Ponad 80 milionów złotych ominie Kętrzyn – Magna Masuria

Czy posłowie Zjednoczonej Prawicy (PiS-Porozumienie) z Warmii i Mazur nie chcą inwestycji we własnym regionie? Z takim pytaniem na ustach są dzisiaj zarówno samorządowcy jak i mieszkańcy wielu miejsc na Warmii i Mazurach, którzy nie dowierzali, że wybrani przez nich reprezentanci do Sejmu odrzucają aż 70 poprawek złożonych do Budżetu na rok 2021. Wśród odrzuconych poprawek pojawiają się poważne inwestycje w Kętrzynie na łączną sumę ponad 80 milionów złotych!

Nasze województwo dostało najmniej pieniędzy ze wszystkich na ścianie wschodniej, prawie czterokrotnie mniej niż podkarpackie, dwukrotnie mniej niż lubelskie. Dlaczego tak się stało? Możemy jedynie domniemywać, że z powodu jakiegoś partyjnego klucza, bo rząd nie określił dokładnych kryteriów dofinansowywania inwestycji jak ma to miejsce na przykład w dzieleniu środków z funduszy unijnych. Słyszeliśmy, że pieniądze mają wspomóc samorządy w walce z COVID, tymczasem ani grosza nie przyznano na przykład na szpitale w Szczytnie czy Giżycku. Z wyników tego konkursu wynika pewna prawidłowość: najbardziej wykluczone zostały miasta wojewódzkie i powiatowe, także Kętrzyn, sam powiat nie został jednak pominięty. PSL – Koalicja Polska dołoży wszelkich starań, by w kolejnym rozdaniu pieniędzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych Kętrzyn i inne miasta powiatowe z regionu sprawiedliwie otrzymały potrzebne środki. Pieniądze publiczne muszą służyć wszystkim mieszkańcom, nie interesowi politycznemu jednej partii – skomentowała w rozmowie z nami Urszula Pasławska, Poseł na Sejm RP z ramienia PSL – Koalicja Polska.

Urszula Pasławska, Poseł na Sejm RP

Jak wspomniała wcześniej pani Poseł, Kętrzyn jako miasto powiatowe zostało pominięte w przydzieleniu środków pieniężnych z Budżetu Państwa na rok 2021. Wśród tych inwestycji miasto nie otrzyma 3,2 miliona złotych na budowę krużganków na Zamku Krzyżackim w Kętrzynie oraz przepadnie 80 milionów złotych na uporządkowanie systemu gospodarowania wodami opadowymi w Kętrzynie. Odwrotnie ma się sytuacja w Powiecie, który z Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymał aż 8 milionów w tym na budowę Zakładu Aktywności Zawodowej w Kętrzynie, przebudowę drogi powiatowej nr 1707N Drogosze-Garbno oraz remont przyszkolnej hali sportowej w Zespole Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie.

5 thoughts on “Ponad 80 milionów złotych ominie Kętrzyn

  1. A to może wina Burmistrza.
    Zapiszmy się wszyscy do PIS to nam oddadzą nasze pieniądze, a tak dają innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *