Wybory na burmistrza Korsz odbędą się 30 stycznia 2022 roku – Magna Masuria

Wybory na burmistrza Korsz odbędą się 30 stycznia 2022 roku

13

Na 30 stycznia 2022 roku Prezes Rady Ministrów ogłosił przedterminowe wybory na burmistrza Korsz. Rozporządzenie pojawiło się w poniedziałek w Rządowym Centrum Legislacji. Mandat dotychczasowego burmistrza wygasł wskutek śmierci śp. Ryszarda Ostrowskiego.

Przypomnijmy, że śp. Ryszard Ostrowski był burmistrzem Korsz od 2006 roku, wcześniej piastował stanowisko zastępcy burmistrza w Korszach oraz pracował w Urzędzie Miejskim w Kętrzynie. Zmarł 5 listopada br., o czym informowaliśmy jako jedni z pierwszych w przestrzeni publicznej. Przypomnijmy, że śp. Ryszard Ostrowski zmarł po ciężkiej chorobie, a do kilku miesięcy przebywał na zwolnieniu lekarskim.

Do czasu zaprzysiężenia nowego burmistrza Korsz, gminą będzie zarządzać komisarz mianowany przez Prezesa Rady Ministrów.

13 thoughts on “Wybory na burmistrza Korsz odbędą się 30 stycznia 2022 roku

 1. Czy nowy Zarząd Miejsko – Gminny PSL w Korszach będzie rekomendiwal swojego kandydata na Burmistrza Korsz ?🍀🍀🍀

 2. A w Barcianach szykuje się bajońska podwyżka dla wójta. Wszystko maksymalnie, a deficyt w gminie Barciany ponad 5,2 mln zł w projekcie budżetu na 2022 r.
  § 1. Z dniem 1 sierpnia 2021r. ustala się Wójtowi Gminy Barciany miesięcznie wynagrodzenie
  brutto w następującej wysokości:
  1. wynagrodzenie zasadnicze w kwocie – 10.250,00 zł.,
  2. dodatek funkcyjny w kwocie – 3.150, 00 zł.,
  3. dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia
  zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie – 4.020,00 zł.,
  4. dodatek za wieloletnią pracę i inne świadczenia zgodnie z obowiązującymi
  przepisami w wymiarze obliczonym na podstawie udokumentowanych okresów zatrudnienia.
  Zanosi się że wynagrodzenie może oscylować w granicach 19-20 tys. zł.

    1. Przedruk z facebooka UG Barciany
     (BG)
     Skandal jeżeli radni przegłosują uchwały z podwyżkami , w obliczu tak potężnego kryzysu , który zaczyna dotykać całe społeczeństwo . Władze gminy , które na potrzeby społeczeństwa ma tylko jedna odpowiedz ,, brak funduszy ,, a tu proszę skok na kasę . Rozumiem , ze dużo cześć władz tej gminny to bezrobotni i żadni są kasy , ale zeby brać pieniądze to trzeba coś robić np. obsłużyć gminę , a nie jeszcze bardziej zadłużyć . Ta uchwała to tylko i wyłącznie pokaz prymitywizmu i zachłanności ludzi którzy sprawują władze w gminie , wstyd

 3. Koło 15 tys powinno być takie wynagrodzenie wójta, aby nie było pokus . Nie ma co się dziwić i robić wielkie zamieszanie. Sadzę, że tylko adwersarze pani wójt tak komentują, mnie takie zarobki nie dziwią. A w Korszach właściwie po co takie dreptanie? Gdybyśmy mieli mądry rząd i nie wtykanie nosa polityków- nieudaczników to komisarzem na ten krótki okres powinien być obecny zastępca, czy też sekretarz Logiczne ? Logiczne!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *