Anna Puławska z brązowym medalem Pucharu Świata w Szeged – Magna Masuria

Anna Puławska z brązowym medalem Pucharu Świata w Szeged

0

Polska reprezentacja kajakarska odniosła kolejne sukcesy na międzynarodowej arenie podczas Pucharu Świata w Szeged, na Węgrzech. Wielką radość przyniosły nam brązowy medal Anny Puławskiej i srebrny medal Justyny Iskrzyckiej, które stanęły na podium w konkurencji K1 na dystansie 1000 metrów.

Anna Puławska, podopieczna Bazy Mrągowo, zaprezentowała się w świetnej formie, walczyła o medale w dwóch finałach. Na dystansie 500 metrów znalazła się w finale B, który wygrała Karolina Naja. To spotkanie dwóch polskich zawodniczek na wodzie było niezwykłym widowiskiem. Anna Puławska zajęła trzecie miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało jej ostatecznie 12. lokatę. Zwycięstwo w tej konkurencji odniosła Lisa Carrington z Nowej Zelandii, która jest uważana za jedną z najlepszych kajakarek na świecie.

W drugim finale, na dystansie 1000 metrów, Anna Puławska również zaprezentowała się znakomicie, zdobywając brązowy medal. Jednak to Hiszpanka Isabel Contreras stanęła na najwyższym stopniu podium, a drugie miejsce zajęła Justyna Iskrzycka, kolejna reprezentantka Polski. To niezwykle ważne osiągnięcie dla polskiej drużyny, która odnosi sukcesy w różnych konkurencjach.

Sukcesy polskiej reprezentacji nie ograniczyły się tylko do kajaków jedynkowych. W piątek Dominika Putto zdobyła pierwszy medal dla Polski, zajmując trzecie miejsce w konkurencji K1 na dystansie 200 metrów. W sobotę natomiast dwójka mężczyzn w składzie Łukasz Witkowski i Dominik Nowacki zdobyli srebrny medal na dystansie 1000 metrów w konkurencji C2. Kolejny brązowy medal do kolekcji polskich zawodników dołożył Wiktor Glazunow, startujący w konkurencji C1 na dystansie 1000 metrów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych zawodach!