XXIX Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie[ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

XXIX Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie[ZAPOWIEDŹ]

9

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników do relacji live XXIX Sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie, która odbędzie się 10 września o godz. 15:30 w Ratuszu Miejskim. Na sesji będą poruszone kwestie informacji dotyczących zatrudnienia na lokalnym rynku pracy oraz wsparcia przedsiębiorczości za 2019 r., informacja z funkcjonowania spółek komunalnych za 2019 r., analiza pomocy społecznej i prorodzinnej za 2019 r. oraz inne, które można przeczytać z obrazka poniżej.

źródło: miastoketrzyn.pl

Oczywiście tekstowa relacja live na portalu info-Kętrzyn24.pl, startujemy o godzinie 15:15. Do zobaczenia w najbliższy czwartek.

9 thoughts on “XXIX Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie[ZAPOWIEDŹ]

 1. Jeden portal „Kętrzyn info 24” został co pisze prawdę o społeczności lokalnej.
  „Świniarz Andrzej” poległ na polu bitwy za oszczerstwa i szczucie ludzi i taki los czeka ” Majchera – dłużnika finansowego” i nie ukryje się w Pastarzewie, dłużnicy dorwą oszusta..

  1. Zobaczymy czy tej prawdy dowiemy się w sprawie rzekomego najmu pojemników na odpady i pojazdu od byłego o podwykonawcy ZGK w Barcianach? Ile to gminę dodatkowo kosztuje? Czemu ZGK od lat nie przystępuje do przetargu na odbiór śmieci że strażnicy oddając tym samym wolna drogę temu samemu przedsiębiorcy?

 2. Pani Kamińska powinna wyjasnic na czym polega polityka smieciowa.
  I JAK JEST FAKTYCZNIE Z FIRMĄ PRYWATNĄ ZBIGNIEWA O.

  1. Jak jest każdy widzi. Bylo i jest dobrze. Kiedyś był podwykonawcą zarówno w Komunalniku kętrzyńskim jak i barcianskim. Teraz podobno nie jest ale ludzie gadają że samochod jeżdzi w ZGK. Na terenie obsługiwany przez ZGK pojemniki podobno są też jego dzierzawione przez zakład. A teraz jeszcze wyszło że od lat zakład gminy nie przystępowal do przetargów w SG do których przystepowal jako jedyny Olenkowicz. Przypadek? Nie sądzę.

 3. Wysokość opłat za wywóz śmieci określają uchwały rad gmin sporządzane w oparciu o maksymalne stawki podane w ustawie. Nie znaczy to jednak, że za podwyżki należy winić wyłącznie radnych albo nowelizację ustawy śmieciowej. Jak wskazuje w raporcie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wiele gmin ma związane ręce – jest wiele regionów kraju, gdzie do przetargów na wywóz śmieci zgłasza się tylko jedna firma. W tej sytuacji urzędnicy zwyczajnie nie mają wyboru i muszą zgodzić się na proponowane ceny, nawet jeśli są one bardzo wysokie.
  Zdaniem UOKiK brak konkurencji pomiędzy firmami odpowiedzialnymi za odpady to główna przyczyna podwyżek opłat za śmieci w Polsce. Problem pojawił się w wyniku zmian prawnych z 2012 r. Przed tą datą właściciel nieruchomości mógł sam wybrać firmę, która będzie odbierać od niego śmieci, jednak od 2012 r. wyboru dokonuje za mieszkańców gmina. W efekcie tej zmiany wiele przedsiębiorstw zajmujących się wywozem śmieci zakończyło działalność, a te, które pozostały na rynku, mogły dzięki zmniejszonej konkurencji mocno podnieść ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *