WYGRYWAMY z Majchrzakiem w Sądzie – Magna Masuria

1 kwietnia br., w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, odbyła się publikacja wyroku z powództwa redaktora naczelnego R. Majchrzaka przeciwko Redaktorowi Naczelnemu info-Kętrzyn24.pl Kacprowi Jędrzejczakowi. Po wcześniejszej rozprawie sądowej, która miała miejsce 23 marca br., spór o naruszenie dóbr osobistych R. Majchrzaka się zaostrzył, lecz w trakcie przesłuchania stron wyszło, że redaktor naczelny Tygodnika nie jest do końca pokrzywdzony.

W związku z tym sędzia Sądu Okręgowego pan Rafał Kubicki oddalił w całości pozew R. Majchrzaka obarczając go również całkowitymi kosztami procesu. Wyrok nie jest prawomocny i stronie powodowej przysługuje apelacja. Sędzia, w krótkim słownym uzasadnieniu powiedział, że ta sprawa była żenująca i była próbą ukarania strony pozwanej. Wskazał, że R. Majchrzak bezpodstawnie oskarżył Redaktora Naczelnego Kacpra Jędrzejczaka o naruszenie dóbr osobistych, przy czym w sposób wulgarny również naruszył dobra osobiste strony pozwanej. Sędzia wskazał, że zaprezentowany poziom dziennikarski w przytoczonych artykułach u strony powodowej pozostawia wiele do życzenia i ma nadzieję, że więcej tego typu spraw nie będzie musiał rozstrzygać.

Kacper Jędrzejczak zapytany czy zamierza wszcząć proces przeciwko R. Majchrzakowi skomentował: – sprawy o naruszenie dobra osobistego są bardzo trudne same w sobie i ciężko wskazać czym dokładnie jest dobro osobiste oraz w jaki sposób zostało ono naruszone. Moja linia obrony w tej sprawie była prosta i wykazała w chronologii zdarzeń [artykułów-red.], że redaktor Tygodnika od samego początku próbował zdyskredytować info-Kętrzyn24.pl różnymi atakami czy wypominkami w swoich artykułach. Nie zamierzam składać pozwu o naruszenie dóbr osobistych, lecz po konsultacjach z prawnikami stwierdziłem, że ten wyrok daje szersze możliwości we wszczęciu postępowania karnego przeciwko temu człowiekowi.

23 thoughts on “WYGRYWAMY z Majchrzakiem w Sądzie

 1. Gratulacje Panie Redaktorze. Proszę nie zawracać sobie zbytnio głowy tym gościem i robić swoje tak, jak dotychczas.

 2. Ciekawe co będzie w uzasadnieniu pisemnym.Czekamy na publikację.A o jaki artykuł chodzi?Bo dużo tego było o ile pamiętam.

 3. Domyślam się, że musiał się Pan redaktor zniżyć do poziomu Majchrzaka, bo widać po tej stronie merytoryczne przygotowanie i zawsze można przeczytac tutaj coś ciekawego. Ciekawe jak długo on będzie gnębił jeszcze ludzi? Mam nadzieje, że skończy sie to jak najszybciej i ludzie będa mogli czytać normalną prasówkę! Pozdrawiam!

 4. I oto nastąpił początek końca pokręconej działalności tego człowieka. Skrzywdził wielu ludzi w imię służby mocodawcom. Nachapał się samorządowej kasy. Co ten człowiek zrobi (i jego rodzina) jak władza zmieni się i nie dostanie więcej pieniędzy samorządowych? Czym będzie zajmował się? Jak zarobi na życie, bo przecież zapasy kiedyś się skończą?Żałosne

 5. Pani Barbara Sulowska (która prowadziła zajęcia wokalne w Barcianach)również wygrała z nim sprawę o zniesławienie. Kamińska płaci mu za promowanie swojej osoby(bo nie Gminy ) a tak naprawdę nikt tutaj nie chce tego czytać i nikt się nie zgadzał na zapychacie skrzynek pocztowych jego pseudo gazetą.

 6. Niech Pan redaktor przyjrzy się bliżej KTBS. Dalej jest moobing pomimo, że już prezesa nie ma. I niech Pan puści ten komentarz bo inaczej będę pisał u konkurencji.

  1. Potwierdzam, w ktbs dzieją się cuda. Osoba tymczasowo zarządzająca spółką bezkrytycznie wykonuje polecenia z ratusza niekoniecznie korzystne dla spółki. Kwestia czasu, kiedy wspólnoty mieszkaniowe będą wypowiadać umowy o zarządzanie tej skrajnie upolitycznionej, acz niekompetentnej spółce.

 7. Pewnie chodziło o to by zaszczuć szewca A dalej nikogo nie interesuje że przewodnicząca związków i inni są szykanowani i mobbingowani. Pytanie czy coś nie tak jest ze związkami czy z byłym prezesem. Obstawiam to pierwsze ale czy ktoś się tym zainteresuje.. Myślę że mieszkańców to interesuje.

  1. Skoro przewodnicząca związków zawodowych uznaje wypowiedzenia koleżanek z pracy za zasadne, to co to za związki zawodowe i komu one służą???

 8. Miasto pod rządami Niedziólki i Wróbla to tonący Titanic. Czego się dotkną zamienia się w ruinę.

 9. Panie redaktorze
  Wielkie wielki gratulacje
  Tylko ciężko i mobilną pracą powstają wielkie czasopisma i wielcy redaktorzy.Dobry dziennikarz nie może się z nikim układać i nikogo bać.Wróże Panu dobrą pr,stałość, tylko niech Pan się z nikim nie układa.To ludzie Pana czytają i Pana szanują.Iniech tak zostanie.Nigdy nikomu się nie dogodzić, zawsze będzie 50 % zadowolonych i 50% niezadowolpnych.TAK TRZYMAĆ.Ja tam u Pana lubię coś poczytać i nawet czasami napiszę jak uważam, że ma to sens
  Pozdrawiam

 10. A co szewc Andrzej robi obecnie?
  czy zatrudniony w spółdzielni mieszkaniowej u „dużego łba – zięcia?”

 11. Majchrzak nie płaci kposztów dla Wspólnoty za lokal przy ulicy Traugutta 7, żyje na koszt Właścicieli lokali, jak taki człowiek może prowadzić gazetę gdzie jest jego honor, uczciwość ? Burmistrzu z kim ty trzymasz ?

 12. Nie tak miało być !. Pani p o.o. prezes wykonuje zalecenia nieudacznika z urzędu miasta. Pani przewodnicząca została sama z nierozwiązanym problemem i toczy bój z opcją Niedziółki, niestety twardy beton rozdaje karty i chce zniszczyć związki i przewodniczącą która nadepnęły mu na odcisk. Po części był zadowolony że pozbył się byłego prezesa też zresztą nieudacznika rękoma pracowników KTBS, ale nadal pała zemstą w stosunku do Pani przewodniczącej. Obsadził na stanowiskach ludzi niekompetentnych w sprawach zarządzania nieruchomościami, ale wiernych jego zaleceniom oddziaływania na związki. Wstyd burmistrzu!, kiedy skończą się TWOJE RZĄDY???

 13. do wpisu powyższego „Mieszkaniec KTBS”
  Ryszard mściwy , nieudolny to mało powiedziane!
  Jeszcze jego dopadnie kara od Boga!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *