Wypadek na ul. Gdańskiej – Magna Masuria

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Opel oraz motocyklu doszło przy wyjeździe ze stacji benzynowej BP na ulicy Gdańskiej w godzinach popołudniowych.

Śledczy ustalają przyczyny wypadku, ale najprawdopodobniej było to wymuszenie pierwszeństwa przez samochód osobowy. W miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci kierują ruchem okrężnym przy rondzie Rogaczewskiego oraz przy wjeździe do miasta Kętrzyn od strony Reszla. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca – 66 letni mężczyzna – motocyklu marki YAMAHA został przetransportowany do szpitala z urazem nogi i barku.

3 thoughts on “Wypadek na ul. Gdańskiej

  1. Jakie reguły pisowni wielkich i małych liter zastosowano przy tworzeniu powyższego tekstu? Wielką literą napisano „Pogotowie Ratunkowe”, a małymi „policja” i „straż pożarna”.

    1. wyjaśnienie jest proste patrząc na słownik PWN – gdzie słowo policja i straż pożarna jest napisana z małej litery, z dużej jest pisana w momencie kiedy napiszemy Policja Państwowa lub Państwowa Straż Pożarna. W tym artykule został ujęty sprytny zabieg ze słowem funkcjonariusze odnoszący się do policji i straży pożarnej – bo w Pogotowiu Ratunkowym mamy tylko i wyłącznie ratowników, nie funkcjonariuszy. Pozdrawiam, słownik PWN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *