ZDERZENIE AUDI Z ŁOSIEM. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE – Magna Masuria

ZDERZENIE AUDI Z ŁOSIEM. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DRODZE

0

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W650 w kierunku Węgorzewa. Kierująca audi zderzyła się z łosiem. Siedząca za kierownicą 25-latka na szczęście nie odniosła obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek (09.12.2021r.) około godz. 6:50 wówczas to oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na trasie Kętrzyn-Węgorzewo tuż przed miejscowością Siniec w gm. Srokowo. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego ustalili, że zwierzę wbiegło wprost pod koła nadjeżdżającego audi, którym kierowała 25 letnia kobieta. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało uszkodzone. Na szczęście kierująca pojazdem nie odniosła obrażeń.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

Nie ignorujmy znaków ostrzegających o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. Pamiętajmy, że zwierzyna leśna migruje za pożywieniem i z tego też powodu najbardziej aktywne są o zmierzchu i świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu.

Policjanci przypominają:

Znak “Uwaga, dzikie zwierzęta!” przestrzega kierowców przez niebezpieczeństwem na wyznaczonym odcinku jezdni i wzywa ich do ostrożnej jazdy. Niestety, pomimo zachowania wszelkich warunków ostrożności, czasami nie udaje się uniknąć konfrontacji z dzikim zwierzęciem.

Warto jednak pamiętać, że brak ostrzegawczego znaku nie daje stuprocentowej gwarancji, że nagle przed maskę samochodu nie wyskoczy jeleń, sarna lub dzik.

Znak A18b, bo o nim mowa jest często spotykany na odcinkach dróg przebiegających przez tereny leśne. O tej porze roku przy złej widoczności szczególnie wieczorową porą kierowca jest narażony na zderzenie z dzikimi zwierzętami. Często się zdarza iż użytkownicy dróg lekceważą ostrzeżenia. Należy pamiętać, że zwierzęta nie trzymają się utartych szlaków, omijających ciągi komunikacyjne, lecz często przebiegają przez drogę. Ubarwienie sierści bardzo utrudnia zobaczenie ich z bezpiecznej odległości. Nie wspominając o wykonaniu gwałtowanego manewru pojazdem, co przy śliskiej nawierzchni jest bardzo niebezpieczne. Zdarza się również że zwierzę oświetlone reflektorami samochodowymi zatrzymuje się na jezdni.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia drogowego z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Pod żadnym pozorem nie należy jej dotykać ani przewozić. Ranne zwierzę może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia i zawiadomić o nim policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *