[Z OSTATNIEJ CHWILI] O godzinie 16:00 odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta! – Magna Masuria

[Z OSTATNIEJ CHWILI] O godzinie 16:00 odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta!

10

Sprawa bezprzetargowego przekazania dla Anety Pietrzyk-Hornickiej gruntów, na których znajdują się niepubliczne przedszkola „Krasnal” i „Słoneczko” obiły się szerokim echem w przestrzeni publicznej. Radni miejscy nie zostali obojętni wobec kumoterstwa i zwołali Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta, która odbędzie się 19 czerwca (piątek) o godzinie 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Kazimierza Wielkiego.

Z treści złożonego pisma, przez radnych miejskich, wynika, że nie godzą się oni na takie postępowanie burmistrza Niedziółki. Chcą, aby nowy właściciel dzierżawy został wyłoniony w drodze jawnych i transparentnych przetargów. Tak jak wspominaliśmy w poprzednich artykułach, są w Kętrzynie młode osoby, które mają kwalifikacje (w postaci wyższego wykształcenia pedagogicznego), aby poprowadzić na jeszcze lepszym poziomie niepubliczne przedszkola.

Również burmistrz Niedziółka jest głuchy na apel rodziców i pracowników niepublicznych przedszkoli „Krasnal” oraz „Słoneczko”. Ponad 200 osób podpisało się pod prośbami obecnych dyrektorów o przedłużenie umów dzierżawy.

Całkowitą bezduszność w tej sprawie pokazuje zastępca burmistrza Maciej Wróbel, który w tonacji pism do dyrektorów, jasno pokazuje, że te osoby nie są mile widziane już w Kętrzynie. Z łatwością opisuje, że niepubliczne przedszkole ma być przygotowane dla nowego właściciela, czyli Anety Pietrzyk-Hornickiej, która otrzymała umowę na 3 lata.

Sprawa jest poważna, ponieważ jest to całkowita kpina z mieszkańców. Nie można tu mówić o jawności i transparentności pracy samorządu. Brak przetargu pokazuje kumoterstwo i możliwe, że jest to nagroda, dla Pietrzyk-Hornickiej za atak na Hećmana na październikowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w ubiegłym roku. Powodem tamtej sesji były roszczenia niepublicznych przedszkoli o oddanie zaległych kwot dofinansowania. Szerszy artykuł o tamtej sesji i jego pokłosiu opublikujemy wkrótce.

Co państwo sądzą o tej sytuacji? Czy można tak bez przetargu powierzyć komuś dzierżawę aż na 3 lata?

https://www.facebook.com/Infoketrzyn24/posts/2594796240743601?__xts__[0]=68.ARBh9kqCWxvGjxpy-aiD02qtmrmOt7pV3LYbMhrDyOyqdQNLnCoOYmQDakzJePmGFa611i8-EgsCLi1-pTp4jLpMDpL5_9jLVi9In9znKpbblmPblK8qv7IRdy6zoQV_kPMSMyrTZ0eI69jXbzHNja0PVuCUc2jsq2Ea-4l0hkiXYtg0064TFlzEaA5CLTneN5HO__bSOP7bRSzIDN2sX8BtChbYUds0YrbJuxSHoZYlDYk2uIXeH8R9qPf746xg9SdAgp29O0xrQbTXkkFwExm9kTjb9NxJb3t9V5sw6lOj6L11Dx-3fy2s8tRlTF9sypJt_PVknQfC93vyhXCucojzPn1KKZbVoE2f&__tn__=-R

10 thoughts on “[Z OSTATNIEJ CHWILI] O godzinie 16:00 odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta!

 1. A czy można dzierżawic budynek od prywatnego przedsiębiorcy bez przetargu i konkursu pod tymczasową siedzibę muzeum? To też trwa już 3 lata.

 2. A czy czasem nieruchomości te nie były wystawione jak to jest zwyczajowo przyjęte do dzierżawy? Czy redakcja nie wie w jaki sposób się to odbywa? Osoby zainteresowane wiedzą, gdzie maja szukać takich informacji.

  1. Te pytanie może pani zadać dla radnych, którzy w trosce o mieszkańców zwołali tę sesję. My tylko przedstawiamy fakty – niewysłuchanie 200 osób, przekazanie bez przetargu przedszkoli dla innej osoby, wystosowanie pism do dyrektorów, że mają się usunąć. Z tego co wiem, wiele osób czekało na ten przetarg i się nie doczekało. Może po sesji to się zmieni. Pozdrawiam.

 3. A „Ćwirek” nie stoi za tym układem z Anetą? W końcu radni sie opamiętali i zwołali sesje nadzwyczajną.

 4. Uważam nie ma co pisać petycji ,listów etc.
  Ponieważ majątek publiczny powinien być wydzierzawiany bądź zbywanie włącznie w drodze przetargu.
  Przyznam ,że nie chciałem wierzyć iż mogło się to odbyć z pominięciem przetargu.

 5. Faktycznie kpina z przepisów. Pamiętajcie, że jest drugie dno. Jeżeli doszło by do tego, że pan Mirek złoży mandat (tak przy okazji dużo zdrowia), to pani Aneta jest pierwszą w kolejce. Jeszcze ten bonus w postaci przedszkoli
  A narzekamy na KWH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *