Z OSTATNIEJ CHWILI: Ważny dzień dla Kętrzyna – Magna Masuria

Z OSTATNIEJ CHWILI: Ważny dzień dla Kętrzyna

34

Od wielu lata pan Eugeniusz Lotek, prezes Eco-Brasco w Kętrzynie starał się w pozyskaniu dla Kętrzyna kluczowego inwestora, który mógłby zapewnić wiele miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Wcześniejsza inwestycja, budowa Zakładów Tłuszczowych, została przerwana po śmierci pana A. Gudzowatego, który był właścicielem Spółki Eco-Brasco.

W dniu dzisiejszym (tj. 18-12-2020) można ogłosić mały sukces i krok milowy w kierunku nowych miejsc pracy w Kętrzynie. Nieruchomości na terenie byłej cukrowni nabył koncern ORLEN Południe. Po sprzedaży Spółki również zostaną uregulowane zaległe zobowiązania wobec wierzycieli. W tym trudnym okresie miasto Kętrzyn otrzyma ponad 1 milion złotych za zaległy podatek, a Powiat Kętrzyński również otrzyma ponad 300 tysięcy złotych.

Na terenie byłej Cukrowni powstanie nowoczesny zakład przetwórstwa rzepaku, a tym samym powstanie około 80 nowych miejsc pracy z szansą dalszego rozwoju. PKN ORLEN jest gwarancją sukcesu.

34 thoughts on “Z OSTATNIEJ CHWILI: Ważny dzień dla Kętrzyna

 1. No wreszcie się coś zadzieje, może chociaż to wypali, trzeba trzymać kciuki, żeby tego nie sp………li

  1. Oby radni zaczęli lepiej patrzeć na ręce obecnej władzy i ją rozliczać. Bo bardzo prawdopodobne, że szybko się rozejdzie ten milion na pokazówki, pobory swojaków, lans z-cy, jego rozjazdy, itp. W tym mieście za rządów obecnego burmistrza, wszystko odbywa się zakulisowo i gdyby nie takie portale, jak ten i kilku aktywnych radnych, którzy zabierają głos na radzie , mieszkańcy poza papką propagandową serwowaną przez władzę o niczym, co istotne dzieje sie w tym mieście, nie wiedzieliby.

   1. Za PSL/POprzedniej załatwiano pod stołem bo kulis wogole nie miało prawa być. I niczego nie wiedziałaś to było OK ?

 2. W końcu wytrwałość Pana Eugeniusza Lotka (PSL) doprowadziła do konkretnej decyzji.
  A panie Niedziółka gdzie pana dodatkowe miejsca pracy?
  To m.in. członek Rady Biznesu właściciel „ZPO Warmia” doprowadził do zamknięcia zakładu.

 3. Jeżeli PKN Orlen to co do tego ma Eugeniusz Lotek z PSL-u.
  Firma „Eco- Brasco” której przedstawicielem był Lotek upadła i tyle.
  A PKN „Orlen” zainteresował się tym miejscem nie z powodu lobbingu Lotka z PSL-u.

  1. Tak tylko prezes Eco-Brasco znalazł inwestora w postaci PKN Orlen, który postanowił spłacić dług i zainwestować w tym regionie o czym juz nie wspomina Niedziółka. W przyszłym tygodniu udostępnimy pewne fakty wielkiej biznesowej pomocy od strony pana Niedziółki.

  2. Prawda jest taka. Gdyby Pan Lotek nie rozpoczął budowy olejarni to Orlen nie kupiłby tej działki.
   Pies z kulawą nogą by się tu nie pojawił.

 4. Proszę przestać żartować jeszcze raz powtórzę ,jeżeli PKN ORLEN planuje inwestycje w Kętrzynie to nic do tego nie ma Lotek ani Niedziolka .

  1. Nie żartuje, lecz wiem kto jeździł do PKN Orlen i na pewno nie był to Niedziółka czy Kochanowski, lecz człowiek z zadłużoną firmą. Dalej mamy historie, że nieruchomość poszła pod młotek i mamy w Kętrzynie inwestora. Nie ma w tym jakiejś błyskotliwości, lecz fakt, że jeden człowiek bez pomocy władzy tez może to zrobić.

 5. A jak to boli , że jakiś tam pan Lotek doprowdził do ożywienia terenu po byłej cukrowni. A może tak Kochanowski i NIedziółka się zaangażowali? Proszę tylko nie jechać do do Austrii bo już wrócili z Sacharem i obiecanych 30 miejsc nie ma!

 6. Przecież to była firma nieżyjącego Pana Gudzowatego ,a nie Pana Lotka.
  Chyba się Pan zgodzi ,że aby mogła pójść pod przysłowiowy młotek, musi przejść określone procedury(komornik,likwidacja etc.).
  Takiej firmie jak PKN Orlen nie musi doradzać Pan Lotek gdzie ma lokować swoje inwestycje .
  Prawda obserwując możliwości PKN Orlen jest to nie duża inwestycja,aczkolwiek dla Kętrzyna znaczaca.
  Chyba możemy ufać iż ta firma posiada odpowiednie komórki odpowiedzialne za inwestycje i nie potrzebuje pomocy w/wymienionych.

  1. wyborco i tu się mylisz. Orlen dokładnie przebadał wszystkie za i przeciw. I okazało się że inwestycja którą rozpoczął pan Lotek jako prezes Eco Brasko była trafiona. I tylko to było głównym atutem w zakupie tej działki.

 7. Oj Rysiek nie jedna osoba w Kętrzynie ma dość twoich bubli budowlanych. Niestety trzeba to będzie wszystko rozebrać. I proszę nie mów że będziesz coś budował w Kętrzynie, chyba że schron na Świerkowej.

  1. Wszyscy którzy po 2000 roku decydowali o Kętrzynie są współodpowiedzialnymi za buble. I Niedziółka i Hećman i PiSowcy. Niekompetencja nie ma barw politycznych.

    1. Tak długo jak niekompetencja inmiernota będzie w tym mieście atutem, a polityczne układy będą wynosić na ołtarze kolejnych ignorantów lub zwykłych cwaniaków, nikt uczciwy nie będzie chciał angażować się w sprawy Kętrzyna. Oszustwo Rypiny które uderzyło nie tylko prywatnie we mnie i jego wyborców, ostudziło również plany osób z zewnątrz. Cóż to jest 30 miejsc pracy o których mówił Niedziółka, czy nawet setka w olejarni wobec 300-400 w branży odzieżowej które miały powstać w Kętrzynie gdyby Rypina wywiązał się ze zobowiązań. Kilkumiesięczne podchody niektórych osób związanych czy to z inicjatywą referendalną czy to z fabryką tu opisaną w stosunku do mnie, też już wydają się jasne. Przy takim podejściu w Kętrzynie nigdy nie będzie lepiej.

 8. Niedziółka w dobie problemów finansowych miasta Kętrzyna chce zatrudnić komendanta Straży Miejskiej. Ciekawe ile roczne zarobi taki komendant 120 tysięcy zł ? Jak myślicie z jakiego pochodzi nowy komendant Straży Miejskiej? Z Kętrzyna, Reszla, Giżycka?

  1. Jak koleś, to ze 100.000 zł -120.000 zł. A co tam, w końcu płacą mieszkańcy Ketrzyna. Swoim trzeba dać dobrze zarobić. Jak nie koleś, a z plebsu, to wtedy będzie gadka o konieczności oszczędzania, bo bieda, bo nie ma i wtedy z 50.000 zł- 60.000 zł.

 9. Ryszard gdzie te twoje miejsca pracy ? Miałeś sprowadzić firmę z Austrii. Pochwal się na facebooku, że coś zrobiłeś pożytecznego dla Kętrzyna.

  1. Pozostaną tylko zgliszcza. Zmarnowany czas, brak wizji, umiejętności, by cokolwiek sensownego zrobić. Z pieniędzy mieszkańców Kętrzyna co poniektórzy spłacą sobie kredyty, co poniektórzy dorobią się i tyle pozostanie po obecnej „władzy”.

  1. Z-ca Burmistrza jest niesłychanie skuteczny w wyciąganiu pieniędzy mieszkańców Ketrzyna do swojej kieszeni i do kieszeni swoich znajomych, sprzedawców skuterów, tabletów, itp.

 10. Co wy atakujecie krwawego Ryszarda , zbudował przecież” Ogród Smrodu” przy BP. Inwestycja na jego zdolności.

  1. Słyszeliście, burmistrz nagrodził plebs urzędniczy, rzucił im podobno coś 200 zł nagrody na głowę pospólstwa . Czy to z okazji dnia samorządowca? Na tyle burmistrz ceni samorządowców?
   Ale w końcu, tylko na tyle było stać, po pańskim rządzeniu- szastaniu pieniędzmi na wyjazdy zagraniczne i krajowe, wynagrodzenia zaufanych po 100.000-133.000 zł rocznie, delegacje, kilometrówki z-cy, kongresy, bezsensowne zakupy- pokazówki i propagandę, która ma zamydlić oczy pospólstwa.
   Swoich, których sobie sam ściągnął ocenił znacznie wyżej wypłacając sowite nagrody ma dzień samorządowca za „ciężką pracę” współkreowania propagandy sukcesu, którego ani nie, ani raczej nie będzie.
   Szkoda, że tak to wygląda…. Żal……..

 11. Ryszard podzielił również ludzi zatrudnionych w pomocy społecznej to jest Domu Pomocy ul. Sikorskiego 76 przydzielił nagrody z okazji DNiA PRACOWNIKA SOCJALNEGO nowo utworzony dom a dla wieloletnich zasłuzonych pracowników którzy głosowali w ostatnich wybroach na niego z Miejskiego Ośrodka Pomocy SPołecznej nie przydzielił nagród i to ma byc sprawiedliwosc są lepsi gorsi?

  1. Dokładnie tak, są lepsi- pomagający w propagandzie i gorsi- ci. stojący z dala od tuby propagandowej.

 12. Jesli to prawda że z Sikorskiewgo 76 otrzymali nagrody. To ciekawy jestem jak teraz Rysiek spojrzy w oczy dla Pani Marzeny z MOPSU i pozostałym pracownikom?

 13. Do wyborcy, Rysiek nie musi patrzeć w oczy p. MU, bo przecież wie z jakiej partii ona startowała (PSL), potem zmieniła na inną nazwę (bodajże Komitet), ale w rzeczywistości było to samo, a ci co głosowali z MOPS-u, latały jak wściekłe, że teraz tak będzie dobrze, niech teraz wyciągną wnioski , bo zapomniały, że dostały na „odchodne” od poprzedniego Burmistrza kasę, a teraz chyba oczekują na „wielkie tysiące”, tylko skąd?…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *