także nowoczesne Muzeum Marii Konopnickiej.

Przewodnikiem podczas wycieczki był Pan Ryszard Karuzo, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie i emerytowany nauczyciel, autor wielu prac z zakresu geografii, historii i ekologii. Pan Karuzo fascynująco opowiadał o regionie, którym się zajmował przez wiele lat.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii i kultury bliższych i dalszych okolic Węgorzewa oraz do celebracji 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *