Czy Rada Powiatu Kętrzyńskiego zajmie się delegacjami Grzegorza Prokopa? – Magna Masuria

Czy Rada Powiatu Kętrzyńskiego zajmie się delegacjami Grzegorza Prokopa?

16

Wielu czytelników w komentarzach czy prywatnych wiadomościach dopytuje się, co dalej z delegacjami Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Grzegorza Prokopa. Odpowiem wprost, wszystko jest w toku zarówno w Administracyjnym Sądzie Wojewódzkim w Olsztynie jak i mam nadzieję, że tej sprawie rzetelnie przyjrzy się Komisja Rewizyjna po dobrej opinii Komisji Skarg przy Radzie Powiatu Kętrzyńskiego.

W poniedziałek (tj. 16 listopada br.) o godzinie 8:30 odbyło się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu w Kętrzynie, gdzie udział wziąłem osobiście, jako redaktor naczelny oraz Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Michał Kochanowski, radni powiatowi: Jarosław Podgórski, Krzysztof Tytman oraz Bartosz Walewski. Również w posiedzeniu Komisji Skarg uczestniczył Dyrektor PUP, Grzegorz Prokop.

Skarga na działalność Grzegorza Prokopa została złożona na ręce Przewodniczącej Rady Powiatu ze względu na jego „zastraszanie” i próby wywarcia wpływu na redaktora naczelnego próbując kontaktować się z członkami rodziny redaktora. Grzegorz Prokop przekroczył granicę, której nie powinien przekraczać, jako urzędnik i mam nadzieję, że zarówno odpowiednie organy Wymiaru Sprawiedliwości, ale również Rada Powiatu przyjrzy się działalności Grzegorza Prokopa na stanowisku Dyrektora PUP. Niestety nie pozwolono mi uczestniczyć w całym posiedzeniu Komisji, ponieważ chciałbym usłyszeć obronną argumentacje Dyrektora Prokopa, lecz wrzucając ten artykuł na stronę od razu zwróciłem się do Przewodniczącego Komisji Skarg na przedstawienie całego protokołu oraz nagrania z tego posiedzenia.

Zwróciłem szczególną uwagę na działalność Dyrektora Prokopa, że w okresie od września 2019 roku do stycznia 2020 roku wykonał więcej wyjazdów służbowych i delegacji niż wszyscy Dyrektorzy PUP w Braniewie, Bartoszycach, Giżycku, Węgorzewie, Piszu i Gołdapi. Ciekawsze wątki pojawiają się przy datach tych delegacji, które mogą wskazywać na działania niezwiązane ze służbą dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Jednak o tym dowiedzą się państwo wkrótce. Również zwróciłem uwagę na działania Dyrektora PUP względem młodych przedsiębiorców i z tego względu niedługo do Rady Powiatu jak i Starosty Powiatu Kętrzyńskiego pojawi się kolejne pismo opisujące sprawy osób, które nie mogą uzyskać od PUP pomocy czy to materialnej czy prawnej.

Sprawa uwypukla, w moim osobistym odczuciu, całkowitą niekompetencje Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie oraz pokazuje, że Grzegorz Prokop w obliczu prostych pytań ucieka się do chwytów wskazujący na system z poprzedniej epoki. Mam nadzieję, że Radni Powiatowi nie odprawią tej sprawy z kwitkiem i dokładnie przyjrzą się działalności Grzegorza Prokopa.

16 thoughts on “Czy Rada Powiatu Kętrzyńskiego zajmie się delegacjami Grzegorza Prokopa?

 1. Panie redaktorze a może tak częściej powtarzać artykuł dla przypomnienia czytelnikom. Wówczas sołtys będzie musiał udzielić informacji publicznej. Urząd to nie jego zagroda!

 2. … sprawdźcie Jego czas pracy jak jeździł po okolicznych gminach i rejestrował ludzi do komisji wyborczych – wiem, co pisze, bo widziałem Go na szlaku… Jak wziął urlop, to OK – przepraszam, ale mam niejasne przeczucie, że nawet w książkę wyjść się nie wpisał, bo takiej w pupie pewnie nie ma, no chyba, że urząd nie ma tak do końca wszystkiego w pupie i rejestry prowadzi – wtedy patrz wyżej – przepraszam.

 3. Należy także przyjrzeć się jego „pracy” w radzie nadzorczej w Barcianach. Czy na ten czas bierze urlop w Pupie?

 4. Wojna w ketrzyńskim pisie nie wyjdzie pisowi na dobre.Ani Rypinie ani Prokopowi zPisu ani Michalskiemu z Solidarnej Polski ani Krasińskiemu z Porozumienia ani Ani.Koniec i bomba kto czytał ten….

 5. A czy w Kętrzynie poza Rypiną, Prokopem, Kochanowskim już nie ma ludzi którzy mogą przejąć ster władzy w Kętrzyńskim PISie i uzdrowić sytuację?

  To już na pewno 90% poparcia ma Pan radny Cwik niezależny od miejsca zatrudnienia obecnie (jest kętrzynianinem – ułożonym nie fircykiem) a nie spadochroniarzem i społeczeństwo z brawami przyjęło na stanowisko v-ce burmistrza zamiast Macieja Wróbla.

 6. … wspomnę tylko, że na radnego Ćwika wpłynął kolejny donos obywatelski od latarnika, że Pan radny nadal jest widywany w Różance – co więcej, notorycznie tam nocuje… Donos trafił do komisarza wyborczego, więc zobaczymy jak to się skończy. Dodam tylko, że w kolejce na miejsce radnego jest pani, która zdecydowanie nie jest fajna (pod wieloma względami)…

 7. Prokop z Pisu, a skąd był p. Niedziółka?, bo przed wyborami przecież p. Prokop na szybie swojego samochodu woził fotkę p. Niedziółki, to już nie wiem o co chodzi…..

 8. Taki oto przekręt zrobił Ćwik wystawiając dom na sprzedaż w Różance aby odwrócić uwagę mieszkańców Kętrzyna-udało się, udało,a dom nie sprzedał się i ogłoszenie zniknęło.Jeszcze jeden taki w Radzie pozamiejscowy by się znalazł, ale póki co cicho siedzi i głupa klei.

 9. Czemu on ciągle taki czerwony nie boi się udaru, no myślę że chyba nie od mleka czy herbaty? Lubi sobie…….

 10. Proszę aby Komisja Rewizyjna Rady Powiatu sprawdziła czy Grzegorz Prokop miał potrącone wynagrodzenie z tytułu nieobecności w pracy będąc w tym czasie na sesji sejmiku wojewódzkiego lub na komisjach. Może odpracował …?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *