WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów [AKTUALIZACJA] – Magna Masuria

WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów [AKTUALIZACJA]

10

W ostatnią niedziele stycznia – 30 stycznia 2022r. – odbędą się przedterminowe wybory na stanowisko burmistrza Korsz. Pierwsi kandydaci rozpoczęli już kampanię wyborczą w dniu 30 grudnia 2021 roku ogłaszając rejestracje przez Miejską Komisję Wyborczą. Wśród zarejestrowanych kandydatów znalazł się Jan Adamowicz, Czesława Orłowska-Staniszewska, Tomasz Dudziak, Dariusz Służała, Andrzej Hajduk oraz Rafał Jakbuczak.

JAN ADAMOWICZ

Kandydatem z listy KWW „NASZA GMINA – TU MIESZKAM” jest Jan Adamowicz. Znany jest mieszkańcom Korsz ze względu na długoletnią, ponad 17-letnią, pracę w spółce gminnej KORPEC. Jan Adamowicz również jest sprawdzonym samorządowcem i jako jeden z trzech przedstawicieli Gminy Korsze zasiada w Radzie Powiatu.

– Gmina pilnie potrzebuje doświadczonego menagera, który odmieni jej oblicze, który uporządkuje jej finanse, który stworzy warunki zachęcające ludzi do osiedlania się na jej terenie. To bardzo trudne wyzwania. Ja jednak wiem, że dam radę. Gdy zaczynałem pracę w Spółce Korpec, biegła rewident po analizie dokumentów finansowych stwierdziła, że nie mam szans i Spółkę należy poddać likwidacji. Spóła funkcjonuje i to bardzo dobrze – podkreśla Jan Adamowicz w krótkim wpisie tuż po zarejestrowaniu swojej kandydatury w Miejskiej Komisji Wyborczej.

CZESŁAWA ORŁOWSKA-STANISZEWSKA

Pani Czesława Orłowska-Staniszewska startująca z komitetu wyborczego własnego imienia jest sprawdzonym samorządowcem znanym mieszkańcom Gminy Korsze, a przede wszystkim mieszkańcom Babieńca. Przez 12 lat była radną Rady Gminy Korsze, a przez 2 lata sprawowała stanowisko Przewodniczącej Rady Gminy Korsze. Również przez 12 lat była sołtysem sołectwa Babieniec.

Pomimo kontaktu i próśb nie uzyskaliśmy komentarza od pani Czesławy Orłowskiej-Staniszewskiej.

TOMASZ DUDZIAK

Tomasz Dudziak, startuje z KWW NASZA GMINA KORSZE, aktualnie asystent poseł na Sejm RP, Urszuli Pasławskiej, który jak przedstawia w swojej notce jest od wielu lat związany z Korszami, zwłaszcza z klubem MKS Korsze oraz jest biegły w pozyskiwaniu dofinansowań z funduszy unijnych.

 Zgoda, współpraca, wspólne rozwiązywanie problemów, postrzeganie Mieszkańców jako partnerów, a nie tylko jako petentów to kryteria, na jakich będę opierał swoją pracę na rzecz lokalnej społeczności – Mieszkańców gminy Korsze. Swój program wyborczy opieram na trzech filarach: bezpieczeństwo, rozwój, jawność. Zamierzam wyprowadzić finanse gminy na prostą, maksymalnie pozyskiwać środki finansowe, a funkcjonowanie samorządu musi być przejrzyste – mówi Tomasz Dudziak.

DARIUSZ SŁUŻAŁA

Kandydatem startującym z KWW KORSZE – WSPÓLNA SPRAWA jest Dariusz Służała, rodowity mieszkaniec Korsz, lekarz weterynarii z 16-letnim doświadczeniem w sektorze ochrony zdrowia. W liście otwartym do mieszkańców Gminy Korsze stawia jasno sprawę, że nie będzie rzucał obietnic wyborczych bez pokrycia.

– Z rozmów [z mieszkańcami –red.] wiem, że oczekujcie, aby nasze Korsze wraz z gminą wyszły w końcu z zapaści, w której niewątpliwie się znalazły. Potrzebujemy jako miasto i gmina nowego spojrzenia na przyszłość, dynamicznego kroku do przodu. […] będę kierował się tylko i wyłącznie dobrem mieszkańców mojego miasta i mojej gminy – możemy przeczytać w liście Dariusza Służały do mieszkańców Gminy Korsze.

ANDRZEJ HAJDUK

Kandydatem startującym z KWW KORSZE GMINA DLA CIEBIE, jest Andrzej Hajduk. Od urodzenia związany z Korszami, choć obecnie mieszka z rodziną w Kraskowie. Pracuje w Urzędzie Miejskim w Korszach, w Referacie Gospodarki Terenowej.

Zdaję sobie sprawę, że sprawowanie urzędu burmistrza  to duża odpowiedzialność, jednak uważam, że sprostam temu zadaniu. Jestem  ambitny, pracowity i z zapałem podejmuję nowe wyzwania. Jako pracownik urzędu miejskiego oraz mieszkaniec naszej gminy znam jej sytuację, na co dzień spotykam się z jej problemami i potrzebami  mieszkańców mówi Andrzej Hajduk w krótkiej rozmowie z info-Kętrzyn24.pl

RAFAŁ JAKUBCZAK

Ostatnim z kandydatów jest Rafał Jakubczak, który startuje z listy KWW Aktywny Samorząd. Wspierany jest przez burmistrza Kętrzyna, Ryszarda Niedziółkę oraz wicestarostę Andrzeja Lewandowskiego.

– Silny samorząd to siła jego mieszkańców i pracowników magistratu. Gmina Korsze potrzebuje sprawnego zarządzania, bo zasługuje na rozwój – powiedział Rafał Jakubczak podczas krótkiej konferencji prasowej w Korszach.

10 thoughts on “WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów [AKTUALIZACJA]

  1. Nie znam osób , ale jedyny rozsądny wybór to Pan Weterynarz. Jedyny nie uwiązany finansowaniem z budżetu państwa. Chociaż Niedziółka tez miał być menadżerem z wolnorynkowym doświadczeniem a skończyło się lokalnym socjalistycznym nepotyzmem .

    1. Patrząc na doświadczenie? Niszczenia środowiska wokół siebie. No tak, w tej kategorii nie ma sobie równych.

  2. tak tak wszyscy może poza weterynarzem idą po publiczną kasę nic nie potrafią więc publiczne pieniążki nęcą prawda jest taka że polityka powinna być publiko bono ludzie polityki w Polsce to nepotyzm rodzinny i posadki taka prawda

  3. Tylko weterynarz. Jedyny naprawdę wykształcony, i rzeczywiście pomagający mieszkańcom. Poza tym spoza śmierdzących lokalnych układów.

  4. Panie Jakóbczak. Z pewnością jest Pan sympatyczny gość, ale Pańscy „promotorzy” wydatnie przyczynią się do uzyskania przez Pana słabego wyniku.

  5. Sądzę, że część dyskutantów pisze podwójnie , może się mylę, proszę aby admin sprawdził. A teraz ad-rem Jedynym poważnym kandydatem jest Adamowicz, sprawdzony w zarządzaniu, pani Orłowska -radna to zbyt mało, aby pełnić funkcję Burmistrza Miasta i przykre , że z za pleców popierana przez PIS ? porażka naszego kraju. Pan Dudziak to nieporozumienie, jak również pan Jakubczak , o innych kandydatach trudno coś napisać, przerost ambicji nad możliwościami. Czas pokaże jak mawiają , wierzę, że Adamowicz zostanie Burmistrzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *