XXIX Sesja Rady Miasta w Kętrzynie [PODSUMOWANIE] – Magna Masuria

XXIX Sesja Rady Miasta w Kętrzynie [PODSUMOWANIE]

15

Wrześniową Sesję Rady Miasta w Kętrzynie można określić mianem najdłuższej Sesji w historii tej kadencji. Od godziny 15:30 radni miejscy debatowali z dwiema przerwami aż do godziny 22:00. W trakcie tej Sesji padło wiele mocnych słów i informacji. Niniejszy artykuł będzie podsumowaniem najważniejszych informacji, które będą rozwinięte w następnych weekendowych artykułach. Serdecznie zapraszam.

Radna Alicja Biała odchodzi z klubu radnych PiS, tym samym staje się niezależnym radnym. Pytając panią radną o powody odejścia z klubu radnych PiS, pani radna powiedziała, że nie chce udzielać na ten temat informacji publicznie.

Uchwała nad ograniczeniem sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych została odrzucona przez radnych 8 głosami. 7 radnych głosowała za przyjęciem ograniczenia, reszta się wstrzymała. Dyskusja była burzliwa i doszło do kilku, może nawet nie potrzebnych, wymian zdań. Debata nad tą uchwałą trwała ponad dwie godziny. O szczegółach napiszemy w kolejnym artykule posesyjnym, który ukarze się w najbliższą sobotę.

Radni złożyli wnioski o skontrolowanie wydatków Kętrzyńskiego Centrum Kultury na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Sam radny Ćwik przyznał, że Telewizja KTK nie jest już telewizją publiczną lecz telewizja propagandową. Szczegóły w niedzielny poranek.

Radni PiS-u równiez złożyli wniosek w sprawie nielegalnego zajęcia mieszkania na ul. Mazurskiej. Chcą szczegółowego wyjaśnienia dlaczego doszło do zajęcia mieszkania z zasobów KTBS przez Spółdzielnie Mieszkaniową „Pionier”. Szczegóły informacyjne na ten temat w niedzielne popołudnie.

Zbigniew Nowak poruszył kwestie użytkowania samochodu KTBS przez Prezesa tej spółki. Czuje niezadowolenie i niekompletne wyjaśnienie ze strony burmistrza Niedziółki. O sprawie informowaliśmy już wcześniej, lecz wrócimy do niej w sobotni wieczór.

Również radny Zbigniew Nowak zapytał jak wygląda sprawa na linii burmistrz Niedziółka, a pani Dagmara Iwaniuk. Burmistrz zaczął się tłumaczyć, lecz jego tłumaczenia w naszym uznaniu mają się nijak do rzeczywistości. Już w dzisiejszy piątkowy wieczór serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o sprawie Dagmary Iwaniuk.

Zapraszamy również do WYWIADU TYGODNIA, który pojawi się dziś o godzinie 13:30. Rozmawialiśmy z Joanną Bazydło, dietetyczką, która od kilkunastu tygodni umieszcza na naszym portalu dietetyczne artykuły. Serdecznie zapraszamy.

15 thoughts on “XXIX Sesja Rady Miasta w Kętrzynie [PODSUMOWANIE]

  1. Radna Alicja Biała to taki Jaś Wędrowniczek. Do Rady Miasta weszła po złożeniu mandatu przez Nietrzebę z listy Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej (PSL i PO), pi czym przeniosła się do klubu PiS. Teraz już z PiS jej nie po drodze? Ciekawe dlaczego. Poza tym jakoś o aktywności tej radnej nic nie słychać. Radna bezradna?

  2. Witam! Wielkie podziękowania dla Redakcji Info-Kętrzyn24 za informacje. Jesteście jedynym rzetelnym medium, które informuje nas o ważnych sprawach naszego miasta. Brawo!!!

  3. Jedyny portal który rzetelnie opisuje co się wydarzyło na sesji, bo znająć Ćwirka szwagra to będzie bełkot i wychwalania jacy sa dobrzy burmistrzowie a jaka zla jest rada

    1. A to Rada już dobra? Ludzie którzy wspierali układ Niedziółki, oszukali wyborców i zmarnowali szanse miasta znowu na fali? Pańskie niediczekanie panie Rypina. Chyba niebawem trzeba będzie wrzucić granat do szamba.

    1. Ja przynajmniej nie zmieniam poglądów drogi panie polityku… I oszukany proszę wpisywać bez cudzysłowia, bo ja oraz wielu wyborców PiSu mamy prawo czuć się oszukanymi.

  4. Jakie Szanowny Panie to są poglądy jeżeli można?
    Co do Sekretarz w Powiecie to chyba trzeba się z Panem zgodzić, bo nie widzę innego powodu dlaczego Pan Kochanowski nie chcę się jej pozbyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *