Nie mieszajcie dzieci w polityczne gierki! – Magna Masuria

Nie mieszajcie dzieci w polityczne gierki!

6

Te dobitne słowa, skierował do burmistrza i radnych, trener Ludowego Klubu Sportowego “Niedźwiedź” Emin Huseynov, na poniedziałkowej sesji rady miejskiej, 28 października 2019 roku.

Sala obrad była pełna. Burmistrz i jego radni byli zaskoczeni frekwencją. Część obecnych stanęła w drzwiach, część usiadła w sali obok. Zabrakło miejsc siedzących dla dzieci, młodzieży, rodziców i sympatyków LKS “Niedźwiedź”. Wszyscy przyszli, aby wesprzeć trenera Emina Huseynov w staraniach o godne warunki treningów, dla swoich podopiecznych.

Kroplą, która przelała czarę goryczy i spowodowała głośny protest trenera i rodziców, była odmowa dyrektora MOSiR Krzysztofa Niemca zapalenia światła na 20 minut, na boisku przy hali MOSiR. Przecież to oczywiste, że w ciemny piątkowy wieczór, nawet podczas krótkiego treningu, bieżnia powinna być oświetlona?

Wcześniej nawarstwiały się jednak inne problemy, o których trener Emin Huseynov głośno mówił:

” Zawodnicy naszego klubu i innych sekcji od zawsze mogli korzystać z takich obiektów, jak siłownia, basen i sauna, nieodpłatnie. Jest to nieodłączny element treningowy w procesie szkoleniowym. Aktualnie wszyscy sportowcy miasta Kętrzyn płacą za możliwość korzystania z tych obiektów. Obecny dyrektor MOSiR [Krzysztof Niemiec] od samego początku utrudnia nam wszystko, tłumacząc się długami miasta. “

Przypomniał również milczenie burmistrzów [Ryszarda Niedziółki i Macieja Wróbla]:

“Pół roku temu wystosowaliśmy pismo do burmistrza Kętrzyna z prośbą o możliwość bezpłatnego korzystania z sauny,  na które to pismo nikt nie pofatygował się nam odpowiedzieć. Niedorzeczne, że czynni sportowcy, odnoszący sukcesy, muszą płacić za obiekty zbudowane de facto dla nich i ich rozwoju!”

Jednak chyba największym wstrząsem dla obecnych władz było, gdy trener LKS “Niedźwiedź” Emin Huseynov zaczął pytać, co zrobili radni i burmistrzowe obecnej kadencji w sprawie rozwoju dzieci:

“Z tego miejsca chciałbym zadać pytanie nie tylko do panów burmistrzów, ale również do państwa radnych. Jak wiadomo od roku słyszymy w kółko to samo: miasto zadłużone, trzeba spłacać, trzeba oszczędzać. Skupiacie się na błędach poprzedniej władzy, a co robicie w kierunku rozwoju dzieci i młodzieży w naszym mieście? Dzieci to nasza przyszłość. To przyszli obrońcy naszego kraju, żołnierze, lekarze, a może i nawet politycy, radni i burmistrzowie, którzy godnie reprezentują i promują miasto na arenach krajowych i międzynarodowych. Pan Niedziółka przed wyborami zapewniał, że zrobi wszystko, aby młodzież nie uciekała z miasta. Co robi w tym kierunku? Pozwala dyrektorowi wyłączyć dzieciom światło podczas treningu?

Po czym zwrócił się do wszystkich radnych:

“Czy którykolwiek  z radnych kiedykolwiek zainteresował się dzieci w tym mieście i ich rozwojem? Czy tak bardzo skupiacie się na temacie długów miasta, że zapomnieliście, że w politycznych potyczkach rykoszetem obrywają dzieci? Czy macie odwagę rozliczyć teraz [burmistrza], w obecności rodziców wszystkich dzieci trenujących w naszym klubie i przed ludźmi, którzy oglądają to w Internecie, burmistrza za jego obietnice przedwyborcze, a dyrektora MOSiR za swoje poczynania?”

Burmistrz zastępca i dwoje radnych z klubu burmistrza AS, nieudolnie próbowali zrzucić winę na trenera. Jednak głośne poparcie rodziców i sympatyków Ludowego Klubu Sportowego “Niedźwiedź”, dla prawdziwej i emocjonalnej wypowiedzi trenera Emina Huseynova sprawiło, że władze szybko zmiękły i nagle znalazły rozwiązanie. Zastępca burmistrza zaproponował od razu spotkanie, aby zmienić warunku umowy a wszystko, co będą chcieli trenerzy boksu będzie już dla nich załatwione.

Czy zatem na każdej sesji Rady Miasta obecni burmistrzowie potrzebują takiego wstrząsu? Czy nie można było od początku tak współpracować? Czy musiało dojść do takiej sytuacji?

A co państwo sądzą o tej sprawie?

6 thoughts on “Nie mieszajcie dzieci w polityczne gierki!

 1. To miała być kara dla Huseynova za to, że nakręcił spot wyborczy z Hećmanem. Chcieli ukarać dzieci za trenera. Wstrętne. Ciekawe co jeszcze robią Niedziółka i Wróbel o czym ludzie nie wiedzą. Wiedzą już, że swoim rodzinom i znajomym znaleźli już pracę.

  1. Kogo Niedziółka i Wróbel zatrudnili na nowe stanowiska?
   -Dyrektor MOSiR
   -Kierownik stadionu

   Czy tacy ludzie będą teraz wzorem dla młodzieży?

 2. tyle warci wszyscy jestescie
  i co ostatecznie wynika z tych jalowych wypocin? ze jak was juz nie bedzie (i to w czasie i przestrzeni czyli jak wyzdychacie) to kompletnie nikt po was nie bedzie plakal nkowiaki marne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *