PODSUMOWANIE TYGODNIA: 9-15.11.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

9 LISTOPADA otrzymaliśmy informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych, że od 10 listopada do 20 listopada bieżącego roku zamknięte będzie Przedszkole „Malinka” wraz ze żłobkiem miejskim. Powodem ma być wykrycie u jednego z pracowników pozytywnego wyniku zakażenia COVID-19.

11 LISTOPADA w całym kraju obchodzono 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla mieszkańców Kętrzyna jest to również szczególny dzień ponieważ 663 lata temu miasto otrzymało prawa miejskie. Szerszy artykuł o kętrzyńskich prawach miejskich w poniedziałkowe popołudnie.

13 LISTOPADA Starostwo Powiatowe w Kętrzynie poinformowało mieszkańców powiatu o przekształceniu Szpitala Powiatowego w Kętrzynie w szpital jednoimienny, gdzie będą leczeni pacjenci z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Opisaliśmy to w artykule: Jaka przyszłość czeka kętrzyński szpital?

ównież serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *