Z OSTATNIEJ CHWILI: Emil Czeczko znaleziony martwy w Mińsku! – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: Emil Czeczko znaleziony martwy w Mińsku!

0

Emil Czeczko dezerter z Bartoszyc, który zbiegł na Białoruś został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Mińsku. O śmierci Emila Czeczko dowiedzieliśmy się z komunikatu zamieszczonym na kanale Komitetu Śledczego Białorusi na Telegramie.

„Zespół śledczy natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Obecnie trwa kontrola, rejestrowany jest obraz, konfiskowane są ważne dla śledztwa przedmioty” – możemy przeczytać w zamieszczonym komunikacie.

Białoruskie służby nie wykluczają udziału osób trzecich. Przypomnijmy, że w połowie grudnia Emil Czeczko służący w 11 Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie poprosił o azyl na Białorusi po tym, jak zatrzymano go w okolicach Tuszemli w obwodzie grodzieńskim. W Białorusi Czeczko występował publicznie, w tym w mediach państwowych, oskarżając polskie władze o zbrodnie na nielegalnych emigrantach, którzy próbowali przekroczyć granice polsko-białoruską.

Na chwilę obecna informacje o śmierci Emila Czeczko pochodzą wyłącznie od służb białoruskich, które w chwili obecnej ciężko zweryfikować. Jak podaje portal wp.pl informacje te mogą zostać wykorzystane do celów politycznych oraz szeroko rozumianej prowokacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *