Złapani na kradzieży grzejników – Magna Masuria

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do budynku z którego ukradli grzejniki, które chcieli spieniężyć na skupie złomu. Teraz grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali zaalarmowani o tym, że z jednego z budynków na terenie gminy Kętrzyn mężczyźni kradną złom. Z informacji zawiadamiającego wynikało, że sprawcy aktualnie przebywają w okolicy tego budynku. Funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie. Po chwili włamywacze byli już zatrzymani, a skradzione kaloryfery odzyskane i zabezpieczone. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Młodszy z mężczyzn 34-latek był pijany, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Drugi z mężczyzn 49-latek był trzeźwy. Został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Jak tłumaczył, włamali się do budynku i przez okno z drugiego piętra wyrzucali grzejniki na trawnik, a następnie chcieli spieniężyć skradziony łup w punkcie skupu złomu. Właściciel skradzione przedmioty wycenił na kwotę pół tysiąca złotych. Młodszy z mężczyzn po wytrzeźwieniu również usłyszał  zarzut kradzieży z włamaniem.

Teraz ich losem zajmie się sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 thoughts on “Złapani na kradzieży grzejników

  1. Brawo ,brawo kętrzyńska policja kolejny raz stanęła na wysokości zadania,Wykształciuchy tylko to potrafią robić ,łapać drobnych złodziejaszków,w większych kradzieżach sami biorą udział.

  2. To nie zarzut to prawda,już zgłosiłam kętrzyńska policja prokuratura do prakuratora generalnego od 3 lat ukrywają wielkie przestępstwa w powiecie kętrzyńskim.To nie żadna tajemnica,tygodnik kętrzyński i info nie publikują moich komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *