WILCZY SZANIEC: Wojna obronna 1939 roku – Twierdza Brzeska| 22.07.2023 – Magna Masuria

WILCZY SZANIEC: Wojna obronna 1939 roku – Twierdza Brzeska| 22.07.2023

2

Spektakl historyczny „Wojna obronna 1939 roku – Twierdza Brzeska” ożywi przeszłość na terenie OEH-P „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo już 22 lipca 2023 roku. Przez trzy pokazy o godzinach 11:00, 14:00 i 17:00 będziecie mieli okazję przenieść się w czasie i doświadczyć niezwykłego widowiska.

Obrona twierdzy brzeskiej to jedna z bitew, która miała miejsce podczas kampanii wrześniowej w roku 1939. Zgrupowanie „Brześć” stawiło opór niemieckiemu XIX Korpusowi Pancernemu w dniach 14-17 września. Bitwa trwała przez 9 dni na terenie jednego z fortów, gdzie batalion marszowy 82 pułku piechoty dzielnie bronił się przed niemieckimi i później także sowieckimi oddziałami.

Tegoroczna inscenizacja przyciągnie uwagę miłośników historii, którzy będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe widowisko. Wystąpią profesjonalne grupy rekonstrukcyjne, które ożywią tamte wydarzenia. Goście będą mieli możliwość zobaczenia prawdziwych perełek z okresu II wojny światowej. Jedną z nich będzie oryginalna w ponad 90% Tankietka – mały czołg rozpoznawczy, który był jednym z najczęściej używanych pojazdów pancernych podczas wojny obronnej we wrześniu 1939 roku.

To wyjątkowe wydarzenie dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli uczestnikom przenieść się w czasie do dramatycznych dni polskiej historii. Będzie to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy historycznej, ale także możliwość zobaczenia na własne oczy replik uzbrojenia oraz pojazdów, które były nieodłączną częścią tamtej epoki.

Warto zaznaczyć, że inscenizacja „Wojna obronna 1939 roku – Twierdza Brzeska” odbywa się w malowniczym otoczeniu OEH-P „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo, co dodatkowo podkreśla autentyczność i atmosferę wydarzenia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią oraz miłośników militariów do udziału w tym wyjątkowym spektaklu, który z pewnością zapadnie w pamięć na długo.

fot. Mazury24.eu

2 thoughts on “WILCZY SZANIEC: Wojna obronna 1939 roku – Twierdza Brzeska| 22.07.2023

  1. Panie Redaktorze a dlaczego używa Pan do promocji wydarzenia w Wilczym Szańcu zdjęcia z kultowej Walkirii organizowanej w Parczu na terenie Parku Mazurolandia może więcej dbałości o prawdę dokumentacyjną gdyż grupa robiąca w tej chwili inscenizację w Wilczym Szańcu raczkowała z działalnością na Walkirii. Prosimy zatem o usunięcie zdjęcia gdyż i teren na Walkirii większy i inscenizacja bardziej spektakularna niż ta w Wilczym Szańcu. Z góry dziękujemy za szybką reakcję. Organizatorzy Walkirii

    1. Przepraszam, poprawiam i mam głęboką nadzieję, że Walkiria wróci do kalendarza imprez zarówno w Kętrzynie jak i Mazurolandi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *