Żyj filmowo, płać bezgotówkowo! – rusza pilotaż ogólnopolskiej akcji realizowanej z Fundacją Polska Bezgotówkowa – Magna Masuria

Żyj filmowo, płać bezgotówkowo! – rusza pilotaż ogólnopolskiej akcji realizowanej z Fundacją Polska Bezgotówkowa

0

15 powiatów, 7 województw, 5 premier kinowych! Już 7 listopada 2022 r. w Ornecie w powiecie lidzbarskim rozpocznie się pilotażowa edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Ogólnopolska akcja pod hasłem „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” – realizowana we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa – została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych. Projekt skierowany jest do mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina.

Na filmowej trasie po Polsce, oprócz wspomnianej Ornety, znajdą się: Korsze, Biała Piska, Łęczna, Piwniczna Zdrój, Głogów Małopolski, Ropczyce, Sędziszów, Łaziska Górne, Lędziny, Pyskowice, Kalety, Świebodzice, Boguszów Gorce i Chocianów. W każdej miejscowości seanse filmowe dla różnych grup wiekowych będą się odbywać od rana do wieczora. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najnowsze premiery kinowe. W repertuarze znajdzie się m.in. najbardziej wyczekiwany film tego roku, kontynuacja kultowej świątecznej serii z plejadą polskich gwiazd, czyli „Listy do M.5”, obsypany nagrodami „Johnny” – historia życia księdza Kaczkowskiego oraz „Ania” – wzruszający dokument o wyjątkowej, uwielbianej przez miliony Polaków, Annie Przybylskiej. Ponadto na ekranie pojawią się aż dwie wyjątkowe propozycje dla najmłodszych – bajka „Kopciuszek i kamień życia” oraz „Guliwer” na podstawie autorskiego pomysłu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Bezgotówkowe Kino Objazdowe to doskonały przykład edutainmentu. Realizowane przez nas działania odpowiadają na istotną potrzebę społeczną –  dostarczają rozrywkę na wysokim poziomie tam, gdzie jej brakuje i jednocześnie zwiększają tak ważne dzisiaj kompetencje cyfrowe i finansowe przedsiębiorców oraz obywateli. W projekt aktywnie włączyły się urzędy miast i lokalne ośrodki kultury. Partnerstwo z lokalnymi włodarzami i instytucjami jest istotne dla prowadzonych aktywności, gdyż zwiększa dotarcie i zaangażowanie mieszkańców oraz pozwala na szerszą promocję wydarzeń – komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne z zakresu promocji innowacyjnych form płatności zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach pilotażu wszyscy widzowie Bezgotówkowego Kina Objazdowego będą mogli zapoznać się z ciekawymi materiałami z zakresu płatności bezgotówkowych.

Atrakcyjne ceny biletów, rabaty dla grup zorganizowanych oraz zniżki dla studentów i seniorów to tylko niektóre benefity. Organizatorzy przewidzieli również specjalne korzyści dla widzów kupujących bilety przy użyciu karty, telefonu lub przez Internet, zarówno w przedsprzedaży, jak i w kasie przed seansem. Wszyscy, którzy zapłacą za bilety bezgotówkowo, otrzymają bezpłatnie popcorn, nieodłączny element kinowych emocji.

Dodatkowo, przed ośrodkami kultury pojawi się specjalny kamper, a w nim mobilne biuro Fundacji Polska Bezgotówkowa, w którym będzie można uzyskać profesjonalne informacje w zakresie płatności bezgotówkowych oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla przedsiębiorców realizuje Fundacja.

Ceny biletów: normalne 18 zł, ulgowe 16 zł, grupowe 14 zł
Bilety do kupienia na stronie www.FilmowoBezgotowkowo.pl
Polub nas na Fecebooku @FilmowoBezgotowkowo
Więcej informacji o Fundacji na: www.PolskaBezgotowkowa.pl i www.GotowiBezgotowkowi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *