… ŻYCZENIA NA NOWY ROK… – Magna Masuria

… ŻYCZENIA NA NOWY ROK…

1

Biorąc pod uwagę budżet Miasta na rok 2020 i budowę zaufania społecznego, jako mieszkanka Kętrzyna i jedna z tych, którzy w kampanię wyborczą 2018 zaangażowali się 'po uszy’, życzę w roku 2020:

1. Żeby mieszkańcy poznali plany tego, co obiecywaliśmy podczas kampanii. Chociażby plany te miałyby być odległe, kilkuletnie, jesteśmy im to winni (oświetlenie ulic, budowa obwodnicy).

2. Żeby strzegło się jawności, bezstronności, równości w konkursach na stanowiska publiczne, w przetargach. By nie pozostawić wątpliwości co do słuszności i niezależności wyboru. By ważne stanowiska w tym mieście obejmowały osoby ze względu na swoje kompetencje (doświadczenie i umiejętności) i tylko ze względu na te kompetencje były oceniane przez bezstronne komisje rekrutacyjne.

3. Żeby w związku z oszczędnościami i potrzebą ustalania priorytetów promocja władzy miała cel informacyjny (do czego służy Biuletyn Informacyjny Miasta). Żeby przybrała na sile promocja regionu i działalności kętrzyniaków. Żebyśmy oddali głos tym niepełnoletnim i tym bardzo pełnoletnim. Po to, by Kętrzyn stawał się Miastem pokoleń, zachęcał do zamieszkania w nim, inwestycji, powrotu po studiach.

4. Żeby jeszcze raz rozważono możliwości i alternatywy dla poczynionego wyboru składowania odpadów.

5. Żeby każdy głos – śmiały jak mój i ten cichszy, nieśmiały którego celem jest tworzenie lepszego Miasta dla nas wszystkich, opartego na solidnych filarach przejrzystości działań i decyzji – nie był głosem uznanym za populistyczny i bezprzedmiotowy, lecz by zmieniał…

…bardzo zwyczajna mieszkanka Kętrzyna, P. Ożarowska

1 thought on “… ŻYCZENIA NA NOWY ROK…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *