CZY NADCIĄGA KOLEJNA FALA ZWOLNIEŃ W KĘTRZYNIE? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

CZY NADCIĄGA KOLEJNA FALA ZWOLNIEŃ W KĘTRZYNIE? [ZAPOWIEDŹ]

47

Od kilku dni do redakcji info-Kętrzyn24.pl docierają niepokojące informacje dotyczące pracy w firmie Signify, dawnym Philipsie. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że od przyszłego roku z Kętrzyna ma zniknąć spora część działu produkcyjnego, co wiąże się ze zwolnieniem prawie 300 osób pracujących na nitkach produkcyjnych.

Ponad tydzień temu w rozmowach z pracownikami biurowca dowiedzieliśmy się o spotkaniu, na którym powiedziano, że cała produkcja zostanie przeniesiona do innego oddziału na terenie kraju. Zwróciliśmy się z oficjalnymi zapytaniami do szefostwa Signify w Kętrzynie, aby potwierdzić te niepokojące informacje.

CAŁY ARTYKUŁ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

47 thoughts on “CZY NADCIĄGA KOLEJNA FALA ZWOLNIEŃ W KĘTRZYNIE? [ZAPOWIEDŹ]

 1. A co na to „były palacz kotłowi -Farel Rysiek” ?
  Ma teraz władze niech broni miejsc pracy dla dawnego zakładu- który życiu uratował, bo był bezrobotnym z Lesniewa.

 2. I to chyba najlepsze podsumowanie działań lokalnego establishmentu politycznego. Nie dosyć że ignoranci w zakresie drogownictwa, transportu i urbanistyki, to jeszcze pożal się Boże kreatorzy strategii gospodarczej miasta i powiatu. Achy ochy wzajemne ofukiwanie się i przelewanie z pustego w próżne – to wam wszystkim najlepiej wychodzi. No i co panie Rypina, nawet jako cynicznemu politykowi opłacało się panu w perspektywie dłuższego czasu oszukanie mnie, swoich wyborców i porzucenie programu TAK dla Kętrzyna z gwarantowanym uruchomieniem 300-400 miejsc pracy w branży odzieżowej? Teraz wspierając Niedziółkę jesteś pan współodpowiedzialny za tę indolencję władzy w obszarze kreowania rynku pracy. Invest in Kętrzyn psia krew, a Niedziółka i tak pana panie Rypina -coś tak czuję – kopnie w cztery litery, biorąc sobie za koalicjanta jakiegoś sprawdzonego „dinozaura lokaknej polityki”. I wówczas ze stołkiem dla którego żeś się pan sprzedał przyjdzie się rozstać. To co? Toruński czy Duczek będzie przewodniczącym rady miejskiej, hmm?

  1. Stawiam na Duczka. Toruński jest swój, a swoich za mało, by dokonać zmian w prezydium rady. Ryszard musi sięgnąć po radnych dzisiejszej opozycji i kusić stanowiskami. A to, którzy radni ulegną pokusie to zobaczymy. Zresztą Panie M. pan Rypina jest słabym przewodniczącym i nie rozumiem, jak On miał realizować program „Tak dla Kętrzyna”, który obaj wymyśliliście. Dziwię się, że Pan miał jakąś nadzieję, że On będzie taki program wprowadzał i realizował. Panie M. Taki program może wprowadzać ktoś, kto ma wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim charyzmę. Czy wódz, który ma 7 szabel w radzie miejskiej powinien dać się zepchnąć do kąta? No nie. Ale tak się niebawem stanie w kętrzyńskiej radzie.

   1. Kompletnie mnie to nie interesuje który dostanie jaki stołek. Fakt, to leży w centrum zainteresowania sporej grupy tutaj piszących – jak mniemam żyjących z układu, których jestestwo skupia się na przysłowiowym lizaniu tyłka aktualnie wyżej postawionym. Mnie nie interesuje ani ta specyficzna hierarchia społeczna , ani czy przewodniczącym niewiele wnoszącej od strony merytorycznej do życia miasta rady, będzie niekompetentny Rypina który oszukał wyborców, czy równie niekompetentny Duczek który przez swoje ignoranctwo ośmieszył się oraz pełnioną już ongiś funkcję przewodniczącego rady. Jak już pisałem ,cały kętrzyński establishment okołosamorządowy odbieram jako nisko upadły i głęboko zdemoralizowany. W moim przekonaniu wszyscy ci ludzie powinni mieć dozgonny zakaz zbliżania się do wszystkiego co publiczne. Te same nazwiska tasowane w koło Wojtek niczym zgrane karty w talii. A przecież to oni tylko w nieco innej konstelacji doprowadzili to miasto do ruiny. Wypraszam sobie aby Rypinę łączyć z programem TAK dla Kętrzyna. Rypina nie był autorem ani choćby w niewielkiej części współautorem tego programu. Był polityczną twarzą. Miał zapewnić polityczne warunki do wprowadzenia tego programu. Mówiąc bez ogródek: miał robić tak, aby ci wszyscy o których powyżej, którzy dla zasady wywrócą wszystko co lepsze, nie przeszkadzali w realizacji świetnego planu dla miasta. W aspekcie gospodarki miał natomiast klepać dyspozycje doradców i odcinać polityczne kupony. To chyba uczciwe podejście. Wiedza i doświadczenie po jego stronie nie była wymagana. Ba, kiedy polityk uważa że jest najmundrzejszy tak jak chyba wszyscy dotychczasowi wodzowie kętrzyńscy, to katastrofa wisi w powietrzu. No bo przecież który z samorządowych ignorantów ma wiedzę? Gdyby miał, Kętrzyn nie stałby bublami, a z jego potencjałem dla rozwoju byłby polskim Lichtensteinem.

     1. Spokojnie. Program TAK dla Kętrzyna mówił o mieście dla wszystkich. Zatem polityczni markieranci na prezesowskich, naczelnikowskich czy kierowniczych stołkach mogliby spać spokojnie. Naturalnie stworzone zostałyby równoległe etaty zastępców dla fachowców tylko formalnie podległych tym poprzednim. Dla dobrze prosperującego miasta utrzymanie kilkudziesięciu próżniaków za cenę spokoju to tyle co nic. Oczywiście nie mieliby oni nawet prawa zabierania głosu. Wystarczy już tego jałowego pieprzenia ludzi o nikłej wiedzy na tematy które biorą na tapetę.

    1. Nie wiem z jakiej gminy Pan jest, ale w niej już z pewnością zrobił porządek. W niej nie ma układów a w radzie gminy siedzą ci, co powinni. W Pańskiej gminie funkcje pełnią sami kompetentni, a obecny establishment nie jest upadły i głęboko zdemoralizowany. W niej program Tak dla (tu nazwa gminy), realizowany jest przez wybitnych samorządowców, a sama gmina może świecić przykładem. Jeżeli ma Pan odwagę to proszę napisać, co to za wzorcowa gmina.

     1. W Polsce prawdopodobnie nie ma takiej gminy. Mniej źle nie znaczy dobrze. Natomiast. Kętrzyn ma wyjątkowe atuty które zasadnicza większość polskich miast utraciła – o ile je miała- jeszcze w latach 90. Kętrzyn ocalał ze swoimi walorami jeszcze do końca pierwszej dekady nowego tysiąclecie przchodząc suchą nogą przez Rów Mariański głupoty i tandety modnej na przełomie wieków. Niestety od 10 lat był niszczony przez ekipę Hećmana i kolejnych starostów tracąc powoli na swojej wyjątkowości. Widać to wyraźnie po obrotach w turystyce i branżach okołoturystycznych. Niestety ciasnota intelektualna kętrzyńskiego samorządu nie dosyć że nie pozwala dyskontować walorów miasta, to jeszcze przyczynia się do stopniowej ich utraty. To mnie boli – zwłaszcza będąc emocjonalnie związanym z tym miastem od ponad 35 lat a od blisko 20 działając w jego interesie. Inne gminy wpisały się już w tło polskiego syfu, Kętrzyn natomiast ciągle usilnie się stara o pełnoprawne członkowstwo w klubie taplających się we własnym g….. tracąc swoje karty atutowe. Panie czytelnik, krótko: jak widzi się ruiny budynku to nie wywołuje to takich emocji jak piękna ongiś willa dopiero szabrowana i dewastowana przez różnej maści lumpów i łajdaków.

    2. Mimo, że ma Pan u mnie opinię wszystkolepiejwiedzącego to ma Pan rację jeżeli chodzi o samorządowców w naszym całym powiecie. Od wielu lat te same nazwiska. Ale powstaje pytanie dlaczego do samorządów nie zgłaszają się ludzie naprawdę kompetentni. Dlaczego wyborcy głosują jednak na takie zera moralne i intelektualne. Ludzi to niewiele obchodzi? A potem narzekania, że niewiele lub jak w niektórych gminach nic się nie robi. Może wyjątkiem jest młody Bobrowski (stary nie) w gminie Kętrzyn. Jemu jeszcze się chce. Jeszcze pytanie do Pana Panie M. Pan sporo jednak wie o samorządach. To dlaczego nie występował Pan we własnym imieniu tylko chował się Pan za plecami takiego Rypiny? I jeszcze pytanie czy był Pan kiedykolwiek radnym? Pozdrawiam Pana serdecznie.

 3. Nie zrobił nic w poprawie miejsc pracy Rysiek i nic nie zrobi. Taki to człowiek a tylko zwalnia ludzi z doświadczeniem i tych co mają coś konkretnie do powiedzenia. Żegnaj Rysiek wracaj lepiej do Leśniewa krowy na pastwisko pędzić.

 4. Tylko gadanie żegnaj i żegnaj a jak przychodzi co do czego to nie potraficie zebrać podpisów do referendum o odwołanie. A odwołać go trzeba jak najprędzej bo Kętrzyn się po prostu zwija. Zrobiło się smutne, ponure miasto.

  1. Referendum w tym mieście nigdy nie wyjdzie i nie dojdzie do skutku. Zbyt wiele „generałów”, zbyt mało żołnierzy.

 5. Ciwrek swoją żonę usadził na dobry fotel w spółdzielni mieszkaniowej ( jubileusz 60 lecia SM Pionier – tzw fachowiec) ale Arkadiusz ze swoją „Lodzią” sie przestraszył na dłuższy dystans zatrudnic bo musi dać prace dla szwagra „ćwirka” a obecnie do głowy nie bierze , że jest bezrobocie w Kętrzynie a Rysiek z Leśniewa akceptują ten bałagan.
  A co Panie i Panowie z kętrzyńskiego PISu tak walczą z bezrobociem?
  Najważniejsze , że Rafał, Grzegorz, Michał, Tomasz, Kazimierz z PIsu mają pracę na stanowiskach kierowniczych?

 6. No i się porobiły układy koleżeńsko – biznesowe.
  A co na to ludzie z dawnej ketrzyńskiej Solidarności walczący o praworządnosc?

 7. Czy ktoś coś wie o nowym strategicznym pomyśle Ryszarda Niedziołki o zatrudnieniu na stanowisku sekretarza miasta żony lokalnego działacza PIS?

 8. W jakiej Spółdzielni, prawie od roku Maja Wróbel jest a przynajmniej próbuje być Dyrektorem GOK w Barcianach.
  Bardzo rzadko można spotkać w/w Panią podczas wykonywania obowiązków.

  1. No właśnie. Barcianiaki – ciemniaki. To nie tylko nieudaczna „nibydyrektor” GOK ale cała kupa „cudzoziemców” na stanowiskach oczywiście nierobotniczych. Barcianiaki potrzebni są do płacenia podatków a te „zagospodarowywane są przez liczne grono mieszkańców innych gmin i miast. No jednym słowem „ciemniaki”

 9. Pani Halina Kuriata to doświadczony oraz długoletni pracownik Urzędu Miasta myślę że byłaby to bardzo dobra decyzja Pana Burmistrza.
  A swoją drogą to czy Rodzina działacza jakiej by nie było partii ma być stygmatyzowana !? , nie poruszajmy się w oparach absurdu.

  1. Jeżeli to prawda że ta osoba ma być sekretarzem miasta to jest to działanie celowe Ryszarda N., a co ma do tego że jest długoletnim pracownikiem urzędu a mało takich tam jest?

 10. Studio N. Piotr Majchrzak, Mazurska osada aktywnego wypoczynku i rekreacji Pasterzewo – 150 000,00 zł wsparcia z LGD „BARCJA”. Czy to jest prawda?

  1. To ze Związku Gmin „Barcja” ,można dostać takie środki.
   Kto tam jest Prezesem jaki mają Zarząd?
   Czy Pan Piotr Majchrzak to Rodzina Pana Roberta Majchrzaka z Tygodnika Ketrzynskiego?

  1. A co to „BARCJA ” rozdaje tak olbrzymie środki (jak na nasze warunki) !?
   Trzeba zajrzeć na ich stronę, może tam więcej takich” kwiatków „.
   To ciekawy temat skąd te środki pochodzą i jak następuje ich dystrybucja.

 11. Chyba jeszcze nie zbadana sprawa, ale ma dalszy bieg. Otóż do Rady Nadzorczej ZGK weszli Grzegorz Waldemar Prokop i Stanisław Kulas (są zmiany w KRS). Wszystko ma się dobrze. Pasterzewo – 150 000,00 zł, Prokop kolejny łup, no i Kulas referendum nie przeprowadzi chyba. Wnioski proszę wyciągnąć samemu. Ubaw na całego, tylko mieszkańców żal.

   1. Moje wypowiedzi na kętrzyńskich sesjach rady miejskiej opublikowane są w protokołach z sesji, w formie załączników. Moje teksty są również na blogu lecz na innych stronach internetowych. Jestem mieszkańcem Kętrzyna więc piszę o problemach Kętrzyna. Nie czuję się uprawniony do pisania o Barcianach, ponieważ lepszą wiedzę i motywację mają do tego mieszkańcy Gminy Barciany. Bedę na najbliższej sesji rady miejskiej więc zapraszam panią „Ciekawą” do zadania mi dalszych pytań w przerwie sesji.

 12. Wszystko jest w KRS ,a jednak po primo,secundo ,tertio to kasa .
  Jeszcze nie tak dawno słyszałem, że to zaciekli adwersarzy a teraz mają pracować w jednej Radzie Nadzorczej.
  Co na to Burmistrz Niedziolka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *