Wiemy ile władza w Kętrzynie płaci za propagandę! [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

Wiemy ile władza w Kętrzynie płaci za propagandę! [ZAPOWIEDŹ]

26

Po wielu miesiącach drążenia sprawy wydatków na media w końcu uzyskaliśmy jasne odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Ile kętrzyńskie władze przekazują pieniędzy z Budżetu na propagandę w mediach. Dotarliśmy do ogromnych kwot wydawanych przez Urząd Miasta jak i Kętrzyńskie Centrum Kultury na Telewizje KTK, która należy do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie.

Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące zarówno nas jak i mieszkańców pytania oraz spróbujemy wyjaśnić dlaczego tak ogromne pieniądze wpływają na konto Spółdzielni zarządzanej przez Arkadiusza Książka.

O szczegółach napiszemy w najbliższy czwartek. Serdecznie zapraszam.

26 thoughts on “Wiemy ile władza w Kętrzynie płaci za propagandę! [ZAPOWIEDŹ]

 1. Wróbel rozdaje karty w Kętrzynie. Mówi się, że też to on rządzi w urzędzie. Kompromitacja lokalnych partii i samorządowców.

 2. A teraz niech się zainteresuje pan Redaktor jaka kwota od Książka Arkadiusz wypływa ze spółdzielni mieszkaniowej i dla kogo?

 3. To rzeczywiście kompromitacja żeby taki Wróbel rządził w Kętrzynie.
  Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, trzeba zbadać powiązania rodzinne dotyczące KTK.
  Wreszcie odwołać tego Wróbla z funkcji V-ce Burmistrza.

 4. W końcu niech członkowie spółdzielni mieszkaniowej się obudzą i rozliczą członków Rady Nadzorczej.
  To Rada Nadzorcza jest prawnym organem kontrolującym Arkadiusza Książka i jego zastępcy.
  A na jakiej podstawie Książek zatrudniła zonę Wróbla, gdzie dzięki informacji na portalu „Info Kętrzyn 24” a następnie została zatrudnia na stanowisko dyrektora w jednej z placówek kulturalnych.
  Pytam czy to zbieg okoliczności?

  1. Została zatrudniona na stanowisku dyrektora Domu Kultury w Barcianach zapewne po znajomości i siedzi i nic nie robi ,a pieniążki lecą . Jeszcze sobie chcą dać podwyżki za nic nie robienie.🤦🤦

  1. Chyba w ramach pracy zdalnej kozyra z kompanami objeżdżał drogi gminne. Czy ich stan przez to się poprawiał śmiem wątpić. Wyborcy jednoznacznie wskazali zelwagi.

   1. Po dwóch latach „wspaniałych” rządów pani Marty mamy wspaniałe drogi i w ogóle wszystko jest lepsze i większe. Wydatki na administracje są większe, podatki są większe, zadłużenie gminy większe itd…. Drogę gminną z Modgarb do Skandawy to krasnoludki zrobiły i kilka innych rzeczy także….

    1. Nie ma co porównywać 24 lat do 2lat .
     Ale jest poza wszelką dyskusja ,że wiele zmieniło się w Gminie na lepsze.
     Nie mówiąc już o poczuciu estetyki ,której u poprzednika zupełnie brakowało.

 5. Panie Redaktorze wielkie dzięki za porządna robotę. Jednocześnie proszę zainteresować się tematem opłat za tzw spółdzielcze-własnościowe garaże. Spółdzielnia pobiera potężne opłaty za garaże(16 m2), niemalże 100 zł miesięcznie, w tym: fundusz remontowy, eksploatacja, energia elektryczna, podatek od nieruchomości i opłata za wieczyste użytkowanie. W zamian, raz na kilka, kilkanaście lat, zrobią mały remoncik…dachu.

 6. A tak narzekacie na rządy Arkadiusza, to proszę przyjść na Walne Zebranie i zagłosujecie prawidłowo.
  Arkadiusz jak słuchy krążą po Kętrzynie, już zbiera pełnomocnictwa do głosowania, on nie spi!

 7. Doprowadził do plajty KTBS z ogromnymi długami, a teraz „teść” to samo robi, a pan „wróbelek-elemelek” nawet nie ma ochoty wysłuchać mieszkańców chociażby odpowiedzieć jak mam zapłacić za czynsz w urzędzie, bo jest kasa zamknięta (po pewnym czasie powrotu sekretarki do telefonu), która to odpowiedziała, że ponoć ma zebranie, chociaż siedząc obok tego z poczatku biedna nie wiedziała, co wnioskuję, że ww pan ma wszystkich w d…… i swoje robi. A co do kasy to jakoś w innych instytucjach nie mam problemu z uiszczeniem należnych opłat tylko w urzędzie, bo siedzą pod żyrandolami. Odpowiedziano mi po kolejnych moich monitach, że mogę opłacić w Banku, który jest zamknięty, albo na poczcie (oczywiście na pewno by była prowizja). Tylko jestem ciekawa co w takim wypadku robi p. kasjerka, jak pracuje zdalnie? a może gotuje obiady w domu, bo chyba pieniędzy i przelewów nie liczy no bo skąd ma je mieć?. Szkoda, że nie było referendum pierwsza bym ich za łeb wyrzuciła.

  1. To prawda zajmuje wszystkim tym czym nie powinna .
   Kompetencje Sekretarza są ściśle określone w Ustawie o Samorządzie Gminnym.
   Sekretarz ma zapewnić m.in prawidłowe funkcjonowanie Urzędu Gminy z czym w Barcianach jest bardzo poważny problem(np.dyscyplina pracy vide Bączkowska do pracy przychodzi na godz.9 ,czasami 10-tą)
   A nie ingerowanie w zarządzanie Gmina ,w tym celu mieszkańcy dokonali wyboru (Rada Gminy ,Wójt Gminy,jeżeli zachodzi potrzeba Wójt może powołać Z-ce Wójta).
   Panią Tereszko zdecydowanie trzeba przywołać do porządku, albo odwołać.
   Moim zdaniem trzeba dokonać tego w miarę szybko,jeżeli Pani Wójt zależy na tym, aby Gmina funkcjonowala prawidłowo(widząc poczynania Pani Wojt myślę, że taką troskę wykazuje).

 8. Jak zwykle udawała i udaje Z-ce Wójta,a tak poważnie to warto by się zająć jak ta była intendentka z Przedszkola kręci już trzecim Wójtem!?
  Chyba to nie ma nic wspólnego z jej „wybitnym intelektem i wiedzą „.

  1. Wszelka krytyka jest dozwolona i potrzebna pod warunkiem, że jest sprawiedliwa. Pani, o której tak ochoczo się wypowiadacie na taką krytykę nie zasługuje. Posiada ogromną wiedzę w zakresie prawa administracyjnego. Może dlatego doceniają ją kolejni wójtowie. Wypominanie, że ktoś za młodu zajmował jakieś podrzędne stanowisko także jest nie na miejscu. Każdy od czegoś tam zaczynał. Zresztą bycie intendentką w przedszkolu czy gdziekolwiek indziej nie przynosi wstydu.

   1. Już myślałem, że „ten stan umysłu HJM mamy za sobą. Ale nie, z uporem maniaka w dalszym ciągu chwali to co było. A gdzie efekty – gdzie? Pobory tej Pani to nie wszystko.

 9. Panie HJM ,wypada się z Panem zgodzić, ale zapomniał Pan uścislic ,że to jest Pana zdanie bądź opinia,do których każdy ma prawo.
  Moim zdaniem stwierdzenie iz posiada ogromna wiedzą z zakresu prawa adminstracyjnego to jakiś ponury żart .
  A co do drugiej kwestii to nie jest wypominanie ,lecz tylko przypomnienie rozpoczęcia kariery zawodowej.
  Zresztą sam Pan przyznał, że fakt pracy w charakterze intendentki nikomu nie uwłacza.
  Myślę iż Pani Tereszko też nie powinna mieć z tym problemu, tym bardziej że to jest fakt.

  1. Ja tyko skromnie zapytam Panią sekretarz gminy barciany czy pamięta jak żegnała kozyrę wylewając „krokodyle łzy”, stwierdzając na odchodne, że żegna „najlepszego wójta (sic) Co teraz, czy dalej to samo?

   1. Przyznam,że nie mam ochoty wypowiadać się na temat Pani Tereszko,bo w zasadzie nie ma o czym mówić. Tylko apel prośba o refleksje do Pani Wójt niech Pani jak najprędzej odsunie z grona najbliższych współpracowników tą osobę.
    A przyznam,że obserwuje Pani poczynania i życzę Pani dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *