„Alarm!” w kętrzyńskiej „Warmii” – Magna Masuria

„Alarm!” w kętrzyńskiej „Warmii”

16

W poranek, 10 lutego, na parkingu przed ZPO „Warmia” ekipa telewizyjna programu TVP 1 „Alarm!” spotkała się ze zwolnionymi pracownikami „Warmii”. Dziennikarze, tego znanego i popularnego programu, przeprowadzili szereg wywiadów z byłymi pracownikami.

Pracownice opowiadały o ich zdaniem wręcz “niewolniczej” pracy w zakładzie „Warmia”, o ciągłych zarzutach właściciela o tym, że pracują poniżej normy. Martwiły się tym, że zostały bez środków do życia. Opowiedziały również o swojej wizycie u burmistrza miasta. Burmistrz na spotkaniu obiecywał i oferował im chęć nieokreślonej  pomocy. Do tej pory skończyło się jednak tylko na obietnicach.

Przypomnijmy, że burmistrz powołał 17 stycznia 2019 r., właściciela „Warmii” Waleriana Pichnowskiego jako nr 3, do swojej 13-sto osobowej Rady Biznesu. O czym rozmawiał i czy w ogóle rozmawiał z Pichnowskim na posiedzeniach Rady Biznesu? Po roku czasu, 31 grudnia napisał pismo w sprawie „Warmii”. Napisał je dzień po sesji rady miejskiej na której radni pytali: co będzie ze zwalnianymi pracownikami? 8 stycznia Niedziółka rozmawiał telefonicznie z Pichnowskim. 13 stycznia rozmawiał z nim drugi raz. Dzisiaj podobno był nawet w Warszawie, ale w Ministerstwie Klimatu? Podobno rozmawiał o rosnących kosztach odpadów komunalnych i produkcji ciepła?

16 thoughts on “„Alarm!” w kętrzyńskiej „Warmii”

 1. Co to za bajki opowiada Ryszard. Powołuje do życia „RADE BEZSENSU ” człowieka , żeby od środka rozwalić ZPO Warmię. Rysiek a ty dobrze się czujesz. Mam wrażenie że ta RADA BEZSENSU ” zamiast pomagać to rozwala firmy.

 2. Ta cała Rada Biznesu to tylko fasada żeby pokazać, że coś się robi. To Ryszard nie wiedział jaka jest sytuacja Warmii i obudził się jak jeden z radnych zapytał go na grudniowej sesji o los zakładu. Przecież wszyscy wiemy, że Ryszard nie zrobi nic konkretnego, bo on nie ma pomysłu nie tylko na Warmię, ale także na nasz samorząd.

 3. Niedziółka nie ma żadnego pomysłu, bo mieć nie może. Jest zielony w sprawach samorządowych, a to nie to samo, co biznes (jaki by nie był).
  Myślę, że Niedziółce zależy tylko na dociągnięciu do emerytury. Wszystko zostawił w rękach jeszcze większego żółtodzioba w samorządzie jakim jest jego zastępca. Ten robi za papugę Niedziółki, a przy okazji ustawił rodzinę, bo przecież współpracuję AS z PiS, a jak wiadomo sztandarowe programy są najważniejsze, w tym przypadku program „Rodzina na swoim” (a raczej na naszym, mieszkańców).
  Niedziółka wie, że już nie wybiorą go ludzie, ale jemu to i tak lotto. Aby do emerytury. Z kolei Wróbla nie wybrali w Giżycku to sobie tutaj zrobił gniazdko. Albo tymczasowo albo spróbują go wykreować lokalnie i będzie startował na burmistrza Kętrzyna. A jak nie, to sobie gdzieś odfrunie. Dlatego ważne, żeby ludzie zrozumieli, że trzeba jak najszybciej odwołać tą ekipę, która tylko obiecuje i wykorzystują lokalne media zwyczajnie ściemnia. Ważne są efekty pracy, a nie chwalenie się czymś, czego się jeszcze nie zrobiło. To zwykłe zagrywki PRowskie znane zastępcy. Miało być inaczej, a jest jeszcze gorzej. Pozatrudniali rodziny i znajomków i żyją na koszt mieszkańców. A jak bańka pryśnie to wrócą ci wszyscy imigranci z Reszla, Olsztyna, czy innej mieściny, a nas zostawią z tym całym bałaganem.

  1. A zatrudnienie przez wójta (wójcinę, wójtową?) z Barcian wróblinę (wróblową?) na stanowisku dyrektora (a jakże) GOK to przecież czysty przypadek prawda? Swoje wysokie kwalifikacje pokazała przy organizacji imprezy związanej z WOŚP.

 4. 10 lutego w info-ketrzyn24.pl zamieszono artylkul zw „W poranek, 10 lutego, na parkingu przed ZPO „Warmia” ekipa telewizyjna programu TVP 1 „Alarm!” spotkała się ze zwolnionymi pracownikami „Warmii”. Dziennikarze, tego znanego i popularnego programu, przeprowadzili szereg wywiadów z byłymi pracownikami.
  Pracownice opowiadały o ich zdaniem wręcz “niewolniczej” pracy w zakładzie „Warmia”, o ciągłych zarzutach właściciela o tym, że pracują poniżej normy. Martwiły się tym, że zostały bez środków do życia. Opowiedziały również o swojej wizycie u burmistrza miasta. Burmistrz na spotkaniu obiecywał i oferował im chęć nieokreślonej  pomocy. Do tej pory skończyło się jednak tylko na obietnicach.
  Przypomnijmy, że burmistrz powołał 17 stycznia 2019 r., właściciela „Warmii” Waleriana Pichnowskiego jako nr 3, do swojej 13-sto osobowej Rady Biznesu. O czym rozmawiał i czy w ogóle rozmawiał z Pichnowskim na posiedzeniach Rady Biznesu? Po roku czasu, 31 grudnia napisał pismo w sprawie „Warmii”. Napisał je dzień po sesji rady miejskiej na której radni pytali: co będzie ze zwalnianymi pracownikami? 8 stycznia Niedziółka rozmawiał telefonicznie z Pichnowskim. 13 stycznia rozmawiał z nim drugi raz. Dzisiaj podobno był nawet w Warszawie, ale w Ministerstwie Klimatu? Podobno rozmawiał o rosnących kosztach odpadów komunalnych i produkcji ciepła?”
  I co z tego wynika podobno wielu to przeczytało i to kilkakrotnie i się domyśla że z tego nic nie wynika.
  Miłego dnia

 5. „Ryszard Niedziółka poleca stronę Tygodnik Kętrzyński.
  22 sierpnia 2018 ·

  Polecam lekturę artykułów, traktujących o lokalnych sprawach. Wyważone, krytyczne, ale też obiektywne podejście. Brawo!”

  Tak Ryszard Niedziółka zachęca do czytania tuby propagandowej. A tak na marginesie, to jeśli burmistrzowi podoba się używany język i to jak oczernia się ludzi, to gratuluję

 6. Firmanctwo jako przestępstwo skarbowe

  Termin „firmanctwo” wywodzi się od słowa „firmant”, czyli osoby firmującej działalność gospodarczą, którą w rzeczywistości prowadzi inna osoba. Konsekwencje realizacji tego rodzaju działalności, czyli posługiwania się cudzym nazwiskiem bądź nazwą, mogą okazać się poważne, ponieważ jest to przestępstwo skarbowe.
  Fimanctwo najczęściej jest kwestionowane przez organy podatkowe upoważnione do przeprowadzania kontroli skarbowych i podatkowych w drodze decyzji. Warto zwrócić uwagę, że zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym karalne jest już samo ryzyko zmniejszenia wpływów podatkowych, a nie ich wystąpienie. W związku z tym kara może zostać wymierzona nawet jeśli faktycznie firma działała i płaciła podatki. Według Kodeksu karnego skarbowego karą może być grzywna lub kara pozbawienia wolności.

 7. Co sie dziej w tym mieście firmy są likwidowane dany PKS, teraz Warmia i czy to prawda że Niedziela dał wypowiedzenie ( 3 miesięczne) dla firmy dawnej Pref-Bud a obegnanej z Ełku ? A co w tym chodzi? Przecież będzie mniej wpływów z podatków do kasy miasta i będzie mniej inwestycji.

  1. Warmia została oddana w ręce osoby prywatnej przez ekipe Hecmana, PKS też za jego rządów dokonał oceny że nie jest to opłacalny interes, a firma która wspominasz zapewne za Hecka miała jak większość jego pupili, czyli za półdarmo robili interesy a trzepali wielkie pieniadze.

   1. W „ekipie” Hećmana był: NIedziółka, Książek, Michalski, Toruński i większość tych, co teraz go obwiniają. Proszę sprawdzić wszystkie listy kandydatów do samorządów. Gdy Hećman był burmistrzem, to go chwalili. teraz go obmawiają a chwalą następnego. Do kiedy?
    Jak nazywamy takich ludzi co najpierw popierają władzę a potem …? Jak nazwiemy Niedziółkę, który swoją karierę radnego i starosty zawdzięcza Hećmanowi, a teraz na niego wygaduje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *