Rozmawiali o handlu ludźmi oraz naborze do Straży Granicznej – Magna Masuria

Rozmawiali o handlu ludźmi oraz naborze do Straży Granicznej

0

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie rozmawiali z uczniami klas maturalnych o niebezpiecznym zjawisku, jakim jest handel ludźmi. Młodzież poznała również zadania realizowane przez Straż Graniczną oraz warunki przyjęcia do służby w formacji.

26 września funkcjonariusze Straży Granicznej odwiedzili uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie im. Wspólnej Europy. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się czym jest współczesne niewolnictwo i jakie są formy wykorzystywania drugiego człowieka. Funkcjonariusze Straży Granicznej omówili zasady jakich trzeba przestrzegać, by nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Młodzi ludzie poznali również tajniki służby w Straży Granicznej. Uczestnikom przedstawiono warunki przyjęcia do formacji i związane z tym procedury kwalifikacyjne. 150 uczniów dowiedziało się, że funkcjonariusz rozpoczynający służbę w SG, po 7-miesięcznym szkoleniu będzie otrzymywał co miesiąc 3 200 zł, a na najniższym stanowisku w służbie stałej 3 600 zł.

Osobom zainteresowanym wręczono materiały informacyjne dotyczące służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej oraz zaproszono do odwiedzenia strony internetowej www.wm.strazgraniczna.pl  (zakładka Rekrutacja do służby w W-MOSG).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *