Z OSTATNIEJ CHWILI: Radni Niedziółki chcą odwołać Przewodniczącego Rafała Rypinę – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: Radni Niedziółki chcą odwołać Przewodniczącego Rafała Rypinę

69

Już od dłuższego czasu na łamach portalu info-Kętrzyn24.pl podawaliśmy do wiadomości publicznej informacje o prawdopodobnym odwołaniu ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie, Rafała Rypiny. Przed chwilą Marian Toruński – wiceprzewodniczący Rady Miasta w Kętrzynie złożył wniosek o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym, gdzie procedowany będzie wniosek złożony przez sześciu radnych o odwołanie ze stanowiska przewodniczącego Rafała Rypinę oraz wiceprzewodniczącej Wioletty Czech.

Pod wnioskiem podpisali się: Zofia Waszkiewicz, Dariusz Duczek, Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski i Marian Toruński. Przypomnijmy, że ci sami radni na ostatniej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie zagłosowali za podwyższeniem podatków w Kętrzynie, a prawdopodobnie w niedługim czasie będą wnioskować o podwyższenie diet radnym oraz o podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza miasta Kętrzyn.

69 thoughts on “Z OSTATNIEJ CHWILI: Radni Niedziółki chcą odwołać Przewodniczącego Rafała Rypinę

 1. Panie redaktorze i dobrze.Nareszcie.Ani Czech ani Rypina nie nadają się do tych funkcji.Może atmosfera będzie lepsza.Zostali wybrani dzięki głosom asa i as ich teraz odwoła.Tak dłużej być nie mogło.Bardzo dobra decyzja

  1. Tak samo jak Toruński i Abramowicz, oni też nie nadają się do tych funkcji, a czy ta decyzja będzie dobra? Przekonamy się z czasem. Myślę, że dopiero, co niektórzy u władzy pokażą swoje prawdziwe oblicze.

   1. Ma Pan redaktor trochę racji.Bardziej powinni się przyłożyć.A diety radnych i zarobki burmistrzom,posłom podniósł przecież PiS a najpierw im obniżył po aferze z Szydło.Szczyt hipokryzji.Pozdrawiam

    1. Diety i zarobki radni mogą podnieść sobie tylko sami poprzez głosowanie. Więc proszę nie próbować tłumaczyć spodziewanych podwyżek diet radnych jakimś Pisem. Pis podniósł kwotę bazową od jakiej radni i burmistrzowie mogą sobie naliczać zarobki procentowo. Ale jaki konkretnie to jest procent kwoty bazowej, to o tym decyduje każda rada miejska samodzielnie. Radni mogą więc uchwalić nawet niższy procent kwoty bazowej i nawet obniżyć sobie diety, jeżeli tylko będą chcieli. To jest ich suwerenna decyzja. Jak myślicie, będą chcieli?

  2. Baranowski Jerzy, tajny współpracownik/nieoficjalny pracownik nowego typu/NPNT pseudonim „Oskar”. Teczka personalna nr rej: Wydz. WSW JW. MSW Kętrzyn 2902/1984. Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

 2. Taki tam paradoks – partia rządząca zmusza samorządy do podwyżek diet radnych, a tu przedstawiciele partii rządzącej będą przeciw. Czy nie będą?

  1. Pisiory i Asiory wzięły się za łby ’ he 'he’ he … .
   Pięciu i szósty Sapiński .
   Jak byłem przeciw PIS ’ tak teraz będę za ’ ha’ ha ha …

  2. Sapińskiemu nie przeszkadza, że Wróbel traci 14 milionów dofinansowania, że w mieście totalny marazm, że Niedziółka nie realizuje obietnic wyborczych, miasto umiera. Ale za to przeszkadzają mu radni, jak Pan Cwik, czy radna Czech , którzy walczą o to miasto. Czy oni to kupili, tymi usługami terapeutycznym, czy też Sapiński oślepł?

 3. Zamach stanu.
  Przewiduje wojnę, która się skończy tym, że ” gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”. Pozdrawiam.

  1. Spięcia były widoczne od dłuższego czasu. Nie chodzi o „wojnę” tylko odsunięcie od prowadzenia radnego, który nie radzi sobie z prowadzeniem sesji. Byłem przeciwny PIS i nadal jestem. Pana Sapińskiego uznaję za jednego z najpracowitszego radnego , jest również pan Nowak bardzo doświadczony, pracowity radny , pan Duczek . Bicie piany zawdzięczamy paniom Szymkowicz i Czech. Czas na kompetentnego przewodniczącego. Trzymam kciuki za wnioskodawców i wierzę w mądrość większości radnych.

   1. Mieszkaniec- Rypina bardzo dobrze radzi sobie z prowadzeniem sesji, a mam porównanie bo ja i moja sąsiadka chodziłyśmy w naszej sprawie na sesje rady i na komisje. Widziałam jak inni przewodniczą posiedzeniom komisji i to był chaos, każdy robi co chce, gada kiedy chce, nietrzymanie się porządku obrad, wnioski nieproceduralne rozpatrywane chociaż nie powinny – to była norma. U Rypiny jest proceduralny porządek. A przewodniczący nie jest od trzymania za twarz radnych, to nie jest „nadzorca niewolników”, nie taka jest rola przewodniczącego rady. Każdy radny ma prawo wypowiedzieć się tak jak mu się podoba, po to jest radnym, a przewodniczący jest tylko od tego, żeby pilnować żeby wszystko odbywało się zgodnie z prawem i z porządkiem obrad. I Rypina dobrze to robił. Niech nikt nie próbuje tutaj czarować, że Rypinę chcą odwołać, bo źle prowadził obrady. Odwołanie ma podłoże polityczne, zawiązał się nowy układ w radzie miejskiej i nowych sojuszników trzeba czymś kupić, czyli musi nastąpić podział łupów, stanowisk. Dlatego miejsce Rypiny zajmie Duczek. I to dopiero będzie cyrk.

 4. I bardzo dobrze. Już znieść nie można był lansu pani Czech. A pan Rypina to chyba najgorszy przewodniczący w dziejach Rady Miasta. Może teraz temperowani w swoich wypowiedziach będą radni Ćwik, Nowak i Szymkiewicz. Długie gadane o niczym. W sumie całe prezydium do wymiany bo panowie Toruński i Abramowicz sami złożyli rezygnację. Za tydzień wszystko będzie jasne.

  1. Przewodniczący rady nie jest od temperowania kogokolwiek a od prowadzenia sesji. Nie bądź taka zadowolona. Każdy radny jak będzie chciał coś powiedzieć to powie bez względu na to kto jest przewodniczącym. Pan Toruński nie złożył rezygnacj a pan Abramowicz tylko dlatego złożył rezygnację z przewodniczącego komisji komunalnej, bo za tydzień będzie przewodniczącym komisji oświaty. Tylko zamiana. Rezygnację złożył też pan Duczek bo będzie przewodniczącym rady. Zadowolona oglądaj i słuchaj ze zrozumieniem.

  2. Zadowolona z utraty 14 milinow dofinansowania , bezsensownych dzialan, jak skutery, autobusy elekrtyczne, obsadzania pozbawionych kompetencji kolejnych sekretarzy miasta, naczelników komórek, usuwania kompetentnych ludzi z komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, z niszczenia zapału aktywnych radnych, jak Cwik, czy Czech, z czego Pani zadowolona? Że Wróbel dalej będzie bezkarnie sponsorowal Mackiewicza, swoich kolesiów, jeździł po całej Polsce za nasze pieniądze, że splacamy jego kredyty? Z tego zadowolona??????

  1. Ten Wrobel z Niedziolka odkad doczłapali sie do wladzy, caly czas robia zamach. Wrobel na pieniadze Ketrzynian, na ludzi madrych, odwaznych i kopetentnych.

 5. BRAWO !!!! W końcu za to co PIS robi z samorządami i Polską odwołać wszystkich wszędzie w każdym samorządzie !!!

 6. No naprawdę wredny ten PiS. Na tej samej sesji lekko radni przyjęli kasę rządową w wysokości 0,5 mln. zł z Polskiego Ładu dla szkół podstawowych. Żenada

 7. … wreszcie… Teraz czekamy czy mają jajcy radni powiatowi – zwłaszcza ci z KW KWS – czekamy aż radny kucharek przypomni sobie, że jest z PO i w powiedzie pogoni pisa… (to tylko żarcik) – On nie ma charakteru, zwłaszcza, że w tle są różne układy i układziki…

  1. Jakie to wszystko paskudne i wstrętne. Pamiętam pierwszą kadencję: Diety nie pokrywały ponoszonych kosztów. Wszyscy pracowali nie patrząc na funkcje czy zaszczyty. A dzisiaj Większość radnych diety traktuje jako dorabianie do pensji czy emerytury. W mieście to jeszcze jako tako ale na przykład w Barcianach: całkowita degrengolada. Mogę tylko powiedzieć za Dulskim „Niech was wszystkich…….”

   1. Panie były radny, może Pan robil to nie dla zaszczytu ale juz kucharz zawsze dla interesu a jego zaszczytem była możliwość zbierania plotek i informacji o innych i interesach w powiecie.

  2. Wreszcie Wróblowi uda się całkowicie wycyckać to miasto. Będzie miał na kampanię wyborczą w Giżycku.

 8. Znaczył.Dobił Hećmana i dał elekcję oraz większość w Radzie Niedziółce.A potem ten Ćwik z Kętrzyna problemów mu narobił niepotrzebnych. I ta komisja rewizyjna co się ośmieszała.Rypina miał złoty róg jak ten cham.Przez chwilę coś jednak znaczył.Płakał po nim nie będę.Ani po Czechowej tym bardziej.

  1. Za to Duczek, to bedzie rewelacyjnym przewodniczacym. Jakim cudem mieszkańcy wybrali tą radę????? Sapiński? Waszkiewicz? Gajek? Biała? Duczek? Niedźwiecki? Buraczek?, Szymański? O Abramowiczu i Toruńskim nie wspomnę!!! Oby nigdy wiecej!!!!!!!????

 9. Jak Duczek na PRZEWODNICZACEGO Rady to to nie ma co sie dziwić , że zmienił stosunek do Komitetu 2000. Może mało powiedziane – Zdradził tak jak Baranowski już nie. wspomnę o Toruńskim.

  1. Kogo zdradził?PiS?co za głupota. Hećmana?Przecież go nie ma.Wolał posadę w Bartoszycach niż bycie radnym w Kętrzynie. Od razu mógł tam startować na burmiszcza.Ludzie mieli go dość i dali mu czerwoną kartkę.Na posła też go jakoś nie wybrali.Wynik był żałosny.Także ten.Dość .Basta

   1. Mieszkańcy mają dość Niedziólki i jego brygady, jak najszybciej szkodnikom odebrać władzę nad kasa . Szkodniki!!!!@

 10. Gdzie Abramowicz na przewodniczego komisji oświaty – TO JAKIS ZART?
  To już lepsza o 100% jest Pani Czech, chociaż prywatnie za tą Panią nie przepadam, ale ma kobieta klasę i umie się poruszać w mediach w przeciwieństwie do Abrama.

  1. Pan Abramowicz, jak sam stwierdzil niewiele rozumie i nawet nie podejmuje sie czytac wyrokow. Do nauki radny Abramowicz, nie do przewodniczenia. Wstydu nie macie?

 11. Kłótnia w Radzie a „ciwrek – narcyz” swoje robi. Jak by nie było w Kętrzynie odpowiedniej osoby na te stanowisko?
  Teraz Rypina poniesie swoje konsekwencje za układ z Ryszardem i akceptacje „ćwirka -narcyza” na stołek./

  1. Miejmy nadzieję, ze konsekwencje swojego nieudacznictwa poniesie również Niedziółka, a drenowania publicznej kasy dla siebie i swoich kumpli – Wróbel. Przyszła taka „przybłęda” i za pomocą sponsorowanych pieniędzmi kętrzynian kolesi niszczy to miasto. Ludzi, którzy mieli zapał, potencjał niszczy. Stawia na miernotę, która pozwoli mu spokojnie wyciągać środki publiczne. On mi rzuca jakieś ochłapy, ci się cieszą, a ptaszek doi nas, jak chce. Żal…

  1. Pani Czech to kobieta z klasą. Lubi lans, ale równocześnie zależy jej na tym mieście . Do tego jest odważna i waleczna. Tacy ludzie powinni być w radzie. A nie taka Gajek, Biała, które tylko klepia, jak im każą. Te panie do kuchni!!!

  1. Toruński przewodniczącym Komisji Finansów to dopiero żart!
   Albo Abramowicz- komisji Komunalnej- toć ten facet sam na sesji przyznał, że niczego nie rozumie i nawet się nie podejmuje zrozumieć.
   Duczek – przewodniczym Rady, czy z nałogami wszystko ok?
   Niedziółka – burmistrzem, nie żart?
   Wróbel- zastępcą- to dopiero BIG JOKE!!!!!!!!!

 12. Do mieszkaniec a” cyt.” Pana Sapińskiego uznaję za jednego z najpracowitszego radnego , jest również pan Nowak bardzo doświadczony, pracowity radny , pan Duczek . ”
  Porównywanie Sapinskiego, Duczka do Pana Nowaka Zbigniewa to tak jak porównać samochód Syrena do Mercedesa. To nie ta klasa.
  Pan Nowak wieloletni samorządowiec i z pełnym doświadczeniem i wyksztalceniem.

 13. Ja bym odwołała całą radę tak naprawdę, bo to najmarniejsza chyba rada w historii. Wybór pani Czech na przewodniczącą od kultury i oświaty to od początku był jakis żart. Gdyby była komisja mody i lansu to jak najbardziej. Pan Rypina chyba już się wypalił i mam nadzieję, ze zrozumiał, że na burmistrza to za wysokie progi, a przewodniczenie radzie, no cóż, za bardzo pozwalał folgować swoim partyjnym kolegom. Jedno mnie jednak zastanawia. Jak to możliwe, że w powiecie ludzie ze sobą fajnie współpracują i realizują zadania dla powiatu, a w mieście zawsze nie mogą się dogadać. To tworzy się koalicja to znowu rozpada. O co tu chodzi? bo na pewno nie o dobro nas mieszkańców?

  1. Wybrano niewłaściwego Burmistrza a potem przewodniczącego rady. Obaj z wysokim mniemaniem o sobie. Jeden źle zarządza miastem, wymiana ludzi w urzędzie na niedoświadczonych, a drugi źle organizuje i prowadzi obrady. Jaka tam koalicja, słyszał ktoś Mickiewicza , Zareckiego oni są tam aby być , a pani Czech o jakie miasto walczy? Zabierała pieniądze z KCK. Najgorsza rada ale i najgorszy Burmistrz

 14. Mackiewicza, Majchrzaka, autorów audytów, analiz, raportów, zabawiaczy na 2 godziny dzieci, Zdanowicza, komendanta straży miejskiej i wielu innych, których Wróbel sponsoruje za prywatne usługi lansu i zastraszania oponentów . Ciekawe, czy Wróbel każe się dzielić kasą??? Ktoś wie???

  1. Poddanie walkowerem kilkunastu milionow dla wyludzaczy. Tyle tysięcy kilometrow za pieniądza miasta przejechał. A co z tego ma miasto- pusta kasę i podwyżkę podatków o 30 %. No w końcu muszą się odwdzieczac za większość w Radzie, muszą wspierać znajomych Wróbla i Zdanowicza, którzy zabawiaja wyselekcjonowanych seniorów i dzieci przez kilkadziesiąt minut. Forsa na konta poszła, a w mieście dalej nic. Rada młodzieży, rada seniorów, skoru rada. W takim towarzystwie, to Wróbel może śmiało wspierać finansowo naszymi podatkami przyjaciół.

 15. Cytat z wypowiedzi radnego; Panie Redaktorze. Tym artykułem elegancko dał Pan przestrzeń do hejtu, co już widać w anonimowych komentarzach. Informację przekazał Pan w taki sposób, żeby wywołać inwektywy typu darmozjady, itp. A wystarczyło porównać uchwały tę podjętą i tę wcześniejszą i już ludzie mieliby inny obraz. Albo można napisać, co by się stało gdyby Rada Powiatu nie podjęła tej uchwały? Ale przecież chodzi o hejt, nie o fakty. Koniec cytatu. Panie Sapiński, na prawdę chciałby pan mieć w ketrzyniakach bezmozgowa masę, która będzie bezmyślnie się karmiła propagandową papka serwowana przez Wróbla i Niedziółka i radnych, którym czymś Ci zaslepili oczy. Wszystkich Wróbel nie kupi i Ci dzięki temu właśnie widzą rzeczywistość w przeciwieństwie do Was, realnie. Dzięki panie redaktorze, że zupełnie się pan nie poddał temu perfidnemu zastaszaniu przez opłacanych przez Wróbla z publicznej kasy ludźmi, typu Mackiewicz , Majchrzak itp.

 16. NIe jestem za Rypiną. Ale postepowanie Ryszarda nie jest ok.
  Teraz wystarczy że radni nie odwołają Rypinę a rezygnacje złożył Abramowicz i Toruński bo pewnie są szykowani na zmianę funkcji w Radzie jak wcześniej piszą internauci. Jak nie odwołają Rypinę to zostaną bez funkcji w radzie Abramowicz i Toruński.

  1. Trzeba Wróbla spytać. Płaci mu publiczną kasą koło 10 tyś. miesiąc w miesiac, to ma obowiązek poinformować mieszkańców, kim jest ten pan z Olsztyna, co to zastrasza redaktora info, radnego Ćwika i kogo tam procesami sądowymi i po co trwoni miasto te kasę na tego pana. Maciej dziennikarz, a nie umie sam zredagowac pisma zastraszajacego do Kacpra lub p. Czesława????

 17. Elektryków trzech : Toruński ’ Abramowicz i przyszły przewodniczący Duczek .
  Nowy przewodniczacy wprowadzi do porządku sesji podwyżki dla Niedziółki ’ Wróbla i oczywiście dla radnych w tym funkcyjnych podwyżki tak jak w powiecie. Rypina mógłby sie ociągac . Przewodniczący to i inną kasa .

 18. Podwyżki-wynagrodzeń i diet – prezent na Święta szykują sobie Niedziólkowcy
  ( z wyrównaniem od sierpnia) tak jak w starostwie . ???? Starosta np. 6 tys podwyżki. Rodzina na swoim. . Im się należy??? Redaktor Tygodnika Ketrzyńskiego schował głęboko artykuł i usunął krytyczne komentarze w stosunku do włodarzy miasta . BRAWO Panie Redaktorze z info – 24 ’ tak trzymać

 19. Plotki zbiera ale nie słyszy jak ludzie narzekają na jego pracownicę notabne matke Starosty w sklepie na ul. Chrobrego, robi co chce , czuje sie jak właścicielka sklepu, ale co sie dziwić uklad to układ.

  1. Niedziólkowcy ?????
   Abramowicz PO’ Kętrzyn 2000 ’ AS
   Baranowski 2 000
   Biała KWS
   Buraczek 2 000
   Duczek 2 000
   Niedżwiecki PO ’ KWS
   Szymański KWS
   Toruński 2 000 ’ AS
   ZAPAMIĘTAMY ICH

  2. Niedziólkowcy ?????
   Abramowicz PO’ Kętrzyn 2000 ’ AS
   Baranowski 2 000
   Biała KWS
   Buraczek 2 000
   Duczek 2 000
   Niedżwiecki PO ’ KWS
   Szymański KWS
   Toruński 2 000 ’ AS
   ZAPAMIĘTAMY ICH

 20. Jak zwykle mnóstwo ludzi z przypadku , wielu wartościowych ludzi omija samorząd i ten tysiąc, dwa nie wart straconego czasu na takie debaty, jakie oglądać można online. Przewodniczący jest do dyscyplinowania radnych, dbania o ścisłość wypowiedzi a nie dopuszczania do tzw. „bicia piany”. Każdy ma prawo wypowiedz, i ale chyba czas wystąpień jest określony ? Czy się mylę? Pan Rypina nie nadaje się do tej funkcji , może v-ce owszem. Pani Czech jak walczy o miasto ? Zabiera środki z KCK bo jest tam człowiek z po za Kętrzyna, ale w bibliotece broniła pana z po za Kętrzyna. Dyrektor KCK bardzo dobrze wypełnia swoje obowiązki. Rozumiem, że jest atakowany przez PIS bo jest od Burmistrza. To wszystko jest chore . Niech odsuną pieniaczy od władzy . I jeszcze jedno, ile faktycznie osób pisze tutaj komentarze? kto ile razy pod różnym nickiem pisze – to Pan redaktor może sprawdzić. Czy czasami nie tracimy tu czasu ? A Rada niech się dogada, bo Burmistrz tylko przeszkadza.

  1. Czy się mylisz? Tak, bardzo się mylisz. Żaden przepis ustawy o samorządzie nie daje przewodniczącemu prawa do ograniczania swobody wypowiedzi radnych. Radny może opowiadać same głupoty, ale od oceniania jego pracy są wyborcy. Jedyną zgodną z prawem możliwością ograniczenia wypowiedzi radnych jest uchwała rady gminy o wyznaczeniu maksymalnego czasu wypowiedzi w konkretnej sprawie. Ale nawet ta uchwała nie może ograniczać radnych co do treści wypowiedzi a tylko co do czasu. Widzę, że nowy układ w radzie miejskiej ma ciągoty do zamordyzmu, do kneblowania radnych. Czy na sesjach rady miejskiej będzie teraz jak u Łukaszenki, tylko wypowiedzi chwalące władzę będą dopuszczane? Ładnie się zaczyna. Uniemożliwianie radnym swobodnego wypowiedzenia się, to jest coś co kwalifikuje się do prokuratury. Coś czuję, że nowy przewodniczący kompletnie nie jest przygotowany do nowej roli, nie udźwignie jej, ale za to
   będzie częstym gościem w prokuraturze.

   1. Radny nie może opowiadać głupot, i przewodniczący jak widać ze statutu tego Miasta wynika jasno, że mija się Mieszkaniec2 z prawdą. Tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że pan Rypina nie nadaje się na przewodniczącego. Wnikliwej lektury życzę , i w końcu właściwego prowadzenia obrad.
    cyt. ” § 25.
    1. Wypowiedzi radnych oraz innych osób biorących udział w dyskusji nie mogą trwać dłużej niż 5
    minut, chyba że Przewodniczący obrad określi, dla konkretnej debaty, inny czas przemówień.
    2. W omawianym punkcie porządku obrad nie wolno zabierać głosu więcej niż dwa razy.
    Przemówienie radnego, bądź wypowiedź innej osoby, której Przewodniczący udzieli głosu po raz
    drugi, w tej samej sprawie, nie może trwać dłużej niż 3 minuty.
    3. W uzasadnionych przypadkach Przewodniczący obrad może przedłużyć mówcy czas wystąpienia
    oraz zezwolić na zabranie głosu po raz kolejny, w dyskusji nad tą samą sprawą.
    4. Przewodniczący obrad powinien zwrócić uwagę mówcy, który w wystąpieniu swoim odbiega od
    przedmiotu obrad przywołaniem „do rzeczy”. Po dwukrotnym przywołaniu „do rzeczy”
    Przewodniczący może odebrać przemawiającemu głos, nakazując odnotowanie tego faktu w
    protokole.
    5. Przewodniczący obrad uczestniczy w dyskusji na tych samych zasadach jak pozostali radni.
    6. Na wniosek radnego, Przewodniczący obrad przyjmuje do protokołu sesji wystąpienie radnego
    zgłoszone na piśmie, lecz nie wygłoszone w toku obrad sesji, informując o tym niezwłocznie Radę.”

 21. Czy ktoś jeszcze pamięta z jakimi obietnicami Burmistrz i Radni szli do wyborów? Ile z nich zrealizowali i co promesą pisowską odebraną m.in. przez Burmistrza?

 22. Polecam nowemu przewodniczącemu zapis Statutu § 25.
  1. Wypowiedzi radnych oraz innych osób biorących udział w dyskusji nie mogą trwać dłużej niż 5
  minut, chyba że Przewodniczący obrad określi, dla konkretnej debaty, inny czas przemówień.
  2. W omawianym punkcie porządku obrad nie wolno zabierać głosu więcej niż dwa razy.
  Przemówienie radnego, bądź wypowiedź innej osoby, której Przewodniczący udzieli głosu po raz
  drugi, w tej samej sprawie, nie może trwać dłużej niż 3 minuty.
  3. W uzasadnionych przypadkach Przewodniczący obrad może przedłużyć mówcy czas wystąpienia
  oraz zezwolić na zabranie głosu po raz kolejny, w dyskusji nad tą samą sprawą.
  4. Przewodniczący obrad powinien zwrócić uwagę mówcy, który w wystąpieniu swoim odbiega od
  przedmiotu obrad przywołaniem “do rzeczy”. Po dwukrotnym przywołaniu “do rzeczy”
  Przewodniczący może odebrać przemawiającemu głos, nakazując odnotowanie tego faktu w
  protokole.
  5. Przewodniczący obrad uczestniczy w dyskusji na tych samych zasadach jak pozostali radni.
  6. Na wniosek radnego, Przewodniczący obrad przyjmuje do protokołu sesji wystąpienie radnego
  zgłoszone na piśmie, lecz nie wygłoszone w toku obrad sesji, informując o tym niezwłocznie Radę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *