OPINIA: Czy w Kętrzynie potrzebny jest Komendant Straży Miejskiej? – Magna Masuria

OPINIA: Czy w Kętrzynie potrzebny jest Komendant Straży Miejskiej?

19

Jeżeli miałby odpowiadać burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka to by pewnie wystawiłby kolejne długie oświadczenie, które byłoby w większości bełkotem syntaktyczno-semantycznym i opisywałoby w wektorowy sposób potrzebę stworzenia tego kluczowego dla miasta stanowiska. Mając na uwadze ostatnie wydarzenia, jakie mają miejsce w Kętrzynie trzeba zadać sobie pytanie czy miasto stać na takie stanowisko? Według obecnego włodarza tak, choć na wcześniejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta ubolewał, że brakuje pieniędzy. To w końcu jak to jest z tymi środkami? Czy w mieście jest stworzone kolejne dodatkowe stanowisko dla jakiegoś „kolesia”?

Pierwszy konkurs, który odbył się w październiku tego roku nie przyniósł żadnego rezultatu. Nikt nie zgłosił swojej kandydatury na te stanowisko. Burmistrz nie rezygnował z dalszych poszukiwań i ogłosił po raz drugi nabór na te stanowisko. Według relacji niektórych radnych i urzędników napłynęła jedna oferta od tajemniczego człowieka z Giżycka. Ciekawe czy burmistrz przedstawi komendanta na najbliższej sesji budżetowej? Ciekawe czy ów komendant ma jakieś powiązania towarzysko-biznesowe z obecną władzą w Kętrzynie? Czy to nie będzie kolejny człowiek przyniesiony w teczce?

Ile będzie zarabiać taki jegomość? A raczej ile to będzie kosztować mieszkańców Kętrzyna? Według opisu naboru na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej wynagrodzenie ma być zgodne z regulaminem wynagrodzenia pracowników Urzędu Miasta w Kętrzynie. Wchodzę, zatem na BIP i szukam tego regulaminu. Nie ma, więc czy to jest błąd w sztuce czy podstępne wprowadzenie w błąd? Ile będzie zarabiać taki Komendant? „Swoi” zarabiają ogromne kwoty, pierwszym lepszym przykładem jest na przykład Dyrektor KCK – ponad 90 tysięcy złotych rocznie, czy pani Iwona Kozłowska – ponad 120 tysięcy złotych czy pani Monika Lewandowska – ponad 110 tysięcy złotych. Ile będzie zarabiać Komendant Straży Miejskiej? Jeszcze tego nie wiemy, ale jeśli zostanie zatrudniony to szybko przekonamy się o jego zarobkach.

Teraz najważniejsze pytanie czy rzeczywiście jest nam potrzebny Komendant Straży Miejskiej. Obecnie pracuje trzech strażników, czwarty przeszedł na monitoring. Czy dla trzech pracowników, którzy do tej pory pracowali nienagannie jest potrzebny kierownik? Czy jest to jakiś wymysł Niedziółki, albo Wróbla? Co państwo o tym sądzą? Zapraszam do komentowania.  

19 thoughts on “OPINIA: Czy w Kętrzynie potrzebny jest Komendant Straży Miejskiej?

 1. Gł. Księgowy CUW p. były skarbnik miasta WL dostaje rocznie ponad 90 tysi A to człowiek P. Hecmana i co wy na to….. Zero odpowiedzialności i jaki komentarz….. A tak wogole to siedzi tam też prawa ręka kadrowa Hecmana która ponić ma jeszcze więcej niż ten były skarbnik. Ciekawe ciekawe….

  1. Zero odpowiedzialności gł. księgowego odpowiadającego za księgowość wszystkich kilkunastu- jednostek miasta? Roboty ma z pewnością więcej niż pani Skarbnik, która rok pracy na opracowanym przez siebie budżecie dopracowała się negatywnej opinii rio i ucieka ze stanowiska. Bo pierwszy rok pracowała na budżecie byłego skarbnika, co z satysfakcją podkreślała na sesjach rady miasta, nie biorąc za tamten budżet odpowiedzialności. Ciekawe, jaką teraz ciepłą posadkę przytuli i za ile? Czy miasto się o tym dowie?

 2. Może też warto napisać ile rodziny byłej Sekretarz miasta TD i tej kadrowej z CUW pracuje w miejskich jednostkach nie wspominając o innych z klanu byłego wlodarza…. I jak to się mówi przyganiał kocioł garnkowi….. Niedziółka wziął lekcje od najlepszego wodza króla Hecmana.

  1. Jeśli to fachowcy i dalej pracują, nie ma problemu. Liczą się efekty pracy. Ludzie obecnego burmistrza sowicie opłacani jakoś znikają i raczej bez korzyści dla miasta. Zniknęła była pani sekretarz, teraz znika cyt. „najlepszy w regionie skarbnik miasta”…

 3. Ten były pan Skarbnik to fachowiec od fermentu. Narobił syfu finansowego i dostał od Niedziółki ciepła posadkę za full kasy i nic nie robi. Za co go ten Niedziółka tak sowicie wynagrodził….. O co tu chodzi…. Powinien wziac przykład z Hecmana i podziękować w stylu Hecmanowym. Zgadzam się że fachowców się trzyma ale ten to żaden spec ale powinien sprzątać ten bałagan a nie ma płacone za siedzenie i nic nie robienie
  …..

 4. A tak na marginesie, to ciekawe dlaczego ludzie obecnego wlodarza skoro taka kasę zarabiali to odchodzą….. Za taką kasę powinni siedzieć jak co niektórzy, mieć wywalone na wszystko ale widać że kasa nie jest najważniejsza jak dla ludzi Hećka. Zatem teraz z tego co wiadomo to ludzie Hecmana będą zajmować kluczowe stanowiska z kasą chyba jeszcze większą i wszystko będzie jak należy….. Swoją drogą to dziwny ruch Niedziółki….. Hecman by wyciął jego ludzi….

 5. Ale jakoś był skarbnikiem kilka dobrych lat, w przeciwieństwie od „fachowca” obecnego burmistrza.

 6. To jak ten WL taki specjalista to niech wraca, ale z tego co wiadomo woli przesiedzieć do emeryturki nie mieć problemów super kaskę i udawać ile to ma odpowiedzialności….. Dobrze że mu Niedziółka miejsce pracy stworzył…. Z tego co mówią sam zaproponował Niedziolce że chce odejść ze skarbnika….. Wyczuł pismo nosem w jakim stanie finanse miasta są i że nie da rady….. No i gdzie ten wujek dobra rada….. Nie ma co się rozczulać nad tymi co odchodzą bo przecież idzie dobra zmiana……

 7. To teraz będzie kolejny fachowiec wsparty doświadczeniem z sukcesami specjalisty Pana Hecmana w postaci gł. Księgowego z CUW i miasto nasze będzie kraina mlekiem i miodem płynąca. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Tego się trzymajmy. Myślę że trzeba skończyć z licytacja fachowców i poczekać na efekty kolejnych…. Czas pokaże….

  1. Jeśli dalej będą trwonić pieniądze na pokazówki, propagandę, płace mające się nijak do wiedzy, odpowiedzialności swojaków, rozjazdy po kraju i świecie, to nic z tego nie będzie. muszą te z pojawić się ludzie zaangażowani, z wizją i misją, a nie gromada obecnych zaufanych o zerowej kompetencji, którzy garściami czerpią ze źródełka.

   1. Może trzeba nakłonić tego redaktorka z info, aby bardziej się angażował. Wygląda na kumatego człowieka i ma odwagę powiedzieć nie Ryśkowi

 8. To co pisze ciekawy Romek z miasta jest autentyczną prawdą, a WL za dużo wie i przesiedzi, bo jakby wyszło na jaw to by dopiero było…. A co do straży miejskiej, po czorta ona jest, nic nie robią, nikt ich nie widzi, a jak było zgłoszenie odnośnie psów, których właściciel nie pilnował to oleli, nawet się nie zainteresowali, strata na nich pieniędzy, oni nigdy nic nie robili i nie robią, a ten koleś z Giżycka to na pewno „pociotek” Wróbla, jak nic. Dalej trwonią pieniądze, a potem podwyżki przełożą na mieszkańców, bo przecież im będzie brakowało na inne pierdoły …….

 9. Niedziółka to dzban!!!.Radni powinni zablokować jego chore pomysły. Budowniczy Ogrodu smrodu i śmietnika przed Urzędem Miasta!!!.

 10. Redaktor to mądra i roztropna osoba, nigdy nie odmawia pomocy i zawsze wysłucha. W przeciwieństwie do obecnych włodarzy znajdzie czas dla każdego. Sama się o tym przekonałam. Chłopak pracuje od rana do wieczora, tyra wręcz, a jak komuś dzieje się krzywda to zawsze napisze i zapyta czy wszystko w porządku, czy czegoś nie trzeba więcej zrobić. Taki człowiek powinien służyć miastu i być promowany, a nie gnojony przez idiotę z Tygodnika i jego mocodawców jak Prokop, Niedziółka czy innych hultajów.

 11. Ale ten były pan Skarbnik nie robił budżetu na 2020 rok i ten był pozytywnie oceniony przez Rio a robila go jeszcze obecna Skarbnik. Można na Bipie sprawdzić. Więc skoro mamy 2020 to co tu pisać o 2019. A swoją droga to miała nie lada gratkę by go zaplanować. Więc myślę sobie ze nie trzeba tak chwalić pana poprzednika bo się chłopu poprostu udało…..

 12. Co do Komendanta Straży Miejskiej myślę, że Panowie burmistrzowie powinni rozpatrzyć również zatrudnienie zastępcy komendanta. No bo jak jest szef to musi być i jego zastępca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *