WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów – Magna Masuria

WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów

6

W ostatnią niedziele stycznia – 30 stycznia 2022r. – odbędą się przedterminowe wybory na stanowisko burmistrza Korsz. Pierwsi kandydaci rozpoczęli już kampanię wyborczą w dniu 30 grudnia 2021 roku ogłaszając rejestracje przez Miejską Komisję Wyborczą. Wśród zarejestrowanych kandydatów znalazł się Jan Adamowicz, Czesława Orłowska-Staniszewska, Tomasz Dudziak, Dariusz Służała oraz Rafał Jakbuczak.

JAN ADAMOWICZ

Kandydatem z listy KWW „NASZA GMINA – TU MIESZKAM” jest Jan Adamowicz. Znany jest mieszkańcom Korsz ze względu na długoletnią, ponad 17-letnią, pracę w spółce gminnej KORPEC. Jan Adamowicz również jest sprawdzonym samorządowcem i jako jeden z trzech przedstawicieli Gminy Korsze zasiada w Radzie Powiatu.

Gmina pilnie potrzebuje doświadczonego menagera, który odmieni jej oblicze, który uporządkuje jej finanse, który stworzy warunki zachęcające ludzi do osiedlania się na jej terenie. To bardzo trudne wyzwania. Ja jednak wiem, że dam radę. Gdy zaczynałem pracę w Spółce Korpec, biegła rewident po analizie dokumentów finansowych stwierdziła, że nie mam szans i Spółkę należy poddać likwidacji. Spóła funkcjonuje i to bardzo dobrze – podkreśla Jan Adamowicz w krótkim wpisie tuż po zarejestrowaniu swojej kandydatury w Miejskiej Komisji Wyborczej.

CZESŁAWA ORŁOWSKA-STANISZEWSKA

Pani Czesława Orłowska-Staniszewska startująca z komitetu wyborczego własnego imienia jest sprawdzonym samorządowcem znanym mieszkańcom Gminy Korsze, a przede wszystkim mieszkańcom Babieńca. Przez 12 lat była radną Rady Gminy Korsze, a przez 2 lata sprawowała stanowisko Przewodniczącej Rady Gminy Korsze. Również przez 12 lat była sołtysem sołectwa Babieniec.

TOMASZ DUDZIAK

Tomasz Dudziak, startuje z KWW NASZA GMINA KORSZE, aktualnie asystent poseł na Sejm RP, Urszuli Pasławskiej, który jak przedstawia w swojej notce jest od wielu lat związany z Korszami, zwłaszcza z klubem MKS Korsze oraz jest biegły w pozyskiwaniu dofinansowań z funduszy unijnych.

Zgoda, współpraca, wspólne rozwiązywanie problemów, postrzeganie Mieszkańców jako partnerów, a nie tylko jako petentów to kryteria, na jakich będę opierał swoją pracę na rzecz lokalnej społeczności – Mieszkańców gminy Korsze. Swój program wyborczy opieram na trzech filarach: bezpieczeństwo, rozwój, jawność. Zamierzam wyprowadzić finanse gminy na prostą, maksymalnie pozyskiwać środki finansowe, a funkcjonowanie samorządu musi być przejrzyste – mówi Tomasz Dudziak.

DARIUSZ SŁUŻAŁA

Kandydatem startującym z KWW KORSZE – WSPÓLNA SPRAWA jest Dariusz Służała, rodowity mieszkaniec Korsz, lekarz weterynarii z 16-letnim doświadczeniem w sektorze ochrony zdrowia. W liście otwartym do mieszkańców Gminy Korsze stawia jasno sprawę, że nie będzie rzucał obietnic wyborczych bez pokrycia.

Z rozmów [z mieszkańcami –red.] wiem, że oczekujcie, aby nasze Korsze wraz z gminą wyszły w końcu z zapaści, w której niewątpliwie się znalazły. Potrzebujemy jako miasto i gmina nowego spojrzenia na przyszłość, dynamicznego kroku do przodu. […] będę kierował się tylko i wyłącznie dobrem mieszkańców mojego miasta i mojej gminy – możemy przeczytać w liście Dariusza Służały do mieszkańców Gminy Korsze.

RAFAŁ JAKUBCZAK

Ostatnim z kandydatów jest Rafał Jakubczak, który startuje z listy KWW Aktywny Samorząd. Wspierany jest przez burmistrza Kętrzyna, Ryszarda Niedziółkę oraz wicestarostę Andrzeja Lewandowskiego.

Silny samorząd to siła jego mieszkańców i pracowników magistratu. Gmina Korsze potrzebuje sprawnego zarządzania, bo zasługuje na rozwój – powiedział Rafał Jakubczak podczas krótkiej konferencji prasowej w Korszach.

6 thoughts on “WYBORY W KORSZACH – poznajmy kandydatów

    1. Pewnie mu Wróbel kazał. Wróblowi kolejne koryto się przyda postawienia przy nim kolejnych znajomych darmozjadów i do wydojenia z kasy kolejnej gminy.

  1. Rafał dobrał sobie bardzo złego „mentora” z ul. Wojska Polskiego w Kętrzynie. To był błąd, który spowoduje jego sromotną klęskę. A szkoda chłopaka, bo byłby dobrym burmistrzem Korsz.

    1. Jak się zadaje z kimś takim jak Narc Maciuś, to śmiem wątpić, czy byłby dobrym burmistrzem. Żeby przez te dwa lata coś zrobić to trzeba postawić na doświadczenie i kompetencje. Ten pan tego nie ma, przez dwa lata się będzie uczył, przeje budżet, będzie spełniał rozkazy narca Maciusia, a korszanie będą tego sponsorami. Narcyzik nic nie robi bezinteresownie. Chce pozyskać kolejne koryto. Maja starostwo (Lewandowski), mają Kętrzyn, a teraz chrapka na Korsze. Dziennikarze do telewizji!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *