Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych- zmiany w organizacji ruchu – Magna Masuria

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych- zmiany w organizacji ruchu

1

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób przyjedzie, by zapalić znicz na grobie bliskich. W tym czasie na drogach naszego regionu pojawi się więcej policyjnych patroli. Pamiętajmy o zmienionej tymczasowej organizacji ruchu i zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Policjanci jak co roku apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach przede wszystkim w okolicach cmentarzy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych możemy spodziewać się znacznego wzrostu natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Od najbliższego czwartku – 31.10.2019 r. na drogach dojazdowych do miast, w okolicach cmentarzy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Sprawdzą  trzeźwość kierowców, zwrócą uwagę na przekroczenia prędkości oraz niedostosowanie jej do warunków drogowych, jak również sprawdzą stan techniczny pojazdów. W zainteresowaniu  policjantów znajdą się także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą uwagę pieszym na konieczność używania odblasków. Na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierzmy jakiś element odblaskowy, którego używanie to nie tylko prawny obowiązek, lecz obowiązek dbania o siebie i najbliższych.

Policjanci co roku zwracają się do kierowców o zwiększoną ostrożność oraz rozsądek na drodze. Natężenie ruchu  będzie duże,  jeśli mamy do pokonania długi odcinek drogi, warto się odpowiednio wcześniej przygotować do takiej podróży. Należy zadbać o auto, sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, a mianowicie oświetlenie, czy też ogumienie. Bezwzględna trzeźwość za kierownicą, koncentracja i uwaga oraz stosowanie się do przepisów, to fundamentalne zasady przydatne każdemu kierowcy. W wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu, warto zapoznać się z tymi zmianami, takie informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Pamiętajmy o tym, że nie każdy wybiera się na cmentarz z myślą o odwiedzinach najbliższych. Dobrą okazją dla złodzieja jest także czas, kiedy to porządkujemy miejsca spoczynku naszych bliskich. Przestępcy wykorzystają każdy moment nieuwagi i bez skrupułów skradną postawione na ławkach, czy na pomnikach wartościowe przedmioty. Pamiętajmy również o tym, że szczególnym zainteresowaniem złodziei w okresie przygotowań cieszą się kwiaty i znicze. Nie pozostawiajmy również w samochodach żadnych wartościowych rzeczy na widoku.  Pamiętając, że każde zatłoczone miejsce jest okazją dla złodzieja, uważajmy w tłumie. Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach spodni. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu mienia, pozostawionego w domu. Podczas naszej nieobecności zamknijmy gaz i wyłączmy odbiorniki elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna. Przy planowanej dłuższej nieobecności zostawmy sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w czasie dojścia do cmentarza i powrotu do domu, szczególnie po zmroku. Pamiętajmy o tym, że osoby starsze są bardziej narażone niż inni na ataki przestępców. Przypominajmy, by w czasie wędrówki na cmentarz i w drodze powrotnej, omijały ciemne uliczki, parki, nieoświetlone przejścia i bramy. Czasami dłuższa i bardziej wyczerpująca droga pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu. Jeśli w okresie Wszystkich Świętych wybieramy się na cmentarz z dziećmi, szczególnie zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Przed wizytą na grobach ustalmy z maluchami podstawowe zasady zachowania w sytuacjach, kiedy na przykład się zgubią. Przede wszystkim ustalmy sobie łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem. Może to być wysoki krzyż, kapliczka, bądź brama wyjściowa.  Dzieci przygotowane na tą ewentualność nie wpadną w panikę, tylko spokojnie pójdą w umówione miejsce. Będą przekonane, że spotkają tam swoich rodziców. Uczulmy nasze pociechy na kontakty z obcymi – przypomnijmy, że nie mogą ufać osobom, których nie znają. Absolutnie zakażmy wsiadania do samochodu z obcymi. Musimy uświadomić dzieciom, że w sytuacji zagrożenia mogą zwrócić się o pomoc do umundurowanych  funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Zwracajmy uwagę na  to co dzieje się wokół nas – jeśli widzimy jakieś podejrzanie zachowujące się osoby, zadzwońmy na  numer 112.

Zmiany w organizacji ruchu

W dniu 31 października od godz. 18:00 w Kętrzynie na ulicach w obrębie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu w szczególności poprzez ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju pojazdów. Ponadto na ulicach Reymonta oraz Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

·        ul. Reymonta wjazd od ul. Mazowieckiej

·        ul. Sadowa wjazd od ul. Limanowskiego

Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem – dostępny będzie parking przy markecie „Tesco” na ul. Budowlanej.

Dodatkowo informujemy Państwa, że w dniu 01 listopada 2019 roku mogą wystąpić czasowe utrudnienia w Ruchu Drogowym związane m.in. z anomaliami pogodowymi oraz natężeniem ruchu na odcinku drogi od ul. Ogrodowej w Kętrzynie do Cmentarza Komunalnego w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. W związku z powyższym, należy liczyć się z możliwością zamknięcia powyższego odcinka drogi oraz pobliskich parkingów wynikających również z braku miejsc parkingowych. Dopuszczony będzie ruch pojazdów komunikacji publicznej oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne. Zachęcamy do pozostawienia pojazdów i skorzystania z komunikacji publicznej.

Alternatywą do podróżowania autem jest transport publiczny. Komunikacją  publiczną  podczas obchodów Święta Zmarłych często dojedziemy bezpośrednio do cmentarza,  unikniemy kłopotów z parkowaniem czy nie będziemy  tracić niepotrzebnych nerwów na drodze.

Ważne!

Policjanci będą regulować ruchem w miejscach, gdzie będzie to potrzebne. Pamiętajmy, że należy słuchać policjantów, wykonywać ich polecenia oraz stosować się do wydawanych przez nich sygnałów. Bezpieczeństwo na drogach naszego regionu to nasze wspólne zadanie.

1 thought on “Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych- zmiany w organizacji ruchu

  1. Gdy zarządzasz firmą transportową, musisz dokonać wyboru: albo skoncentrujesz się na biznesie, albo na jego prawnym otoczeniu.

    Przepisy ruchu drogowego, prawo regulujące czas pracy kierowców, wynagrodzenie minimalne inne w każdym kraju członkowskim UE, konieczność posiadania własnego przedstawiciela we Francji i Włoszech… Zmiany przepisów, zmiany stawek… Kontrole… Otoczenie twojego biznesu przypomina bliskowschodnie wielopiętrowe skrzyżowanie, na którym od czasu do czasu ktoś zmienia wszystkie oznaczenia, a nawet kierunki ruchu.

    Jeśli wolisz zajmować się biznesem niż śledzić decyzje polityków i urzędników, poznaj naszą ofertę i zatrudnij swojej firmie asystenta.

    Jeśli jesteś zainteresowany prosimy o odpowiedź na tę wiaodmość.

    Więcej informacji: https://www.tacho-asystent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *