Na sygnale: Wiadomości policyjne (1 – 7 kwietnia) – Magna Masuria

Kętrzyn, Reszel: Z 3 promilami i sądowym zakazem kierował fordem

Policjanci z Reszla zatrzymali 32-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło minionej niedzieli (04.04.2021) kwadrans po godz. 19:00 w Reszlu. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego na ul. Słowiańskiej  zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fiesta. Jak się okazało za kierownicą auta siedział kompletnie pijany 32-letni mieszkaniec gminy Reszel.

Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie ujawniono dodatkowo, że 32-latek od marca 2020 roku posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. 32-latkowi za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *