Zakryć oczy – Magna Masuria

Czy ten człowiek bezczelnie parkuje na zakazie?

W naszym artykule „Co wolno „Ważniakowi”, to nie tobie, mieszkańcu…” opisaliśmy przykład parkowania samochodu pod oknami budynku na zakazie postoju. Zapytaliśmy: „Panie burmistrzu, jak to jest z przestrzeganiem prawa w naszym mieście?”

Burmistrz i jego urzędnicy już wiedzą, że tym samochodem parkuje redaktor Robert M. Wiedzą i nic z tym nie robią. Nic sobie z tego nie robi również redaktor. Dalej parkuje na zakazie. Wobec tego znów mamy dwie możliwości lekceważenia prawa.

  1. Burmistrz olał mieszkańców i interwencję naszego portalu internetowego? Uważa, niech mieszkańcy sami się martwią lub sami zawiadomią policję. Ja umywam ręce.
  2. Burmistrz doskonale wie, kto tam parkuje, ale się boi zareagować. To przecież „Ważniak”, redaktor Robert M, który bezkrytycznie zachwala burmistrza. Co będzie – martwi się podobno burmistrz, – gdy Robert M. się obrazi i zacznie pisać o mnie prawdę? Ludzie się wkurzą, zrobią referendum i znów, jak w starostwie, zostanę odwołany? Lepiej siedzieć cicho.

Po raz drugi mamy dylemat, który przypadek jest prawdziwy? Czekamy więc na pomoc, w rozwiązaniu tej zagadki i na opinie naszych czytelników. Co mają natomiast zrobić mieszkańcy budynku? Nie radzimy uszkadzania pojazdu. To wbrew prawu. Proponujemy:

  1. Grzecznie błagać redaktora Roberta M, aby nie parkował na zakazie. Może się zgodzi na przestrzeganie prawa?
  2. Odwołać burmistrza Niedziółkę w referendum a wtedy redaktor Robert M. szybko przestanie być „Ważniakiem”.

2 thoughts on “Zakryć oczy

  1. Widzę że to rodzinne, ponieważ żona Pana Roberta również nie ma skrupułów jeśli chodzi o parkowanie. Potrafi małym autem zająć dwa miejsca parkingowe. Mieszkałem kiedyś w bloku, który zamieszkują państwo M i wiecznie był z tym problem. Może skoro ketrzyńskie media obawiają się reakcji miejscowych redaktorów, warto puścić to w świat. Mało tego kiedyś były wypisywane tam mandaty za parkowanie, wszyscy dostali – ale były wyjątki. Jakie? Chyba wszyscy wiedzą.
    Pozdrawiam całe osiedle i życzę powodzenia w rozwiązaniu sprawy.

  2. Głosuję za tym ze burmistrz Niedziółka boi się redaktora i dlatego zakrywa oczy na takie parkowanie.
    Jak w przedszkolu? Zakrywam oczy i nic nie widzę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *