WPP: Wilczek lepszy od Orląt! – Magna Masuria

W sobotnie popołudnie w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrane zostało spotkanie pomiędzy Orlętami Reszel, a Wilczkiem Wilkowo. Małe derby powiatu kętrzyńskiego poszły na konto Wilczka Wilkowo, który tym samym awansował do kolejnej rudy rozgrywek pucharowych.

Orlęta Reszel wyraźnie przeważał na boisku, lecz brakowało ostatniego akcentu, aby wykończyć akcje golem. Wiele niewykorzystanych sytuacji jak to w piłce mści się na zawodnikach. Od samego początku spotkania było gorąco na boisku. Już w 6 minucie piłkarze Orląt mieli okazje na zdobycie bramki, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Mateusz Bruj główkuje, ale piłka przelatuje obok bramki. W 29 minucie Wilczek mógł wyjść na prowadzenie, piłka odbiła się niefortunnie od obrońcy, lecz dobrą reakcją wykazał się bramkarz Orląt. Jednak w 33 minucie Igor Ostaszewski musiał wyciągnąć piłkę z bramki po idealnym dośrodkowaniu z pola karnego na głowę Tadeusza Radziwoniuka.

Piłkarze Orląt ruszyli do odrabiania strat. Ataki na bramkę robiły się coraz częstsze, aż w 45 minucie piłka na przedpole bramkowe trafiła do Brujo, który źle trafia, przewraca się i czubkiem buta dogrywa do Krzysztofa Tatarczucha, który z wbija futbolówkę do bramki. Bramkarz Wilczka nie miał nic do powiedzenia w tej akcji.

Po zmianie stron gospodarze dalej szukali swojej szansy do zdobycia bramki, lecz w 57 minucie bramkę na wagę zwycięstwa Wilczka Wilkowo zdobywa Marcin Książek. Piłkarze Orląt szukają swoich szans, lecz dobrymi paradami można pochwalić bramkarza Wilczka. W końcówce spotkania zawodnicy gości wyglądali lepiej od Orląt i utrzymali prowadzenie do samego końca spotkania.

ORLĘTA RESZEL 1:2 (1:1) WILCZEK WILKOWO
Tatarczuch 45′ – 33′ Radziwoniuk, 57′ Książek

Pogoń Ryn 1:6 (1:0) Jurand Barciany

Również w sobotę w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski mecz rozegrał Jurand Barciany grając ze świeżo upieczonym beniaminkiem A-klasy Pogonią Ryn i wszystko wskazywało, że mecz pójdzie na konto ryńskiego zespołu po trafieniu w 29 minucie Sławomira Rzemyka. Piłkarze Juranda worek z bramkami otworzyli dopiero w 62 minucie po wyrównującym trafieniu Adriana Zajdela, który 10 minut później podwyższył wynik. Następnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Żółtowski w 76 minucie, podwójnie Michał Wołowik w 84 i 86 minucie, a na koniec meczu trafił Tomasz Ożga.

Pozostałe drużyny z Korsz i Reszla odpadają z rozgrywek…

KS Pomarańcze Korsze oddają walkowera Victorii Bartoszyce. Jak czytamy na stronie WMZPN zespół wycofał się z rozgrywek pucharowych. Drugi zespół z Korsz również odpada z rozgrywek pucharowych. Na wyjeździe ulega ligowemu rywalowi z Jezioran przegrywając 4:3.

KS Pomarańcze Korsze (wo) 0:3 Victoria Bartoszyce
MKS Jeziorany 4:3 MKS Korsze

W ostatnim spotkaniu zespołu z powiatu kętrzyńskiego Szansa Reszel ulega wyżej notowanemu zespołowi z Górowa Iławeckiego, tym samym druga drużyna z Reszla również odpada z rozgrywek pucharowych w tym sezonie.

Szansa Reszel 2:8 (1:2) Cresovia Górowo Iławeckie