14 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

XXIX Sesja Rady Miasta w Kętrzynie [PODSUMOWANIE]

fot. archiwum info-Kętrzyn24.pl

Wrześniową Sesję Rady Miasta w Kętrzynie można określić mianem najdłuższej Sesji w historii tej kadencji. Od godziny 15:30 radni miejscy debatowali z dwiema przerwami aż do godziny 22:00. W trakcie tej Sesji padło wiele mocnych słów i informacji. Niniejszy artykuł będzie podsumowaniem najważniejszych informacji, które będą rozwinięte w następnych weekendowych artykułach. Serdecznie zapraszam.

Radna Alicja Biała odchodzi z klubu radnych PiS, tym samym staje się niezależnym radnym. Pytając panią radną o powody odejścia z klubu radnych PiS, pani radna powiedziała, że nie chce udzielać na ten temat informacji publicznie.

Uchwała nad ograniczeniem sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych została odrzucona przez radnych 8 głosami. 7 radnych głosowała za przyjęciem ograniczenia, reszta się wstrzymała. Dyskusja była burzliwa i doszło do kilku, może nawet nie potrzebnych, wymian zdań. Debata nad tą uchwałą trwała ponad dwie godziny. O szczegółach napiszemy w kolejnym artykule posesyjnym, który ukarze się w najbliższą sobotę.

Radni złożyli wnioski o skontrolowanie wydatków Kętrzyńskiego Centrum Kultury na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej “Pionier”. Sam radny Ćwik przyznał, że Telewizja KTK nie jest już telewizją publiczną lecz telewizja propagandową. Szczegóły w niedzielny poranek.

Radni PiS-u równiez złożyli wniosek w sprawie nielegalnego zajęcia mieszkania na ul. Mazurskiej. Chcą szczegółowego wyjaśnienia dlaczego doszło do zajęcia mieszkania z zasobów KTBS przez Spółdzielnie Mieszkaniową “Pionier”. Szczegóły informacyjne na ten temat w niedzielne popołudnie.

Zbigniew Nowak poruszył kwestie użytkowania samochodu KTBS przez Prezesa tej spółki. Czuje niezadowolenie i niekompletne wyjaśnienie ze strony burmistrza Niedziółki. O sprawie informowaliśmy już wcześniej, lecz wrócimy do niej w sobotni wieczór.

Również radny Zbigniew Nowak zapytał jak wygląda sprawa na linii burmistrz Niedziółka, a pani Dagmara Iwaniuk. Burmistrz zaczął się tłumaczyć, lecz jego tłumaczenia w naszym uznaniu mają się nijak do rzeczywistości. Już w dzisiejszy piątkowy wieczór serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o sprawie Dagmary Iwaniuk.

Zapraszamy również do WYWIADU TYGODNIA, który pojawi się dziś o godzinie 13:30. Rozmawialiśmy z Joanną Bazydło, dietetyczką, która od kilkunastu tygodni umieszcza na naszym portalu dietetyczne artykuły. Serdecznie zapraszamy.

15 thoughts on “XXIX Sesja Rady Miasta w Kętrzynie [PODSUMOWANIE]

  1. Radna Alicja Biała to taki Jaś Wędrowniczek. Do Rady Miasta weszła po złożeniu mandatu przez Nietrzebę z listy Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej (PSL i PO), pi czym przeniosła się do klubu PiS. Teraz już z PiS jej nie po drodze? Ciekawe dlaczego. Poza tym jakoś o aktywności tej radnej nic nie słychać. Radna bezradna?

  2. Witam! Wielkie podziękowania dla Redakcji Info-Kętrzyn24 za informacje. Jesteście jedynym rzetelnym medium, które informuje nas o ważnych sprawach naszego miasta. Brawo!!!

  3. Jedyny portal który rzetelnie opisuje co się wydarzyło na sesji, bo znająć Ćwirka szwagra to będzie bełkot i wychwalania jacy sa dobrzy burmistrzowie a jaka zla jest rada

    1. A to Rada już dobra? Ludzie którzy wspierali układ Niedziółki, oszukali wyborców i zmarnowali szanse miasta znowu na fali? Pańskie niediczekanie panie Rypina. Chyba niebawem trzeba będzie wrzucić granat do szamba.

    1. Ja przynajmniej nie zmieniam poglądów drogi panie polityku… I oszukany proszę wpisywać bez cudzysłowia, bo ja oraz wielu wyborców PiSu mamy prawo czuć się oszukanymi.

  4. Jakie Szanowny Panie to są poglądy jeżeli można?
    Co do Sekretarz w Powiecie to chyba trzeba się z Panem zgodzić, bo nie widzę innego powodu dlaczego Pan Kochanowski nie chcę się jej pozbyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *